Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Iepirkumu uzraudzības birojs pārbaudīs iepirkumus saistībā ar Jēkabpils domnieka Gavrilova būvuzņēmumu 4

Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) veiks pārbaudi saistībā ar plašsaziņas līdzekļos izskanējušo informāciju par iepirkumiem, kuros piedalījies Jēkabpils domes deputāta Andreja Gavrilova (S) būvniecības uzņēmums “Erbauer Group”, vēstīja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums “Panorāma”.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
Kokteilis
“Es nekad nebiju plānojusi būt par prezidenta sievu!” Zelenska skumji atklāj, kādas attiecības viņai tagad ir ar vīru 142
VIDEO. Krimā notriektas raķetes atlūzas nogalinājušas piecus cilvēkus, vairāk nekā 100 ievainoto
Lasīt citas ziņas

Pēdējo divarpus gadu laikā uzņēmums uzvarējis vairāk nekā desmit Jēkabpils un pašvaldības uzņēmumu sludinātajos iepirkumos, un pret uzņēmumu sākts kriminālprocess saistībā ar aplokšņu algu maksāšanu uzņēmuma darbiniekiem.

Būvuzņēmums “Erbauer Group” nodibināts 2014.gadā. Līdz 2017.gada jūnijam “Erbauer Group” uzvarēja vien sešos Jēkabpils un pašvaldības uzņēmumu sludinātajos iepirkumos.

CITI ŠOBRĪD LASA

Situācija mainījās pēc Gavrilova ievēlēšanas Jēkabpils domē 2017.gada pašvaldību velēšanās. No 2017.gada jūnija līdz 2020.gada jūnijam “Erbauer Group” uzvarējis 12 pašvaldības un tās uzņēmumu iepirkumos. Vairākos no tiem “Erbauer Group” startējis kopā ar citiem uzņēmumiem.

Lai arī pašvaldības deputāti Latvijā drīkst savienot deputāta pienākumu pildīšanu ar saimniecisko darbību, medijos izskanējušo informāciju par iepirkumiem pārbaudīs IUB.

“Protams, ka mēs šobrīd arī skatīsimies, vai ir saskatāmas pazīmes par kaut kādiem pārkāpumiem iepirkumos,” raidījumam “Panorāma” sacīja IUB vadītājs Artis Lapiņš. Viņš norādīja, ka tālāk būtu jāskaidro, vai konkrētās personas kaut kādā veidā ir ietekmējušas iepirkuma rezultātus, taču tas jau būs izmeklēšanas un pierādīšanas jautājums.

LTV sižets:

LETA jau ziņoja, ka pēdējos divos gados Jēkabpils domniekam Gavrilovam piederošais uzņēmums SIA “Erbauer Group”, kurā tiek izmeklēta iespējama aplokšņu algu izmaksa, saņēmis pasūtījumus no vairākām pašvaldībām un valsts iestādēm, kā arī valsts un pašvaldību kapitālsabiedrībām, liecina IUB publiskotā informācija.

Veicot sākotnējās pirmstiesas izmeklēšanas darbības, Valsts ieņēmumu dienests (VID) noskaidrojis, ka uzņēmums no 2019.gada janvāra līdz 2021.gada aprīlim grāmatvedības reģistros nav pilnā apmērā uzrādījis darba samaksu un neuzskaitīto un neaprēķināto darba algas daļu darba ņēmējiem ir izmaksājis skaidrā naudā būtiskā apmērā. Šajā laika periodā saskaņā ar IUB datiem “Erbauer Group” ir uzvarējis vairākos desmitos iepirkumu.

Reklāma
Reklāma

Vairākkārt “Erbauer Group” ir uzvarējis Jēkabpils pašvaldības kapitālsabiedrības SIA “JK namu pārvalde” iepirkumos. Viens no šogad noslēgtajiem līgumiem, kura vērtība ir 304 393 eiro, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN), ir par energoefektivitātes paaugstināšanas būvdarbiem daudzdzīvokļu mājā Bebru ielā 33. Būvdarbi veikti arī citās “JK namu pārvaldes” apsaimniekotajās mājās. “Erbauer Group” pašvaldības uzņēmumam par 50 000 eiro bez PVN piegādājis arī lietotu automašīnu-pašizgāzēju ar manipulatoru.

