Pasaulē
Baltija

Igaunijas valdība atbalsta digitālā nomada vīzas ieviešanu0

Foto: POSTIMEES/SCANPIX/LETA

Igaunijas valdība ceturtdien atbalstīja grozījumu ārvalstnieku likumā projektu, kas paredz ieviest digitālā nomada vīzu valstī attālināti strādājošajiem ārzemniekiem.

Šāda vīza ļaus uzturēties un strādāt Igaunijā ārvalstniekiem, kuri strādā attālināti ar interneta starpniecību un kuru darba devējs atrodas ārzemēs. Bieži vien digitālie nomadi šādi apceļo pasauli.

“Digitālie nomadi dod būtisku pievienoto vērtību valstij, patērējot preces un pakalpojumus, un tādējādi pozitīvi ietekmējot vietējo uzņēmējdarbību,” sacīja iekšlietu ministrs Marts Helme.

Viņš norādīja, ka, ieviešot digitālā nomada vīzu, tiek ņemts vērā arī ļaunprātīgas rīcības risks.

“Digitālais nomads varēs atbraukt uz Igauniju, lai strādātu attālināti, tikai, izmantojot starpnieku, kurš atbildēs par digitālā nomada uzturēšanos valstī. Turklāt uz digitālo nomadu tiks attiecināti vispārējie nosacījumi vīzas piešķiršanai, tostarp viņam būs jābūt pietiekamiem finanšu līdzekļiem, lai uzturētos Igaunijā,” paskaidroja iekšlietu ministrs.

Saistītie raksti

Helme piebilde, ka, lai gan runa ir par vienu no tūrisma veidiem, tomēr tas nav klasiskais tūrisms, bet gan darbs ārvalstīs esošā uzņēmumā.

Digitālā nomada vīzu varēs izsniegt gan uz īsāku, gan ilgāku laiku.

Grozījumu projekts tiks iesniegts izskatīšanai parlamentā.

Tas, ka pašlaik nav šādas īpašas vīzas, nenozīmē, ka Igaunijā nav digitālo nomadu. Daudzi no viņiem uzturas valstī ar tūrista vīzu, taču oficiāli tas viņiem nedod tiesības strādāt, atrodoties Igaunijā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.