Izglābjas divreiz, bet futbola čempionus “RFS” vēl gaida nozīmīgs duelis 0

Ilmārs Stūriška, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

VIDEO. “Sēžu ceļmalā un netieku mājās!” Latviete ar asarām acīs stāsta par nedienām ar elektroauto
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17

Nervus stindzinošas spēles pagājušajā nedēļā aizvadīja Latvijas futbola čempionvienība “RFS”, kuru ceturtdien gaida kluba vēsturē nozīmīgākais duelis.

UEFA Konferences līgas kvalifikācijas izšķirošās ceturtās kārtas pirmajā spēlē “RFS” Rīgā, gūstot divus vārtus pēdējās minūtēs, cīnījās neizšķirti 2:2 ar Ziemeļīrijas čempioni Belfāstas “Linfield”, bet Latvijas čempionātā tāds pats rezultāts cīņā ar līderi “Valmieru”.

90. minūtē izlīdzinājumu panāca laukumā uz maiņu nākušais Elvis Stuglis. “Pirmais puslaiks bija ļoti vājš, otrais – ļoti labs, 20 minūtēs nospiedām pretinieku un izdarījām visu, ko gribējām.

Puslaikā mazliet pamainījām iziešanu no presinga. Žēl, ka pašās beigās ielaidām tik nevajadzīgus vārtus, Danielam Balodim gaisa divcīņā nevajadzēja iesaistīties, par to runājam treniņos.

Šādas kļūdas jaunajiem spēlētājiem ir vajadzīgas, lai nākotnē tās nepieļautu. Šodien galvenais bija nezaudēt.

Futbola pēdējā laikā bijis ļoti daudz, atēdušies gan spēlētāji, gan treneri, taču čempionāta finiša taisne nemaz nav sākusies,” norādīja “Valmieras” galvenais treneris Jurģis Kalns.

Valmierieši ar 61 punktu 25 spēlēs ir pirmie, “Rigas” rēķinā 56, “RFS” – 53 punkti, un čempioniem nākamā spēle virslīgā atkal no augstā plaukta – 29. augustā viesos pret “Liepāju”, kurai 50 punkti.

“RFS” spēlētāju komentāri pēc mača pret “Linfield”, pret kuru ceturtdien izbraukumā atbildes mačs.

Žiga Lipuščeks guva vārtus kompensācijas laika pēdējā minūtē: “Pēc tam, kad iesitu, bija gan emocijas, gan arī dusmas, jo uzskatu, ka bijām pelnījuši uzvaru.

Prieks, ka futbols atdeva mums atpakaļ par nerealizētajām iespējām pirmajā puslaikā un izrāvām neizšķirtu no 0:2. Jā­analizē spēle, kur bija mūsu vājās vietas, galvenā mācība, ka jāspēlē viss mačs – šodien izglābāmies, tā ka nekad nevajag padoties. Kā spēlētājs nekad nedomāju, kurš ir favorīts, tas vienmēr jāpierāda laukumā.

Abas komandas ir pienācīgā līmenī. Jāatjaunojas, lai esam gatavi svarīgām spēlēm Latvijas čempionātā.”

Slovēņu aizsargs atzina, ka nav izslēgta viņa došanās prom no Latvijas, jo transfēru logs daudzās Eiropas līgās atvērts līdz augusta izskaņai, taču sīkāk šo jautājumu nekomentēja.

Emersons: “Ļoti labi, ka beigās izlīdzinājām rezultātu, tas ir liels pluss pirms atbildes spēles. Pēc 0:2 nepadevāmies, galvenais bija turpināt cīnīties. Žiga iesita, esot ārpus soda laukuma – tas viņam ir ļoti netipiski, jo parasti iesit ar galvu.

Šoreiz mazliet paveicās, labi, ka tā. Izredzes iekļūt grupu turnīrā ir 50 pret 50, šīs spēles man ir svarīgākās karjerā.”