Arī pati pašvaldība pērn noslēgusi ar “Erbauer Group” vairākus līgumus, tostarp par muzeja brīvdabas nodaļas “Sēļu sēta” apmeklētāju centra ēkas jaunbūvi un kases ēkas nojaukšana Filozofu ielā 6a, kā arī papildu darbu veikšanu Krustpils pilī. Abu līgumu kopējā summa bez PVN pārsniedz 700 000 eiro.

“Erbauer Group” sniedzis pakalpojumu arī Līvānu, Pļaviņu, Salas, Madonas, Lubānas, Aknīstes novadu un citām pašvaldībām.

Tāpat “Erbauer Group” līdz ar citiem uzņēmumiem piešķirtas tiesības Pārtikas un veterinārā dienesta īpašumā esošo transportlīdzekļu remontēšanai, VSIA “Latvijas valsts ceļi” autotransporta tehnisko apkopju un remontdarbu nodrošināšanai, auto transporta līdzekļu tehniskās apkopes un remonta pakalpojumu sniegšanai Lauku atbalsta dienestam.

Pašlaik domniekam piederošais uzņēmums iesniedzis sūdzību Daugavpils psihoneiroloģiskās slimnīcas izsludinātajā iepirkumā par būvniecības ieceres dokumentu izstrādi, autoruzraudzību un būvdarbu veikšanu Siguldas ielā 24. Lēmumu saistībā ar sūdzību IUB plāno pieņemt šodien.

Uzņēmuma pēdējos gados uzvarēto iepirkumu, par kuriem pieejama publiskā informācija, kopējā vērtība pārsniedz 3 miljonus eiro, neieskaitot PVN.

Jau ziņots, ka VID Nodokļu un muitas policijas pārvalde sākusi kriminālprocesu par izvairīšanos no nodokļu nomaksas un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju lielā apmērā pašvaldības deputātam piederošā būvniecības uzņēmumā.

Dienestā informēja, ka VID Nodokļu un muitas policijas pārvalde 2021.gada februārī sāka kriminālprocesu par būvniecības nozares uzņēmumā veiktu grāmatvedības uzskaitē neuzrādītas darba samaksas izmaksu, izvairīšanos no nodokļu nomaksas un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju lielā apmērā. Uzņēmuma amatpersona ir pilsētas domes deputāts, kura uzņēmums vairāku gadu garumā regulāri piedalījās un uzvarēja pašvaldību rīkotajos iepirkumos.

Veicot sākotnējās pirmstiesas izmeklēšanas darbības, noskaidrots, ka uzņēmums no 2019.gada janvāra līdz 2021.gada aprīlim grāmatvedības reģistros nav pilnā apmērā uzrādījis darba samaksu un neuzskaitīto un neaprēķināto darba algas daļu darba ņēmējiem ir izmaksājis skaidrā naudā būtiskā apmērā. Uzņēmums ir arī izvairījies no nodokļu nomaksas vairāk nekā 148 000 eiro apmērā un legalizējis noziedzīgi iegūtus finanšu līdzekļus vairāk nekā 153 000 eiro apmērā.

VID Nodokļu un muitas policijas pārvalde 2021.gada maijā Rīgā, Ikšķilē un Jēkabpilī veikusi kopumā astoņas kratīšanas kriminālprocesā iesaistīto uzņēmumu un personu juridiskajās adresēs, birojos, personu dzīves vietās un automobiļos.

Kratīšanu laikā atrasta un izņemta skaidra nauda, grāmatvedības dokumenti, algu izmaksu saraksti, mobilie telefoni, datori, datu nesēji, zibatmiņas, pierakstu klades, kā arī citi kriminālprocesam nozīmīgi priekšmeti, kas tiks analizēti turpmākajā kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšanas gaitā.

Uzņēmumā kopā nodarbināti vairāk nekā 70 darbinieku.

Kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma 217.1 pantā, 218.panta otrajā daļā un 195.panta trešajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma pazīmēm.

Viena persona ir atzīta par aizdomās turēto, personai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis, kā arī uzlikti aresti aizdomās turētās personas nekustamajiem īpašumiem un uzņēmuma kapitāldaļām.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.