Tomātu un garšaugu izstāde Dabas muzejā

FOTO. Ir laiks! Stādiet tomātus šajos datumos – milzīgas ražas triks 0

Tomāti kā dārza kultūra noteikti ieņem vadošās pozīcijas katra dārza mīļotāja dobītēs. Ir daudz šķirņu, tās, loģiski, ir dažādas, katrs saimnieks savā dārzā stāda tos pēc savas saprašanas un garšas kārpiņām. Šeit publicēti laiki, kad stādīt tomātus atklātā zemē un siltumnīcā saskaņā ar Mēness kalendāru.

Reklāma
Reklāma
TESTS: Atbildi tikai uz 6 jautājumiem un mākslīgais intelekts izrēķinās tavu vecumu!
Izrādās, gurķus ar tomātiem nedrīkst ēst kopā! 8 produktu kombinācijas, no kurām labāk izvairīties 37
Pasaule visdrīzāk tomēr ir plakana – astrofiziķis izpētījis zemi visaugstākajā precizitātes līmenī
Lasīt citas ziņas

Ņemot vērā to, ka tomāti ir mazāk prasīgi pret augstu augsnes temperatūru nekā, piemēram, gurķi vai baklažāni, tos siltumnīcā var stādīt jau aprīļa vidū. Ja jūtat, ka zeme nav pietiekami sasilusi, ir atļauts tomātu saknes apliet ar siltu ūdeni, pārklāt ar melnu plēvi un pagaidīt nedēļu.

Ar atklātu augsni ir savādāk – tomātiem tur nav tik komfortablu apstākļu kā siltumnīcā, tāpēc stādi uz āru jāpārnes maija sākumā, sākotnēji tos piesedzot. Tomātiem pajumtes trūkums iespējams tikai jūnija sākumā, kad ir pārliecība, ka sals “nepiesitīs”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Interesanta nianse: ideāls laiks tomātu stādīšanai atklātā zemē ir 20.-25.maijs. Šādi stādījumi dod divreiz lielāku ražu nekā jūnijā zemē iestādītie. Pat ja naktī būs auksts, vienmēr varat pārklāt tomātus ar plēvi un noņemt to no rīta.

Kad stādīt tomātus – labvēlīgie datumi maijā
Mēness kalendārs šogad vēsta, ka izstādīt tomātus maijā vislabāk būtu 10., 11., 12., 13., 16., 18., 19. vai 21. datumā .

Kā stādīt tomātus atklātā zemē un siltumnīcā – instrukcijas
Ir svarīgi atcerēties, kā pareizi stādīt tomātus atklātā zemē, lai iegūtu agru ražu un baudītu ne tikai garšīgus, bet arī lielus augļus.

Gan siltumnīcai, gan atklātā zemē stādi pirms stādīšanas ir “jāsacietē”. Lai to izdarītu, 7-10 dienas pirms stādīšanas sāciet tomātus katru dienu izlikt ārā un atstāt tos tur 2-3 stundas. Pakāpeniski palieliniet ārā pavadīto laiku līdz 8-10 stundām (var atstāt pat uz nakti, ja nav sala).
– laistiet augus 1 stundu pirms stādīšanas;
– dobē izrakt bedrītes atbilstoši poda izmēram, kurā auga stādi;
– ielieciet sauju koksnes pelnu, sadrupinātu olu čaumalu, sīpolu mizu un 1 tējk. superfosfāta;
– ielejiet bedrītē rauga šķīdumu (10 g uz spaini ūdens), lai stimulētu stādu augšanu;
– ielieciet stādus ar zemes gabalu bedrē tā, lai saknes bedrē vēl nokarātos.

Beigās atliek vien tomātu saknes apkaisīt ar irdenu zemi, sablīvēt augsni un laistīt. Pa virsu var uzkaisīt arī kompostu.

Tomātu parāde Dabas muzeja 2.stāvā
Uzburt tomātu varavīksni

SAISTĪTIE RAKSTI