Praktiski
Manas tiesības

Jākrāj čeki! Varēs laimēt pat 20 tūkstošus eiro0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: Ieva Lūka/LETA

Jaunais Čeku loterijas likums paredz nākamvasar rīkot pirmo čeku loteriju, kurā varēs iesaistīties ikviens Latvijas iedzīvotājs.

Likums pieņemts, lai veicinātu godīgu konkurenci un nodokļu nomaksu, mazinātu krāpšanos nodokļu iekasēšanā un izvairīšanos no nodokļu nomaksas. Nav noslēpums, ka nereti par kādu preci vai pakalpojumu, ko iegādājamies, pretī nesaņemam darījumu apliecinošu dokumentu: čeku, kvīti, biļeti u.c. Tagad, ja gribēsim piedalīties čeku loterijā, tas būs jāpieprasa.

Jaunais regulējums nosaka loterijas sarīkošanas, kā arī uzvarētāju noteikšanas un laimestu saņemšanas kārtību. Iedzīvotāji loterijā drīkstēs piedalīties neierobežotu reižu skaitu, īpašā vietnē – cekuloterija.lv – reģistrējot pirkumu čekus, kuru vērtība ir vismaz pieci eiro. Taču loterijā ar čeku par tabakas, alkohola un enerģijas dzērienu iegādi nevarēs piedalīties nepilngadīgas personas.

!!! Loterijai paredzēta mēneša un gada izloze. Mēneša izlozē varēs laimēt vienu naudas balvu – 10 000 eiro, trīs balvas 5000 eiro un 50 balvas 100 eiro apmērā. Gada izlozē būs iespēja laimēt vienu balvu – 20 000 eiro, četras 10 000 eiro balvas un piecas 2000 eiro balvas. Tajā piedalīsies ikmēneša loterijās īpaši izlozētie 10 nelaimējušie čeki.

Iespējams, iedzīvotāji loterijā varēs saņemt arī papildu balvas, kuras sarūpēs atsevišķu nozaru uzņēmumi. Ņemot vērā, ka pirmais darbības gads loterijai būs vien puse no kalendārā gada, tad pirmajā gada izlozē, kas norisināsies 2020. gada janvārī, varēs laimēt vienu naudas balvu – 10 000 eiro, četras 5000 eiro balvas un piecas 1000 eiro balvas.

Loteriju organizēs Valsts ieņēmumu dienests, savukārt rezultātu publiskošanu plānots uzticēt valsts akciju sabiedrībai “Latvijas Loto”.

UZZIŅA

Čekus loterijai varēs reģistrēt, sākot no nākamā gada 1. jūlija, kad likums stāsies spēkā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
AK
Aiva Kalve
Praktiski
Zivis, marinēti dārzeņi, burgers: 5 gardas receptes vasaras vakariņām
1 diena
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Sirsnīgs stāsts: visu dzīvi tika turēts īsā ķēdē un pusbadā – adoptēts dziesmas “Mans suns ir letiņš” varoņa Tabo “brālis”
2 dienas
ML
Māra Lapsa
Praktiski
Gaileņu uznāciens: 7 gardas un interesantas receptes ar šīm meža veltēm
2 dienas

Lasītākie

ML
Māra Libeka
Latvijā
Patiesība par Valsts prezidenta ģimeni, pilsonību un izglītību. Egils Levits atbild uz “Latvijas Avīzes” jautājumiem 21
Intervija 12 stundas
LE
LETA
Veselam
Perevoščikovs: Slimnieki kļūst jaunāki un katrs trešais Covid-19 gadījums ir saistīts ar saslimšanu ārzemēs
2 stundas
AG
Andris Grīnbergs
Latvijā
Aptauja: Vai sācies Covid-19 otrais vilnis?
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kāds būs B variants, ja Covid-19 dēļ mācības klātienē notikt nevarēs?
2 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Hosteļa apsaimniekotājs sūdzas par VID prasību atmaksāt dīkstāves pabalstu. Kuram taisnība?
2 minūtes