‘Adelco’ F1.
‘Adelco’ F1.
Publicitātes foto.

Jaunumi kāpostu šķirņu piedāvājumā 0

Kāposti vēl joprojām ir visvairāk audzētie dārzeņi – pēc Lauku atbalsta dienesta (LAD) datiem, 2019. gadā tos audzēja 628 ha platībā. Apmēram 20% no kopražas veido agrie kāposti, savukārt 50% kopražas ir skābēšanai paredzētie, 30% ir ilgstoši uzglabājamie kāposti svaigam patēriņam. Liels skābējamo kāpostu īpatsvars ir redzams arī pēc šķirņu piedāvājuma.

VIDEO. “Viņam nav īsti bail no NATO, drauds ir cits”: Jānis Kažociņš atklāj, kas ir Putina nāvējošais apdraudējums
FOTO. Latvietim nakts laikā izdodas iemūžināt ļoti reti sastopamu un skaistu dabas parādību Latvijas debesīs
Amerikāņu astronauts Edgars Mitčels nosūtītā vēstulē Obamam atklājis, ka citplanētieši nepieļaus kodolkarus uz Zemes
Lasīt citas ziņas

Svarīgi piebilst, ka Latvijā kāpostus paši skābē un citādi pārstrādā desmitiem lielāku un mazāku audzētāju, tāpēc katrs no viņiem piešķir ļoti lielu nozīmi gala produkta garšai. Citās Eiropas valstīs kāpostu pārstrādātāji reti audzē izejvielas paši, bet parasti iepērk tās no audzētājiem.

‘Adelco’ F1 (Syngenta) ir leģendārā hibrīda ‘Ramco’ jaunā versija. Tāpat kā vecākais brālis ‘Adelco’ ir paredzēts skābēšanai un izaug 125–130 dienās. Satur daudz cukura, kas skābējot dod iespēju iegūt ļoti kvalitatīvus un garšīgus skābos kāpostus. Hibrīdam ‘Adelco’ ir liels ražas potenciāls (galviņas 6–8 kg), tam piemīt augsta izturība pret fuzariālo lapu dzeltēšanu. Galviņas mazāk nekā citus hibrīdus bojā tripši.

CITI ŠOBRĪD LASA

Svarīgi, ka galviņas ir uz augsta kacena, tāpēc tās piemērotas novākšanai ar kombainu. Tāpat svarīgi, ka izaugušas galviņas var pastāvēt uz lauka, gaidot novākšanu un nezaudējot kvalitāti. Ieteicamā augu biezība – 25–30 tūkst. augu/ha.

‘Gunma’ F1 (Bejo). Latvijā jau pazīstams hibrīds ar plakanām galviņām, kura lapas ir piemērotas tīteņu gatavošanai vai kā alternatīva salātu lapām sviestmaizēs. Galviņas 1–3 kg smagas, piemērotas arī uzglabāšanai. Veģetācijas periods ap 75 dienām. Ieteicamā augu biezība – 35–45 tūkst. augu/ha.

‘Kaluga’ F1 (Bejo). Hibrīds svaigam patēriņam un ilgstošai uzglabāšanai. Veido 2–3 kg smagas apaļas galviņas, kuras saglabā zaļo krāsu arī pēc uzglabāšanas. Veģetācijas periods 120–125 dienas. Piemērots stādīšanai lielākā sabiezinājumā. Ieteicamā augu biezība 35–50 tūkst. augu/ha. Hibrīds ir izturīgs pret tripšiem un fuzariālo lapu dzeltēšanu (Fusarium oxysporum, Foc).

‘Monalisa’ F1 (Sakata). Vidēji agrīns hibrīds svaigam patēriņam. Veģetācijas periods 70–75 dienas. Galviņas apaļas, izlīdzinātas, vidēji 1–1,5 kg smagas (tipiska lielveikalu prece), var gaidīt novākšanu, nezaudējot kvalitāti. Hibrīds labi pacieš karsto laiku, jo ir izturīgs pret fuzariālo lapu dzeltēšanu.

‘Nozomi’ F1 (Sakata). Agrīns hibrīds svaigam patēriņam un pārstrādei salātos, veģetācijas periods 60–65 dienas. Veido apaļas 1–1,5 kg smagas galviņas, kas ilgi neplīst.

‘Professor’ F1 (Syngenta). Universāls hibrīds. Audzējot retāk (stādot 27 tūkst. augu/ha), veidojas nedaudz saplacinātas 8–9 kg smagas galviņas, kas paredzētas pārstrādei. Audzējot lielākā blīvumā, veidojas 3–4 kg smagas galviņas, kas piemērotas uzglabāšanai. Veģetācijas perioda garums – 130–140 dienas. Augi spēcīgi, ļoti veselīgi, pārklāti ar biezu vaska kārtiņu, kas nodrošina augstu izturību pret tripšiem un fuzariālo lapu dzeltēšanu (Fusarium oxysporum, Foc).

