Pasaulē
Citur

“Būšu cinisks, bet labāka diktatora Baltkrievijā pagaidām nav.” Jānis Jurkāns par situāciju Baltkrievijā17

“Nevar sagaidīt demokrātiskas vēlēšanas vienā autoritārā valstī, ko vada viens diktators. Gan Krievijai, gan Rietumiem Lukašenko der. Viņš visiem der. Labāk Lukašenko ir mūsu teltī un lamā Krieviju, nekā ir otrādi. Labāka diktatora Baltkrievijā pagaidām nav,” “RīgaTV 24” raidījumā “Ziņu Top 5”, vērtējot situāciju Baltkrievijā pēc prezidenta vēlēšanām, sacīja bijušais Latvijas ārlietu ministrs (1990 – 1992) Jānis Jurkāns.

Baltkrievija pēc Jurkāna domām esot specifiska valsts ar vienu diktatoru, kuram ir mesijas apziņa. Lukašenko uzskatot, ka viņa galvenais panākums ir tas, ka viņš saglabājis Baltkrieviju kā neatkarīgu valsti. Viņš neesot atdevis to ne Putinam, ne Rietumiem.

Jurkāns arī spriež, ka Rietumi, un tai skaitā arī mēs, pieņēmuši, ka labāk Lukašenko ir mūsu teltī un lamā Krieviju, nekā ir otrādi.

“Būšu cinisks, bet labāka diktatora Baltkrievijā pagaidām nav, arī līderu tur nav. Ir opozīcijas vadītāja, kurai nemaz nav partijas. Viņa vienkārši ir simbols, kurai vīrs ir cietumā,” pārliecināts ir Jurkāns.

Saistītie raksti

“Ja runājam par opozīciju, tā nav strukturēta. Nav pilsoniskās sabiedrības, jaunieši iziet ielās, protestē, viņi grib kaut ko jaunu, bet viņi nav tik spēcīgi, kā opozīcija Ukrainā, Gruzijā. Un tas ir tāpēc, ka nav naudas. Ja Ukrainā bija liela nauda no Rietumiem, tad Rietumiem pašiem tagad nav naudas, lai stutētu opozīciju Baltkrievijā, un arī politiski viņiem tas nav izdevīgi. Politiski gan Krievijai, gan Rietumiem Lukašenko der. Viņš visiem der,” rēķina ir Jurkāns.

Vērtējot Latvijas nostāju Baltkrievijas jautājumā, bijušais ārlietu ministrs sacīja, ka Latvijai vispirms jādzird, ko teiks tādas valstis kā Vācija, ko teiks Eiropas Savienība un tad, kad tās klusām pateiks “nav smuki tā, varbūt vajadzētu atbrīvot, nepielietot vēl lielāku varu, spēku, tikai tad mēs varam kaut ko čivināt līdzi. Bet principā, tu nevari sagaidīt demokrātiskas vēlēšanas vienā autoritārā valstī, ko vada viens diktators,” uzskata bijušais ārlietu ministrs.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.