Sports
Hokejs

IIHF paziņojusi, ka izprot Latvijas valdības izteiktās bažas attiecībā uz hokeja čempionāta norisi1


Lielākā rūpe par pasaules hokeja čempionāta norisi Rīgā ir uzlikta uz Edgara Bunča (no kreisās), Viestura Koziola un Aigara Kalvīša pleciem, taču izšķirošs var būt Latvijas valdības lēmums, vai turnīru rīkot kopā ar Baltkrieviju.
Lielākā rūpe par pasaules hokeja čempionāta norisi Rīgā ir uzlikta uz Edgara Bunča (no kreisās), Viestura Koziola un Aigara Kalvīša pleciem, taču izšķirošs var būt Latvijas valdības lēmums, vai turnīru rīkot kopā ar Baltkrieviju.
Foto: Zane Bitere/LETA

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Latvijas Ministru kabinets deleģējis Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) sākt pārrunas ar Starptautisko hokeja federāciju (­IIHF) par iespēju 2021. gada pasaules čempionāta norisi no Baltkrievijas galvaspilsētas Minskas pārcelt uz citu valsti.

Kā zināms, nākamā gada planētas meistarsacīkstes hokejā plānotas Rīgā un Minskā, katrā no pilsētām aizvadot pa vienas grupas spēlēm, bet medaļu mačiem notiekot Baltkrievijā.

Šāds Latvijas valdības lēmums pieņemts dēļ šobrīd Baltkrievijā esošās politiskās situācijas, kur tauta nav mierā par prezidenta vēlēšanu rezultātu falsificēšanu un līdzšinējā valsts prezidenta Aleksan­dra Lukašenko kārtējo uzvaru. Kaimiņvalstī notiek plaši protesti, kas tika vardarbīgi apspiesti.

Izprot Latvijas bažas

IIHF paziņojusi, ka izprot Latvijas valdības izteiktās bažas, taču ar krasiem lēmumiem ne­steigsies, gaidīs, kā attīstās situācija.

“IIHF galvenais mērķis joprojām ir organizēt 2021. gada pasaules čempionātu hokejā Rīgā un Minskā. Turpināsim savu darbu kopā ar abu pilsētu orgkomitejām un uzturēsim ciešus kontaktus ar abu valstu iesaistītajām pusēm,” teikts organizācijas paziņojumā. IIHF sagaida turpmāku dialogu ar Latvijas valdību.

“Nākamā IIHF padomes sēde paredzēta septembra vidū. Tajā tiks apspriesta aktuālā situācija, un tad informēsim par jaunumiem saistībā ar čempionāta organizēšanu,” turpina IIHF.

“Būtiski atzīmēt, ka ne tikai politiskā situācija Baltkrievijā, bet arī koronavīrusa radītā pandēmija var būt par iemeslu, kādēļ kāda no valstīm vai abas nevarēs uzņemt turnīru savā zemē.”

Bez valsts atbalsta nevarēs

Latvijas valdības lēmumu sākt sarunas ar IIHF atbalsta arī Latvijas Hokeja federācijas (LHF) vadība. Organizācijas ģenerālsekretārs Viesturs Koziols sarunā ar “Latvijas Avīzi” gan ir pārliecināts, ka IIHF nepakļausies spiedienam no malas.

“Vai mēs varam rīkot pasaules čempionātu bez Latvijas valdības atbalsta? Tas šobrīd ir tāds teorētisks jautājums. Valdība mums var pateikt, ka vairāk naudu nedosim (līdz šim piešķirti 400 000. – Aut.), tad sēdēsim un domāsim, bet bez valsts atbalsta praktiski nebūs iespējams sarīkot pasaules čempionātu Rīgā. Vai mēs esam domājuši, kas notiks, ja valsts atteiksies? Mēs neesam to darījuši.

Es uzsveru, ka ļoti labi, ka valdība sāks dialogu ar IIHF. Mēs savas grupas spēles aizvadām Rīgā, tam koncentrējamies. Jā, vienots čempionāts, bet mūsu grupa ir Rīgā. Ja tagad pieņemsim radikālus lēmumus, tas var radīt situāciju, ka brauksim spēlēt uz Baltkrieviju, kur notiek viss čempionāts. ­IIHF spiedienam nepakļausies, nekādam. Garantēju,” saka Koziols.

Saistītie raksti

“Gribētos pragmatiskus lēmumus. Ja valdība atsakās piedalīties pasākuma rīkošanā, IIHF var pateikt, labi, tad brauciet (Latvijas izlase) spēlēt uz Minsku. Es gribētu lūgt pragmatisku, izsvērtu nostāju, izvērtēt, kas notiek viena vai otra scenārija dēļ. Nevēlētos situāciju, ka valdības lēmuma dēļ nākas atcelt pasaules čempionātu Rīgā, bet tā vietā jābrauc uz Minsku vai Sanktpēterburgu.

Kas būs, ja IIHF prasīs, kur tad jūs gribat spēlēt? Krievija uzreiz pieteiksies. Vai tad būsim vinnētāji? Ne zviedri, ne somi nesaka, ka nebrauks uz Minsku. Ar baltkrievu kolēģiem sazināmies katru dienu, viņi paši ir ļoti bēdīgi, kas pie viņiem notiek,” piebilst LHF ģenerālsekretārs.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LA
LA.LV
Veselam
“Jā, Covid-19 ir bīstams, bet tas ir pārspīlēts,” uzskata Apinis 33
8 stundas
IF
Imants Frederiks Ozols
Pasaulē
“Tas ir rets notikums!” Otrdien Latvijā ieradīsies Francijas prezidents Makrons kopā ar kundzi Brižitu
2 stundas
EL
Egils Līcītis
Latvijā
“Uhaņā saražotais draņķis ir izrādījies no aplam izturīga materiāla taisīts.” Egila Līcīša feļetons 2
1 stunda
LA
LA.LV
Pasaulē
Nepamodās no narkozes: zobārsta krēslā nomirst deviņus gadus veca meitenīte 2
6 stundas
LE
LETA
Veselam
No jaunatklātajiem Covid-19 inficēšanās gadījumiem lielākā daļa reģistrēti vienā pilsētā
7 stundas