Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Iepirkumu uzraudzības birojs pārbaudīs iepirkumus saistībā ar Jēkabpils domnieka Gavrilova būvuzņēmumu 4

Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) veiks pārbaudi saistībā ar plašsaziņas līdzekļos izskanējušo informāciju par iepirkumiem, kuros piedalījies Jēkabpils domes deputāta Andreja Gavrilova (S) būvniecības uzņēmums “Erbauer Group”, vēstīja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums “Panorāma”.

“Viņi izvilka līķus, izņēma visu aprīkojumu.” Krievijas spēki veikuši slepenu operāciju no nogrimušā kreisera “Moskva”
VIDEO. Āgenskalnā pie atkritumu konteineriem klaiņo milzīga izmēra grauzējs
“Ārstiem darba būs daudz…” – prognozē profesors
Lasīt citas ziņas

Pēdējo divarpus gadu laikā uzņēmums uzvarējis vairāk nekā desmit Jēkabpils un pašvaldības uzņēmumu sludinātajos iepirkumos, un pret uzņēmumu sākts kriminālprocess saistībā ar aplokšņu algu maksāšanu uzņēmuma darbiniekiem.

Būvuzņēmums “Erbauer Group” nodibināts 2014.gadā. Līdz 2017.gada jūnijam “Erbauer Group” uzvarēja vien sešos Jēkabpils un pašvaldības uzņēmumu sludinātajos iepirkumos.

CITI ŠOBRĪD LASA

Situācija mainījās pēc Gavrilova ievēlēšanas Jēkabpils domē 2017.gada pašvaldību velēšanās. No 2017.gada jūnija līdz 2020.gada jūnijam “Erbauer Group” uzvarējis 12 pašvaldības un tās uzņēmumu iepirkumos. Vairākos no tiem “Erbauer Group” startējis kopā ar citiem uzņēmumiem.

Lai arī pašvaldības deputāti Latvijā drīkst savienot deputāta pienākumu pildīšanu ar saimniecisko darbību, medijos izskanējušo informāciju par iepirkumiem pārbaudīs IUB.

“Protams, ka mēs šobrīd arī skatīsimies, vai ir saskatāmas pazīmes par kaut kādiem pārkāpumiem iepirkumos,” raidījumam “Panorāma” sacīja IUB vadītājs Artis Lapiņš. Viņš norādīja, ka tālāk būtu jāskaidro, vai konkrētās personas kaut kādā veidā ir ietekmējušas iepirkuma rezultātus, taču tas jau būs izmeklēšanas un pierādīšanas jautājums.

LTV sižets:

LETA jau ziņoja, ka pēdējos divos gados Jēkabpils domniekam Gavrilovam piederošais uzņēmums SIA “Erbauer Group”, kurā tiek izmeklēta iespējama aplokšņu algu izmaksa, saņēmis pasūtījumus no vairākām pašvaldībām un valsts iestādēm, kā arī valsts un pašvaldību kapitālsabiedrībām, liecina IUB publiskotā informācija.

Veicot sākotnējās pirmstiesas izmeklēšanas darbības, Valsts ieņēmumu dienests (VID) noskaidrojis, ka uzņēmums no 2019.gada janvāra līdz 2021.gada aprīlim grāmatvedības reģistros nav pilnā apmērā uzrādījis darba samaksu un neuzskaitīto un neaprēķināto darba algas daļu darba ņēmējiem ir izmaksājis skaidrā naudā būtiskā apmērā. Šajā laika periodā saskaņā ar IUB datiem “Erbauer Group” ir uzvarējis vairākos desmitos iepirkumu.

Vairākkārt “Erbauer Group” ir uzvarējis Jēkabpils pašvaldības kapitālsabiedrības SIA “JK namu pārvalde” iepirkumos. Viens no šogad noslēgtajiem līgumiem, kura vērtība ir 304 393 eiro, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN), ir par energoefektivitātes paaugstināšanas būvdarbiem daudzdzīvokļu mājā Bebru ielā 33. Būvdarbi veikti arī citās “JK namu pārvaldes” apsaimniekotajās mājās. “Erbauer Group” pašvaldības uzņēmumam par 50 000 eiro bez PVN piegādājis arī lietotu automašīnu-pašizgāzēju ar manipulatoru.

