foto: Ilmārs Stūriška

Jakušonoks Ķelnē: Esmu lepns par Latviju un latviešiem 3

Tik laba izlase mums sen nav bijusi – gandarīts par Latvijas sniegumu pasaules čempionātā hokejā ir mūziķis Normunds Jakušonoks.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 19
TV24
“Jo tālāk šķir, jo dumjāks var palikt!” Slaidiņu līdz smiekliem pārsteidzis suvenīrs no Ukrainas – krievu karavīra piezīmju grāmata 74
Kokteilis
VIDEO. “Nākamais apkaunojums aiz Galkina!” Laima Vaikule koncertā dzied ukraiņu valodā, kas nokaitinājis krievvalodīgos
Lasīt citas ziņas

Nu jau tradicionāli pasaules čempionātā kāds vietējais krogs tiek pārveidots par “Četriem baltiem krekliem”, kur vismaz pēc pāris spēlēm pulcējas latviešu līdzjutēji, lai laistos dziesmās un dejās kopā ar Normundu Jakušonoku. Viņam šoreiz kompāniju sastādīja Valdis Blaubuks.

“Bijām uz trim Latvijas izlases spēlēm, tagad jātaisās uz mājām. Esam ļoti apmierināti ar Latvijas sniegumu, tik laba izlase mums sen nav bijusi. Ja treneris paliks arī uz nākamo gadu, būs ļoti labi,” pēc mača pret ASV sacīja Normunds Jakušonoks. ““Četri balti krekli” uz čempionātiem brauc jau devīto reizi, šoreiz pulcējāmies īru krogā, kur sanāca vairāki simti latviešu, atmosfēra bija lieliska, tā kā esam ļoti apmierināti,” sacīja Jakušonoks.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ķelnes kreklos, manuprāt, bija labāk nekā pērn Maskavā.

Maskavā bija diezgan maz mūsu līdzjutēju, taču arī tie bija izdevušies pasākumi, jo hokeja atmosfēra kopumā labāka. Krievijā hokejs ir populārāks nekā Vācijā, kur daudzi vietējie nemaz nezina, ka notiek pasaules čempionāts. Ķelnē absolūti nav svētku sajūtas kā Maskavā vai Minskā, kur tie bija visas valsts svētki. Vācija ir liela valsts, hokeju nemaz nerāda pa televizoru. Bet, ja tā salīdzina – mēs arī Latvijā viesnīcā nevarētu prasīt, lai pa televizoru parāda badmintona čempionātu. Vācijā futbols ir viss.

Kas šoreiz bija citādāk nekā iepriekšējos gados?

Katrā pilsētā atšķiras vietas, kuras ierīko kreklus, Ķelnē bija kārtīgs īru krogs un tas radīja atmosfēru, kas diezgan radniecīga arī latviešu dvēselei. Citur esam bijuši arī modernākos restorānos. Ķelnē ir ļoti ievērojams latviešu līdzjutēju skaits, uz maču pret ASV, šķiet, ap pieciem tūkstošiem. Mūsējie uzvedas ļoti skaļi, kas vāciešiem pēc desmitiem vakarā nav īsti ierasts.

Ko izdevās Ķelnē apskatīt?

Bija intensīva ekskursiju programma, viss faktiski ir redzēts, bijām arī aizbraukuši uz Amsterdamu un F-1 trasi Beļģijā, ļoti vērienīgi.

Kam atņēmāt policijas cepurīti?

Ķelnē var nopirkt visu, arī policiju (smejas). Izvēle dažādiem atribūtiem ir ļoti plaša, šo paņēmu kā suvenīru un varbūt Latvijā kādā koncertā būs interesanti izmantot.

Ar kādu rezultātu uzvarēsim Krieviju?

Neuzvarēsim, Krievija ļoti labi spēlē, arī viņiem ir labs treneris. Bet kaunā mēs absolūti nekritīsim, mums ir tikai jālepojas ar to, ka ir tāda Latvijas izlase. Vai iekļūsim ceturtdaļfinālā? Dzīvē daudzreiz esmu pārliecinājies, ka manas prognozes nepiepildās, tāpēc teikšu, ka neiekļūsim, cerot, ka atkal kļūdīšos.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.