Izrotā savu dārzu svinībām, izmantojot atraktīvas idejas 2

Autors: Inita Šteinberga, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Mājas
Kādas ir tavas kulinārijas prasmes – vai māki pagatavot šos 10 ēdienus, kuri jāprot katram latvietim?
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 43
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 18
Lasīt citas ziņas

Līdz saulgriežu svinībām atlikušas vien dažas dienas. Ja aizņemtības dēļ dārzs vēl nav uzposts kā konfekte un puķes nezied tik koši, kā gribētos, situāciju var glābt. Jāņu svinību vietu var uzskaistināt, meklējot atraktīvas idejas.

Grezni

Par dobēm labāka ir strūklaka. Izvēle veikalos ir ļoti liela, un var iegādāties dārza stilam atbilstošāko. Ierīkošanai vajadzīgs vienīgi elektrības vads. Ūdens patēriņš ir neliels, un pievads nav vajadzīgs. Ūdens cirkulē no rezervuāra uz sprauslu un atpakaļ noslēgtā ciklā.

Dažās minūtēs

CITI ŠOBRĪD LASA

Šim gaismas dekoram vajadzēs dažāda lieluma un formas burciņas, košas lentītes, sveces un dažus augus rotāšanai, kā arī stieplīti dekora iekarināšanai zaros.

Tautiski

Šis ir īstais brīdis, lai celtu godā tautisko krūžu un krūzīšu kolekciju. Tās cieši piesien koku zariem kā rotājumus (lai kāds nenoāķē lietošanai).

Praktiski

Svētku ugunskura vieta vienmēr tiek sagatavota laikus. Lai, gaidot vakaru, tā neizskatītos skumīga, uz malkas var novietot bagātīgi ziedošu puķu podu.

Romantiski

Ja līdzās svētku norises vietai ir dīķis, ļoti romantiski izskatīsies uz nelieliem plostiem izvietoti lukturīši ar ziedu kompozīcijām.

Krāsaini

Gaisma naktī rada romantisku un mājīgu sajūtu. Dārzkopības preču veikalos var iegādāties dažādu krāsu lampas ar saules baterijām. Pudeles veida gaismekļus var iekarināt koku zaros.

Ērti

Katram naktī pienāk brīdis, kad gribas laisties slīpi. Vienkāršu gultu var pagatavot no siena ķīpām. Palaga vietā – sniegbalts agrotīkls.

Efektīgi

Puķes noteikti nav vērts steigā stādīt dobē. Ātram efektam tās labāk ielikt lielos podos, traukos vai pat maisos un izvietot tuvāk vietām, kur uzturēsies jāņabērni. Jo tuvāk košums acīm, jo to labāk novērtēs.

Gaisīgi

Vispieprasītākā vieta svētkos būs šūpuļtīkls. Efektīgi ir gan baltie, gan koši krāsainie. Šo atpūtas vietu var papildināt ar košu puķi podā.

Kārtīgi

Ja perfektai ravēšanai laika neatliek, var vienkārši atdurt dobju maliņas. To dara ar asas un plakanas lāpstas galu. Asmeni iedur zemē un, ārā velkot, viegli pamet velēnu uz dobes pusi, lai veidojas mazs grāvītis. Dārzs izskatīsies sakopts.

Reklāma
Reklāma

Zaļi

Pirmais darbs ir nopļaut mauriņu. Nevajag pļaut pārāk zemu. Zemi nedrīkst redzēt cauri, un vienā reizē nav ieteicams nogriezt vairāk par trešdaļu stiebru. Tā nereti dara ar motivāciju, ka lēnāk ataugs un viesi nenomīdīs. Taču tā vis nebūs – vienīgais ieguvums ir dubļi lietus laikā vai rudi rugāji saulainā laikā.

Ja dārzs vai pļava pamatīgi saaugusi, efektīgāk ir zālē izpļaut taciņas, nevis visu zemu nopļaut. Tas radīs romantisku noskaņu un vedinās pastaigāties. Ja meža tuvumā nav, varbūt arī zālē var atrast kādu papardes ziedu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.