Itālijas izlases vārtsargs Džanluidži Donnarumma (no labās) un aizsargs Leonardo Bonuči neļauj spānim Alvaro Moratam gūt vārtus.

“Bumbas kontroles ziņā Spānija ir labākā komanda pasaulē!” Itāļi par to, kā izturēja spāņu spiedienu 0

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 85
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31

Par pirmo Eiropas čempionāta finālisti kļuva Roberto Mančīni trenētā Itālijas izlase, kas Vemblija stadionā Londonā pēcspēles sitienos uzvarēja Spāniju.

Spēles pamatlaiks un papildlaiks beidzās neizšķirti 1:1, bet 11 metru “pendelēs” itāļi bija veiksmīgāki ar 4:2. Kā jau tika prognozēts, spāņi daudz vairāk kontrolēja bumbu un saspēlējās, izdarot 832 precīzas piespēles (itāļiem tikai 319), taču rezultātu 60. minūtē atklāja Itālija, pēc strauja pretuzbrukuma un pretinieku nesaprašanās precīzi sitot Federiko Kjēzam.

“Bumbas kontroles ziņā Spānija ir labākā komanda pasaulē, viņi mums radīja problēmas, taču izturējām un pacietīgi gaidījām savus momentus,” pēc cīņas atzina Mančīni. Spāņi izglābās 80. minūtē, uzbrukuma smailē nonākot uz maiņu laukumā nākušajam Alvaro Moratam.

Tobrīd Morata kļuva par Spānijas glābēju, bet vakara noslēgumā par “kapraci”.

Papildlaikā tuvāk uzvarai bija spāņi, savukārt 11 metru sitienos Dani Olmo pārsita pāri vārtiem, bet Moratas raidījumu atvairīja itāļu vārtsargs Džanluidži Donnarumma, nodrošinot savējiem uzvaru.

Itālija, kas nav zaudējusi jau 33 spēlēs pēc kārtas, bet pēdējos 14 mačos izcīnījusi uzvaras, ceturto reizi spēlēs Eiropas čempionāta finālā, bet pie titula līdz šim tikusi reizi – 1968. gadā. Viņu pretinieki noskaidrojās vakar Anglijas un Dānijas duelī.