Ekonomika
Auto un tehnoloģijas

Izolēšanās veicina digitalizāciju jeb Kāpēc izvēlēties e-vidi0


“Tildes Jumis” biznesa attīstības vadītājs Viesturs Slaidiņš.
“Tildes Jumis” biznesa attīstības vadītājs Viesturs Slaidiņš.
Publicitātes foto

Olafs Zvejnieks, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Izolēšanās un attālinātā strādāšana uzņēmumiem ir bijusi motivācija digitalizēt dokumentus un ieviest e-rēķinu sistēmas, liecina valodas tehnoloģiju uzņēmuma “Tilde” grāmatvedības un uzņēmuma vadības sistēmas “Tildes Jumis” veiktā uzņēmēju aptauja.

Uzņēmuma veiktās aptaujas dati liecina, ka 45,4% respondentu par vissteidzamāko uzdevumu ikdienas darba atvieglošanai uzskata visu dokumentu pārvēršanu elektroniskā formātā. Tādējādi tie ir vieglāk un ātrāk pieejami kā vadītājiem, tā darbiniekiem, pat nebraucot uz biroju. Savukārt 32,7% aptaujāto nopietni apsver iespēju ieviest uzņēmumā e-rēķinus, lai rēķinus varētu nosūtīt un saņemt elektroniski, attiecīgi – maksimāli ātri un lai neciestu naudas plūsma.

Aptauja liecina, ka trešā populārākā apņemšanās ir apgūt attālinātajam darbam nepieciešamās prasmes.

To norādījuši 24,4% respondentu, kamēr 17,6% novērtējuši grāmatvedības un uzņēmuma vadības programmas mākoņrisinājuma priekšrocības. Tāpat aptaujā secināts, ka 57,4% respondentu būtu gandarīti par darbinieku iespēju attālinātiiesniegt izmaksu čekus un rēķinus, 37,3% – par iespēju elektroniski iesniegt atvaļinājumu pieteikumus un tos apstiprināt, 34,3% – izrakstīt debitoru rēķinus.

Saistītie raksti

Sistēmas “Tildes Jumis” biznesa attīstības vadītājs Viesturs Slaidiņš izteicies, ka pagājušā gada nogalē 40% uzņēmumu vadītāju nezināja, kas ir elektroniskie rēķini, bet šodien interese par tiem ir strauji pieaugusi. “Ļoti iespējams, ka izolēšanās periods būs devis spēcīgu impulsu elektronisko dokumentu aprites sistēmas iedzīvināšanai un drīz tā kļūs par uzņēmumu darbības neatņemamu sastāvdaļu,” viņš prognozēja.

“Tildes Jumja” veiktajā aptaujā piedalījušies 205 Latvijas uzņēmumi.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.