Publicitātes foto

Jāņa Lūsēna mūzikas festivāls vakara mieram 0

Mazmežotnes muižas pasākumu stallī 14. jūnijā Jāņa Lūsēna vasaras festivāla “Mūzika vakara mieram” otrais koncerts “Nakts putns”. Vakars sāksies ar J. Lūsēna instrumentu laboratoriju un otrajā daļā viesosies komponistam tuvi mūziķi Ieva un Ainars Šablovski.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
Kokteilis
Viņi dzīvo, lai piedzīvotu! 10 vārdu īpašnieki, kuros mīt nepiesātināms ceļotāja gars
Kokteilis
Šlesers neslēpj pārsteigumu – kādā Jūrmalas klubā viņš saņēmis negaidītu dāvanu ar īpašu uzrakstu 12
Lasīt citas ziņas

Domas un ieceres par šādiem koncertiem J. Lūsēnam jau bijušas agrāk, un muzicēšana dvēseles mieram ar dažādu instrumentu skaņām bieži palīdzējusi sevis harmonizēšanai. “Jau vairākus gadus iegādājos savā īpašumā dažādus mūzikas instrumentus. Tie ir mani īpašie instrumenti. Tā ir mana formāta muzicēšana, kas ir uz robežas ar improvizāciju. Man vienmēr ir bijis tuvs šis formāts. Tas pirmo reizi izskanēja pirms diviem gadiem koncertprogrammā “Aiz… Mūzikā vēlā vakarā”. Man sirdij tuvāka ir solo spēlēšana,” stāsta J. Lūsēns.

Katrā koncertā viesojas komponistam tuvs un Latvijā iemīļots mūziķis, lai piedāvātu mūsu klausītājiem tuvināties iekšējās pasaules mieram un ļaušanās priekam mūzikā. Šajā vakarā muzicēs Ieva un Ainars Šablovski. Arfa un saksofons ir ļoti rets ansambļa salikums, tāpēc tas ir sevišķi interesants muzikāls kopums. Ainars spēlē ne tikai vienu no jaunākajiem klasiskās mūzikas instrumentiem – saksofonu, bet arī vienu no vissenākajiem pūšaminstrumentiem – armēņu duduku. Tas ir gatavots no aprikozes koka un ir ar vairāk nekā divu tūkstošu gadu senu vēsturi. Ieva šobrīd ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra arfu grupas koncertmeistare, kā arī vada koklētāju ansambli “Raksti”. “Savam festivālam izvēlos tos mūziķus, kuriem tas varbūt nav pamatdarbs, bet viņi spēlē mierīgu mūziku. Savstarpēji spēlējamies, ļaujamies. Esam uz tādas improvizācijas robežas. Man jāsaka īpašs paldies tiem mūziķiem, kas piekrita šai avantūrai. Ir brīži, kad zāle sastingst, pārstāj elpot. Tur notiek kaut kāds brīnums. Nav iemesla to darīt speciāli, bet kas tāds, man muzicējot, notiek ne tikai šajos mazajos koncertos, bet arī lielajos darbos kā “Kaupēns”, “Sfinksa”, kas bija maģiska izrāde,” neslēpj J. Lūsēns un uzsver: “Tas nav pašmērķis, bet vairāk rūpīga enerģijas apmaiņa starp mūziķiem un skatītājiem. Mēs noteikti nepretendējam uz kādu īpašu čakru ārstēšanu, kas tagad ir tik populāra. Šī vairāk ir asociāciju spēle. Ieiešana zemapziņā. Mūzikas vibrācijas spēks. Baudām tiešā veidā.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Šajos vakaros J. Lūsēns ļaujas improvizācijai, lai muzicētu mierīgai iekšējās pasaules apcerei un sevis harmonizēšanai kopā ar dažādiem mūzikas instrumentiem un ļaujot katram no mums izbaudīt savu mūzikas prieku un personīgās dzīves jūtu plūdumu mūzikas skaņās.

J. Lūsēns šo īpašo mūzikas baudīšanu piedāvā ne tikai šajos festivāla koncertos. “Es arī viens braucu pa visu Latviju ar šāda formāta koncertiem. Kopā iekustinām, tāpat kā vējš iekustina kokus mežā. Lai sadzirdētu smalkās skaņas, ir vajadzīgs ilgāks laiks,” nosaka J. Lūsēns.

Kad un kur?

  • 14. jūnijā plkst. 21.00 Mazmežotnes muižā
  • Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv
  • Cena: EUR 20–30
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.