NFL zvaigzne Patriks Mahomss (ar bumbu) tika atzīts par “Super Bowl” 57. fināla vērtīgāko spēlētāju.

NHL finālā intriga līdz pēdējām sekundēm 0

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Ja tavas mājas numurā ir kāds no šiem 3 skaitļiem, tev ir potenciāls sasniegt visu, ko sirds kāro
Cilvēkstāsts
“Man draudēja publiski, ka mani izkropļos” – saimniecības “Jaunapšenieki” saimniece Agnese par nievām un ļaunumu, ar ko sastopas ikdienā 58
TESTS prātvēderiem: ja zini atbildes uz vismaz 8 jautājumiem, tev ir pārsteidzoši attīstīts intelekts

ASV aizvadīta Ziemeļ­amerikas profesionālā sporta gada nozīmīgākā spēle – Nacionālās futbola līgas (NFL) fināls jeb “Super Bowl” izcīņa.

Labākā amerikāņu futbola komanda pasaulē tika noteikta 57. reizi, un trešo reizi kluba vēsturē pie Vinsa Lombardi vārdā nosauktās balvas tika Kanzassitijas “Chiefs” vienība. “Virsaiši” izšķirošajā cīņā ar 38:35 uzvarēja Filadelfijas “Eagles”, kas pirms mača tika uzskatīta par favorīti. Fināls bija savam statusam atbilstošs, ar intrigu līdz pēdējām sekundēm. “Chiefs” mača gaitā atspēlēja desmit punktu deficītu, bet uzvaru izrāva astoņas sekundes pirms pēdējās ceturtdaļas beigām, kad soda sitienu realizēja Herisons Batkers. Par mača varoni gan kļuva Kanzassitijas kluba zvaigzne Patriks Mahomss, jo pēc viņa piespēlēm “Chiefs” veica trīs piezemējumus. Mahomss šosezon tika atzīts par NFL vērtīgāko spēlētāju un tādu pašu atzinību izpelnījās arī finālspēlē. Iepriekš šāda dubultatzinība līgā bija pirms 21 gada. Liela uzmanība tika arī brāļiem Trevisam un Džeisonam Kelsī, jo viņi kļuva par pirmo brāļu duetu, kuri finālā spēlēja viens pret otru. Veiksmīgāks bija Treviss, kurš izdarīja vienu piezemējumu, tā sekmējot “Chiefs” uzvaru.

Kā allaž iespaidīgs bija puslaika pārtraukuma šovs, kurā uzstājās otrā bērna gaidībās esošā pop­zvaigzne Rianna.

Eiropā amerikāņu futbols tikai sāk iekarot plašāku auditoriju (šosezon Minhenē aizvadītā mačā tribīnes bija pārpildītas), bet Ziemeļamerikā kā allaž tas ir gada notikums sportā. Svētdien notikušā mačā TV reitingi vēl nav publiskoti, taču pērn šo maču tiešraidē vēroja 208 miljoni amerikāņu, un šogad diezin vai bija mazāk. Par “Super Bowl” popularitāti un intrigu liecina vēl kāds fakts – ASV uz šo spēli totalizatoros tika veiktas likmes 16 miljardu ASV dolāru vērtībā, bukmeikeru pakalpojumus izmantojot aptuveni 50 miljoniem cilvēku.