Arī pati pašvaldība pērn noslēgusi ar “Erbauer Group” vairākus līgumus, tostarp par muzeja brīvdabas nodaļas “Sēļu sēta” apmeklētāju centra ēkas jaunbūvi un kases ēkas nojaukšana Filozofu ielā 6a, kā arī papildu darbu veikšanu Krustpils pilī. Abu līgumu kopējā summa bez PVN pārsniedz 700 000 eiro.

“Erbauer Group” sniedzis pakalpojumu arī Līvānu, Pļaviņu, Salas, Madonas, Lubānas, Aknīstes novadu un citām pašvaldībām.

Tāpat “Erbauer Group” līdz ar citiem uzņēmumiem piešķirtas tiesības Pārtikas un veterinārā dienesta īpašumā esošo transportlīdzekļu remontēšanai, VSIA “Latvijas valsts ceļi” autotransporta tehnisko apkopju un remontdarbu nodrošināšanai, auto transporta līdzekļu tehniskās apkopes un remonta pakalpojumu sniegšanai Lauku atbalsta dienestam.

Pašlaik domniekam piederošais uzņēmums iesniedzis sūdzību Daugavpils psihoneiroloģiskās slimnīcas izsludinātajā iepirkumā par būvniecības ieceres dokumentu izstrādi, autoruzraudzību un būvdarbu veikšanu Siguldas ielā 24. Lēmumu saistībā ar sūdzību IUB plāno pieņemt šodien.

Uzņēmuma pēdējos gados uzvarēto iepirkumu, par kuriem pieejama publiskā informācija, kopējā vērtība pārsniedz 3 miljonus eiro, neieskaitot PVN.

Jau ziņots, ka VID Nodokļu un muitas policijas pārvalde sākusi kriminālprocesu par izvairīšanos no nodokļu nomaksas un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju lielā apmērā pašvaldības deputātam piederošā būvniecības uzņēmumā.

Dienestā informēja, ka VID Nodokļu un muitas policijas pārvalde 2021.gada februārī sāka kriminālprocesu par būvniecības nozares uzņēmumā veiktu grāmatvedības uzskaitē neuzrādītas darba samaksas izmaksu, izvairīšanos no nodokļu nomaksas un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju lielā apmērā. Uzņēmuma amatpersona ir pilsētas domes deputāts, kura uzņēmums vairāku gadu garumā regulāri piedalījās un uzvarēja pašvaldību rīkotajos iepirkumos.

Veicot sākotnējās pirmstiesas izmeklēšanas darbības, noskaidrots, ka uzņēmums no 2019.gada janvāra līdz 2021.gada aprīlim grāmatvedības reģistros nav pilnā apmērā uzrādījis darba samaksu un neuzskaitīto un neaprēķināto darba algas daļu darba ņēmējiem ir izmaksājis skaidrā naudā būtiskā apmērā. Uzņēmums ir arī izvairījies no nodokļu nomaksas vairāk nekā 148 000 eiro apmērā un legalizējis noziedzīgi iegūtus finanšu līdzekļus vairāk nekā 153 000 eiro apmērā.

VID Nodokļu un muitas policijas pārvalde 2021.gada maijā Rīgā, Ikšķilē un Jēkabpilī veikusi kopumā astoņas kratīšanas kriminālprocesā iesaistīto uzņēmumu un personu juridiskajās adresēs, birojos, personu dzīves vietās un automobiļos.

Kratīšanu laikā atrasta un izņemta skaidra nauda, grāmatvedības dokumenti, algu izmaksu saraksti, mobilie telefoni, datori, datu nesēji, zibatmiņas, pierakstu klades, kā arī citi kriminālprocesam nozīmīgi priekšmeti, kas tiks analizēti turpmākajā kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšanas gaitā.

Uzņēmumā kopā nodarbināti vairāk nekā 70 darbinieku.

SAISTĪTIE RAKSTI

Kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma 217.1 pantā, 218.panta otrajā daļā un 195.panta trešajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma pazīmēm.

