Tādi draudi patiešām bija, taču Rajevs apšauba versiju, ka Putins plānojis nogalināt Zelenski 24

Ukrainas Drošības dienests paziņojis, ka ir izjaucis Krievijas plānu nogalināt prezidentu Volodimiru Zelenski. TV24 raidījumā “Par karu Ukrainā ar Igora Rajevu” atentāta draudus pret Ukrainas prezidentu komentē militārais analītiķis Igors Rajevs.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 18
itāļiem izdodas iztirgot savus olīvu atkritumus Latvijā… Inese “iegrābusies”, iegādājoties Latvijā populāru olīveļļu
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 34
Lasīt citas ziņas

“Es domāju, ka tādi draudi patiešām bija, kurus viņu drošības dienests ir likvidējis,” viņš saka, taču atzīst, ka viņam ir šaubas par to, kā tas viss tika organizēts.

Rajevs uzskata, ka Krievijas diktatoram Vladimiram Putinam no tā, ka tiek nogalināts Zelenskis nebūtu nekāda labuma.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šobrīd informatīvajā telpā redzams, ka pastāv mēģinājumi Zelenski attēlot kā neleģitīmu prezidentu, kuru nepieciešams atbrīvot no amata. Tāpēc viņš apšauba versiju, ka atentātu pret Zelenski plānojuši Krievijas specdienesti.

Militārais analītiķis norāda, ka tas ir signāls arī Ukrainai, ka ir atsevišķi kadri, kuri tomēr spēlē Krievijas pusē. Tādi ir gan Ukrainas armijā, gan sabiedrībā, neskatoties pat uz to, ka valstī jau vairāk nekā divus gadus notiek Krievijas izraisīts karš.

“Te ir darbs Ukrainas drošības dienestiem – visu laiku tos cilvēkus meklēt. Pretizlūkošanai kara laikā ļoti aktīvi jāstrādā, lai atklātu jebkuru pretinieka aģentu, vai to cilvēku, kurš sadarbojas ar pretinieku. Un viņus vajadzētu atrast pēc iespējas ātrāk un, protams, sodīt nežēlīgi,” Rajevs uzsvēra.

Jau vēstīts, ka Ukrainas drošības dienests ir atklājis Krievijas Valsts drošības dienesta aģentu tīklu, kas tiek turēts aizdomās par mēģinājuma sagatavošanu prezidenta Zelenska slepkavības mēģinājumam. Aizturēti divi Ukrainas valdības aizsardzības vienības pulkveži, kuri bija atbildīgi par augstāko amatpersonu aizsardzību. Viņu vārdi netiek minēti.

SBU paziņoja, ka viņi ir daļa no aģentu tīkla, kas pieder FSB.

Viens no aģentu tīkla uzdevumiem bija prezidenta apsardzei tuvu stāvošu militārpersonu vidū meklēt slepkavības mēģinājuma veicējus jeb izpildītājus, kuri varētu Zelenski nogalināt.

Tiek apgalvots, ka aģentu tīkla darbību uzraudzīja no Maskavas.

Pie aizdomās turētajiem tika veikta kratīšana, kuras laikā tika atrasti ieroči un “citi pierādījumi par līdzdalību mēģinājumu organizēšanā”. Viņi tiek turēti aizdomās par valsts nodevību un gatavošanos terora aktam.

Bija plānots nogalināt arī citus valsts augstākās militārās un politiskās vadības pārstāvjus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.