Latvijā
Novados

Ikšķile nepadodas un aicina mainīt administratīvi teritoriālās reformas plānus3

Foto: Edijs Pālens/LETA

Ikšķiles novada dome ir vērsusies pie Saeimas deputātiem ar aicinājumu ņemt vērā Ikšķiles novada iedzīvotāju pausto viedokli un, īstenojot administratīvi teritoriālo reformu, atbalstīt novada saglabāšanu, aģentūru LETA informēja pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Dūša.

Reforma paredz Ikšķiles novadu iekļaut Ogres novadā.

Vēstulē Saeimas deputāti tiek aicināti nepieļaut reformas tālāko “nedemokrātisko virzību šajā ekonomiski nestabilajā situācijā Latvijā un pasaulē un aizstāvēt demokrātiskas valsts pastāvēšanu un Satversmes ievērošanu”. Deputātiem tiek atgādināts, ka, stājoties amatā, viņi ir devuši svinīgo solījumu, pildīt amata pienākumus, ievērojot Satversmi un likumus.

Uzrunājot Saeimas deputātus, Ikšķiles novada dome aicina pievienoties Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita jau iepriekš izteiktajam mudinājumam katram Saeimas deputātam apzināties sev uzticētos, atbildīgos tautas priekšstāvja pienākumus un pildīt tos atbilstoši Satversmes un Saeimas deputāta svinīgā solījuma prasībām, lai tādējādi stiprinātu Latvijas parlamentāro demokrātiju un sekmētu iedzīvotāju uzticēšanos likumdevējam un tā pieņemtajiem likumiem.

Kā ziņots, Satversmes tiesa (ST) par neatbilstošu Satversmei atzinusi vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces (AP) rīkojumu par iedzīvotāju aptaujas par administratīvi teritoriālo reformu nolikuma apturēšanu.

Tiesā skaidroja, ka lieta bija ierosināta pēc Ikšķiles novada domes pieteikuma. Ministrs ar apstrīdēto aktu apturējis domes pieņemtā Ikšķiles novada iedzīvotāju aptaujas “Ikšķiles novada balsojums” nolikuma darbību. Ministrs uzskatīja, ka nolikums paredz organizēt aptauju par administratīvi teritoriālo reformu, kas pēc savas formas līdzinās vēlēšanām vai vietējam referendumam saistoša lēmuma pieņemšanai.

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) uzsvērusi, ka vēlētos, lai pēc Ikšķiles uzvaras ST tiktu pārvērtēta pašlaik Saeimā skatītās administratīvi teritoriālās reformas kvalitāte.

Saistītie raksti

LPS priekšsēdis Gints Kaminskis sacīja, ka pašvaldības sagaida kvalitatīvu reformu, bet šobrīd tāda esot traucēta. Viņš domā, ka ST spriedums ir signāls tam, ka ir iespējami pārkāpumi arī pašā reformā, tātad tā būtu jāpārvērtē.

Lielākās LPS iebildes joprojām saistītas ar to, ka administratīvi teritoriālās reformas izstrādē neesot uzklausītas pašvaldības – tās ir pieņēmušas savas nostājas par reformu, bet neviens ar pašvaldību viedokļiem un argumentiem neesot centies reāli iepazīties.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Latvijā
Iekšlietu ministrija steidzami lūdz atrast 10 miljonus eiro glābēju vajadzībām, citādi nāksies aizvērt vairākus depo
21 stundas
LE
LETA
Latvijā
Šodien strādāt atsāk “Līvu akvaparks”
21 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Esmu priecīgs, ka esmu dzīvs!” Pasaules apceļotājs Kārlis pabeidzis divus gadus ilgo ceļojumu pāri Klusajam okeānam
Intervija 21 stundas

Lasītākie

JR
Jānis Riekstiņš
Latvijā
Viņš ne tikai piedalījās, bet arī teorētiski pamatoja visnežēlīgākās represijas. Kādu cilvēku uz Latviju atsūtīja Staļins? 8
21 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Esmu priecīgs, ka esmu dzīvs!” Pasaules apceļotājs Kārlis pabeidzis divus gadus ilgo ceļojumu pāri Klusajam okeānam
Intervija 21 stundas
AK
Aija Kaukule
Kultūra
“Mēs varētu spēlēt izrādes lielveikalā!” Saruna par atgriešanos teātrī ar aktieri Daini Grūbi
Intervija 10 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Latvietis Ivo Puriņš iekļūst “Ekstrasensu cīņās” un atklāj patiesību par šovu
21 stundas
AS
Aldis Sāvičs
Medības
Žanim pa pēdām: kur meklēt šo leģendām apvīto radību?
11 stundas