‘Toreador’ F1 (Syngenta). Šis hibrīds ir paredzēts svaigam patēriņam un novākšanai rudens sākumā, tā veģetācijas periods – 105–110 dienas. Galviņas izlīdzinātas, 2,5–3 kg smagas, labi piemērotas lielveikaliem. Tās ir pārklātas ar biezu vaska kārtu, tāpēc mazāk cieš no tripšu bojājumiem. Šo hibrīdu var stādīt sabiezināti – līdz 45 tūkst. augu/ha.

Svarīgi, ka izaugušās galviņas var ilgāku laiku pastāvēt uz lauka, gaidot novākšanu un nezaudējot kvalitāti. Šī īpašība palīdz saskaņot ražas vākšanu ar tirgus pieprasījumu.

Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Uzkritis traktors, pļaušanas mehānismā ierauts cilvēks: darot lauksaimniecības darbus nelaimes gadījumi mēdz būt arī letāli
Kā efektīvi cīnīties ar augu slimībām un kaitēkļiem augustā?
“Ja, piemēram, nomedī grūsnu vilku māti – lielas nepatikšanas, bet, ja vilks saplēš grūsnu aitu māti, tas nav nekas…”: lauksaimnieki bažīgi par vilku uzbrukumiem
Garšīgi, daudz ūdens un maz kaloriju! Kas vērtīgs kabačos?
VIDEO. “Viņam nav īsti bail no NATO, drauds ir cits”: Jānis Kažociņš atklāj, kas ir Putina nāvējošais apdraudējums
FOTO. Latvietim nakts laikā izdodas iemūžināt ļoti reti sastopamu un skaistu dabas parādību Latvijas debesīs
Amerikāņu astronauts Edgars Mitčels nosūtītā vēstulē Obamam atklājis, ka citplanētieši nepieļaus kodolkarus uz Zemes
FOTO. Kā izskatās nacistu slepenās pilsētas Antarktīdā?
Krievijas mērķis esot karā vājināt Ukrainas industriālo ekonomiku, lai tā vairāk līdzinātos kādai no Baltijas valstīm 162
Lasīt citas ziņas
Zvejnieks: “tāda mērvienība malkai kā beramkubs – tas parādījās, kad tirgotāji izmantoja vecu cilvēku lētticību un smērēja kuba vietā” 2
Bez kampaņas cūku mēri nevar tik viegli izskaust: mednieki vieni netiek ar to galā 10
Uz citiem atbalsta veidiem varētu pretendēt ap 230 000 mājsaimniecību, kam būs jāraksta iesniegumi vairākkārt 42
Ienāk jauns starptautisks pārtikas veikalu tīkls “Spar” un sāk izvērsties Kurzemē 9
Jaunieši vecumā no 18 līdz 29 gadiem sola pārcelties uz laukiem mājokļa uzturēšanas izmaksu dēļ
Pēc pusotra gada ilga pārtraukuma Līgatnes dabas taku apmeklētājiem atkal ir vērojamas rudās lapsas 2
VIDEO. “Viņam nav īsti bail no NATO, drauds ir cits”: Jānis Kažociņš atklāj, kas ir Putina nāvējošais apdraudējums
VIDEO. Henriks Danusēvičs: “Latvija ir viena no retajām ES valstīm, kurā ir tik augsts PVN pārtikai” 3
Iznīcināts, izlaupīts, nozagts… Eksperti dokumentē kultūras vērtību milzīgos zaudējuma apmērus Ukrainā
FOTO. Latvietim nakts laikā izdodas iemūžināt ļoti reti sastopamu un skaistu dabas parādību Latvijas debesīs
Princis Harijs savā grāmatā visskarbāko kritiku veltīs trim ģimenes locekļiem: ar ko šie cilvēki viņu nokaitinājuši?
Pie ASV Kapitolijas ēkas nošāvies kāds vīrietis 7
Vidusslānis Latvijā dzīvo labi: pieprasījums pēc apvidus auto pieaudzis un katrs otrais pircējs interesējas par elektroauto
Uzkritis traktors, pļaušanas mehānismā ierauts cilvēks: darot lauksaimniecības darbus nelaimes gadījumi mēdz būt arī letāli
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs
Dace Baltruma: “Valsts parlamentā vajadzētu pulcēties tautas gaišākajiem prātiem. Kandidātu saraksti manu pārliecību ir sagrāvuši”
19:55
Lielu lomu šodien tavā dzīvē spēlēs dažādas nejaušības. Horoskopi 15.augustam
19:03
Man sāp mugura, bet ģimenes ārsts sūta pie fizioterapeita. Vai vingrojot, sāpes tiešām pazudīs?
18:57