Viena persona ir atzīta par aizdomās turēto, personai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis, kā arī uzlikti aresti aizdomās turētās personas nekustamajiem īpašumiem un uzņēmuma kapitāldaļām.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
“Viņi izvilka līķus, izņēma visu aprīkojumu.” Krievijas spēki veikuši slepenu operāciju no nogrimušā kreisera “Moskva”
VIDEO. Āgenskalnā pie atkritumu konteineriem klaiņo milzīga izmēra grauzējs
“Ārstiem darba būs daudz…” – prognozē profesors
“Cerēsim, ka tam nebūs par vēlu…” Rajevs raksturo situāciju Ukrainā
“Es esmu lasījis visu, ko viņš smagā reibumā krieviem epastos rakstīja!” Lapsa Adamsonu nosauc par nožēlojamu
Lasīt citas ziņas
Eiropa piekrīt glābt “Air Baltic”. Cik miljons tā dos šoreiz?
“Vai tik tas neatgriezīs atpakaļ aplokšņu algas.” Deputāts par minimālās algas celšanu Latvijā
Līdaka: Jaunā paaudze ir krietni imūnāka pret šo “maskavismu” un “rašismu”
“Dzīvojam no krīzes krīzē!” Kariņa valdība vēlreiz atjaunota
Dzidra, Dzidris, Gunita un Loreta – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
09:11
Maijā nodokļu ieņēmumi lielāki nekā bija plānots
08:30
VIDEO. Lielo izmēru pašmāju modele Tatjana Mackeviča: “Man vēl nebija sešpadsmit, kad piedzemdēju savu dēlu”
08:20
Miris grupas “Depeche Mode” dibinātājs Endrū Flečers
VIDEO. Lielo izmēru pašmāju modele Tatjana Mackeviča: “Man vēl nebija sešpadsmit, kad piedzemdēju savu dēlu”
Maijā nodokļu ieņēmumi lielāki nekā bija plānots
“Cerēsim, ka tam nebūs par vēlu…” Rajevs raksturo situāciju Ukrainā
“Mēs veidojam izrādi par slepenu iekāri, kas ir sodāma!” Būt Džonam Malkovičam Dailes teātrī
“Viņi izvilka līķus, izņēma visu aprīkojumu.” Krievijas spēki veikuši slepenu operāciju no nogrimušā kreisera “Moskva”
Kirgizstānā Putina smailē pacelts Ukrainas karogs
VIDEO. Zelenskis uzrunā Latvijai atklāj, cik liela nozīme cīņā pret okupantiem bija dienu pirms kara saņemtam sūtījumam no Latvijas
“Ārstiem darba būs daudz…” – prognozē profesors
Anda Līce: 50% ir “purvs” – vienaldzīgie, jebkurai varai pakļāvīgie ir visuzticamākie Putina atbalstītāji
Bunkus slepkavības lietā apcietinājumu piemēro arī uzņēmējam Uļmanam
Piektdien gaisa temperatūra nepārsniegs 17 grādus. Vai sola arī lietu?
SPECIĀLIZLAIDUMS. Jaunākais par karu Ukrainā ar Igoru Rajevu
Māris Antonevičs: Lai gan gribētu domāt, ka mēs jau sen esam tikuši vaļā no pagātnes rēgiem un atkarībām, tik vienkārši tomēr nav
“Ir ziņas, ar ko Mariupolē šobrīd nodarbojas krievu karaspēks,” Rajeva dienas notikumu apskats
“Dieva vārdā, kad mēs stāsimies pretī ieroču lobijam?” Baidens par asinspirti ASV skolā
“Es esmu lasījis visu, ko viņš smagā reibumā krieviem epastos rakstīja!” Lapsa Adamsonu nosauc par nožēlojamu
Kārlis Šadurskis: LKS ļoti cenšas balansēt krimināllikuma pareizajā pusē, bet es gaidu, kad viņi šo robežšķirtni pārkāps
Sprūds: Krievija ir pierādījusi, ka tai nav izpratnes un vēlmes iestāties par cilvēku dzīvībām
Kārlis Streips: Tādas katastrofas var atkārtoties vēl un vēl
VIDEO. Traģēdija vai sakritība? Kādā Rīgas skolā audzēknis iesit skolotājam pa žokli: pedagogs nokļūst slimnīcā, bet vēlāk nomirst
“Maiji rāva sirdis cilvēkiem ārā, tāpēc jau nejaucam nost viņu piramīdas!” Bikše par atbrīvošanos no “Padomju mantojuma”
“Sievietes dažreiz vakariņu vietā izvēlas kefīru, bet tā nedariet!” Dziedātāja atklāj, kā, atsakoties no cukura un piena, mainīja dzīvi
TV personība Rūta Dvinska: “Iekrišana apātijā, depresijā un asarās nevienam ukrainim nepalīdzēs…”