Foto-LETA/AFP

Igaunijā ierodas pirmie septiņi bēgļi no Grieķijas 1

Igaunijā saskaņā ar Eiropas Savienības (ES) migrantu pārvietošanas plānu otrdien ieradušies pirmie septiņi patvēruma meklētāji no Grieķijas.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Sist viņu vajag!?” Bijušais bokseris Mairis Briedis komentē savas emocijas saistībā ar Rosļikova ievēlēšanu 63
Brīdina par iespējamu katastrofu: Eiropu klusi iekaro “supermonstru” armija, kas posta ceļus un elektroapgādi
Kokteilis
Kā atbrīvoties no ļaunās acs un atjaunot spēku: rituāli katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

Patvēruma meklētāji, kas ieradušies Igaunijā, ir piecu cilvēku ģimene no Irākas, vīrietis no Sīrijas un vīrietis no Jemenas, aģentūru BNS informēja Igaunijas Iekšlietu ministrijā.

Viņiem piešķirts papildu aizsardzības statuss un līdz ar to arī uzturēšanās atļauja uz vienu gadu ar iespēju šo termiņu pagarināt.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šie septiņi patvēruma meklētāji tiks izmitināti nevis patvēruma meklētāju centrā, bet dzīvokļos Tallinā un Tartu, kuru īres maksu kompensēs Igaunijas valsts. Viņiem tiks arī kompensēti izdevumi par nepieciešamajiem tulkošanas pakalpojumiem un igauņu valodas apguvi.

Grieķija ir iesniegusi Igaunijai datus par vēl 12 personām no Sīrijas, Jemenas un Irākas. To vidū ir trīs ģimenes un viens vīrietis.

Igaunijai saskaņā ar ES migrācijas krīzes risināšanas plānu ir jāuzņem 550 patvēruma meklētāju un bēgļu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.