Ekonomika
Bizness

Izziņoti jauno uzņēmēju konkursa “Creative Business Cup” pusfinālisti0

Šogad Latvijā jau sesto reizi tiek organizēts starptautiskais jauno uzņēmēju konkurss “Creative Business Cup”, kura laikā žūrija noteiks pašmāju inovatīvāko uzņēmumu, kas rudenī pārstāvēs valsti konkursa finālā Kopenhāgenā “Global Entrepreneurship Week” laikā, portālu “LA.lv” informēja konkursa rīkotāju pārstāvji.

Izvērtējot šī gada pieteikumus, nacionālajā atlasē ir izvēlēti 20 spēcīgākie Latvijas pusfinālisti, kas jau šonedēļ turpinās cīņu par vietu finālā.

Šī gada pusfinālistu sarakstā ir ierindojušies jaunuzņēmumi “Aerones”, “BlindArt”, “CakeHR”, “CastPrint”, “CENOS”, “CheeksUp”, “Ette Tete”, “Gamechanger Audio”, “Glass Point Studio”, “InEx Cosmetics”, “InLable”, “LABIE KOKI konstruē”, “Nytonn”, “On board”, “POLAR”, “Safe Stable”, “Spectrum V”, “STUM”, “XOreserach” un “YouPlayDo”, pārsteidzot žūriju ar radošām idejām – sākot ar inovatīvām zobupastas kapsulām un progresīvām personālatlases programmatūrām un beidzot ar droniem un mākslīgā intelekta risinājumiem.

No visiem saņemtajiem pieteikumiem, izvērtējot katra uzņēmuma spēju izstrādāt radošu un inovatīvu produktu un jaunuzņēmuma darbības potenciālu starptautiskā mērogā, kā arī tā biznesa idejas tirgus potenciālu un ilgtspēju, nacionālā žūrija ir izvēlējusies 20 spēcīgākos pusfinālistus, kas šo trešdien, 22. augustā, prezentēs savas biznesa idejas klātienē kopstrādes telpās “Teikums”, Gustava Zemgala gatvē 78.

Izvērtējot 20 pusfinālistu prezentācijas, pasākuma izskaņā žūrija izvēlēsies piecus daudzsološākos kandidātus, kas šoruden turpinās dalību konkursa nākamajā kārtā un cīnīsies par nacionālā uzvarētāja titulu, lai jau novembrī pierādītu sevi starptautiskajā finālā Kopenhāgenā un pretendētu uz galveno balvu – 15 000 EUR.

Pieredzes gūšanai uz Kopenhāgenu varēs doties arī otrās un trešās vietas ieguvēji. Papildus tam konkursa ietvaros oktobrī Rīgā norisināsies “Baltic Sea Region” meistarklase un konkurss, kurā piedalīsies nacionālie uzvarētāji no 10 Baltijas jūras reģiona valstīm.

“Creative Business Cup” ir globāla mēroga iniciatīva, kuras centrā jau tradicionāli ir radošās uzņēmējdarbības un inovāciju stiprināšana.

Konkursa mērķis ir atbalstīt inovatīva idejas un veicināt to attīstību, pulcējot uzņēmējus no vairāk nekā 70 valstīm visā pasaulē.

Izvēlētajiem pusfinālistiem ik gadu ir iespēja satikties ar investoriem un potenciālajiem sadarbības partneriem, apmainīties ar pieredzi un idejām, sasniegt globālo tirgu, rast jaunus kontaktus, kā arī piesaistīt papildu finansējumu sava biznesa tālākās izaugsmes veicināšanai, vienlaicīgi gūstot neatsveramu pieredzi.

“Konkursa finālā pulcējas investori, radošie uzņēmēji un radošo industriju eksperti no visas pasaules. Līdz ar to tā ir lieliska iespēja Latvijas pārstāvjiem parādīt savas inovatīvās idejas visai pasaulei. Konkursa laikā uzņēmēji var ne tikai iegūt naudas balvu, bet arī piesaistīt potenciālos investorus un gūt vērtīgus kontaktus, kas var palīdzēt idejas straujākai attīstībai. Šogad ir pieteiktas ļoti labas idejas, tāpēc domāju, ka žūrijai nebūs viegls darbs, lai noteiktu, kura no tām būs ar lielāko potenciālu gūt panākumus arī globālā konkursa finālā,” atzīst Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Radošo industriju inkubatora vadītāja un konkursa Latvijas nacionālā pusfināla žūrijas pārstāve Liene Pērkone.

Šogad nacionālās žūrijas sastāvā ir 2016. gada projekta dalībniece un uzņēmuma “Vividly” dibinātāja Gunita Kuļikovska, “Jauno uzņēmēju centrs” valdes loceklis Aivars Timofejevs, Kultūras ministrijas radošo industriju nodaļas vadītāja Lilita Sparāne, (LIAA) Radošo industriju inkubatora vadītāja Liene Pērkone, Dānijas Kultūras institūta vadītājs Saimons Holmbergs un “Creamfinance” valdes loceklis Dāvis Barons.

“Creative Business Cup” konkursa atlasi Latvijā organizē LIAA Radošo industriju inkubators sadarbībā ar “Jauno uzņēmēju centrs “Jobs&Society””.

Konkursa partneri – Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā un Dānijas Kultūras institūts. Konkursu finansē ERAF projekta “Reģionālie biznesa inkubatoru un Radošo industriju inkubators” ietvaros.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Ekonomika
Nākamnedēļ notiks pirmais Kurzemes biznesa klubs tiešsaistē
1 diena
LA
LA.LV
Ekonomika
“Hesburger” piedāvās jaunu veģetāro burgeru līniju “Veke”
1 diena
LE
LETA
Ekonomika
Nodokļu nomaksas pagarinājumus VID piešķīris 949 uzņēmumiem
2 dienas

Lasītākie

SK
Skaties.lv
Latvijā
Levits: Mediji noteikti pieder pie stratēģiskajām nozarēm. Tāpat kā policija, robežsargi, medicīnas sistēma
8 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Politika epidēmijas laikā: neskatoties uz partiju ķildām, Kariņš un Levits tic valdības stabilitātei
6 stundas
SK
Skaties.lv
Ekonomika
Darbu Covid-19 izraisītās krīzes dēļ zaudējuši vairāki tūkstoši cilvēku. Bezdarbniekos arī bijušie RD deputāti
8 stundas
SK
Skaties.lv
Veselam
Raidījums: Reģionālās slimnīcas nav gatavas Covid-19 pandēmijai
8 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Latvijā modelē Covid-19 attīstības scenārijus. Ko māca pasaules pieredze?
7 stundas