Pasaulē
Baltija

Ilvess norāda uz jaunajiem noteikumiem un pasauli, kurai ir jāpielāgojas2

Foto – LETA

Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess gada intervijā sabiedriskajai raidorganizācijai ERR norādīja uz jaunajiem noteikumiem un pasauli, kurai ir jāpielāgojas.

“Notiek nepārtrauktas izmaiņas, mums ir jāpielāgojas visu laiku, katru dienu, īpaši attiecībā uz Eiropas drošības situāciju. Mēs pieradām pie tā, ka lietas tiek risinātas vienā veidā, kur mēs koncentrējāmies uz ļoti daudzām detaļām, jo mēs uzskatījām, ka pasaule funkcionē noteiktā veidā. Šobrīd mēs atklājam, ka tā vairs nefunkcionē tādā veidā,” norādīja Ilvess.

Prezidents uzsvēra, ka NATO valstu nepietiekamais ieguldījums ir ASV lielākā problēma, bet Igaunija, līdzīgi, kā attiecībā uz Eiropas Savienību, ir paraugskolēns.

“Mēs darām to, par ko esam vienojušies. Mēs nevaram darīt lietas, ko lielie var atļauties darīt. To Andokīds jau mācīja: lielie darīs, ko tie vēlas, bet mazie jeb vājie darīs, kas tiem jādara,” Ilvess teica, piebilstot, ka Igaunija cer, ka vienošanās tiks ievērotas.

Viņš sacīja, ka Vācija ir piedzīvojusi lielas izmaiņas pēdējā gada laikā.

“Ja palūkojas uz [kancleres Angelas] Merkeles kundzes paziņojumiem pēdējos 12 mēnešos, var redzēt pakāpeniski augošu frustrāciju, stingrāku līniju (pret Krieviju),” sacīja Ilvess, piebilstot, ka nozīmīgs jautājums ir, vai Vācija ir gatava uzņemties lielāku atbildību ārpolitikas un drošības politikas jautājumos.

“Tas Vācijā ir ļoti jūtīgs jautājums, līdz šim Vācija ir ārpolitikā un drošības politikā ir spēlējusi mazāku lomu nekā ekonomikā, lai arī tās visas ir savstarpēji saistītas,” teica prezidents.

Jautāts, kādēļ Ukraina nespēja nostiprināt Oranžās revolūcijas ieguvumus, Ilvess pārfrāzēja to, jautājot :”Jautājums ir par to, kādēļ visas tās citas valstis nedarīja tā, kā darīja Igaunija.”

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.