Ekrānšāviņš. Twitter.

VIDEO. Indijā kādā namā mēģina ielavīties reti sastopama, ārkārtīgi indīga, albīna Naja-Naja 6

Kāds pāris no Koimbatores Indijā uz savas mājas lieveņa ieraudzījuši ko patiesi unikālu. Pusotru metru garo albīno kobru uz dzīvojamajiem rajoniem bija atskalojušas neseno lietavu radītās straumes un upju pārplūšana.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts?
TV24
“Viss ir slikti!” Krievijas karavīrs raudot dalās ar notiekošo frontē
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
Lasīt citas ziņas

Dabas fonda speciālisti, kas ieradās notikuma vietā, to identificēja kā Naja-Naja-Brillu / Indijas kobru, tā raksta ziņu aģentūra raksta CNN.

Čūska šokējusi pat pētniekus, jo tā ir ļoti reta suga. Tās inde tiek uzskatīta par vienu no nāvējošākajām Dienvidāzijā. Šīs sugas indivīdi ir iekļauti tā sauktajā “lielajā četriniekā”
CITI ŠOBRĪD LASA

– rāpuļu top-sugas, ar kurām tikšanās parasti beidzas ar kodumu.

Kobras ir indīgas un to kodumi, ja tos laikus neapstrādā, izraisa nopietnas komplikācijas, tostarp paralīzi un pat nāvi. Tāpēc Indijā speciālistu izsaukšana, kad pie dzīvojamajām ēkām tiek atrasta čūska, ir vienīgais pareizais lēmums.

Saskaņā ar PVO datiem Indijā katru gadu notiek no 81 000 līdz 138 000 nāves gadījumu, kas saistīti ar kādu čūsku kodumiem.

Jāatzīmē, ka starp aukstasiņu dzīvniekiem albīnisms ir diezgan reti sastopams. Šis stāvoklis ir ģenētiski recesīvas mutācijas sekas, kā rezultātā dzīvā organisma šūnās netiek ražoti pigmenti pietiekamā daudzumā.

Vairāki pētījumi ir parādījuši, ka čūsku gadījumā albīnisms var būt pat izdevīgs. Amerikāņu

zinātnieki veica eksperimentu, kurā noskaidroja, ka gaiši rāpuļi kļūst par plēsīgo putnu laupījumu ne biežāk, bet pat retāk nekā viņu parastie sugasbrāļi.

Visticamāk, ka šādas baltas čūskas mulsina putnus, kuri, izvēloties medījumu, vadās pēc dažādām sugām raksturīgiem rakstiem un ādas krāsām.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.