Latvijā
Novados

Jelgavas novadā atsakās no baseina būvniecības0

Foto: Shutterstock

Pārāk dārgu būvnieku piedāvājumu dēļ Jelgavas novada pašvaldība pārtraukusi iepirkumu zemas enerģijas patēriņa ēkas “Elejas sporta halles un peldbaseina” būvniecībai un izskata iespēju ieceri īstenot vairākos posmos un dalītos projektos, sākotnēji izbūvējot tikai sporta halli, aģentūru LETA informēja pašvaldības pārstāve Dace Kaņepone.

Pērnā gada jūlijā izsludinātā iepirkuma dalībnieku iesniegtie piedāvājumi būtiski pārsniedz pašvaldības budžeta un aizņēmuma apmēra iespējas – sākotnēji būvniecībai prognozēto summu septiņu miljonu eiro apmērā. Kopumā iepirkumā iesniegti četri piedāvājumi.

“Neskatoties uz to, ka 2017.gadā veiktā ekonomiskā pamatojuma analīze jau sākotnēji ļāva prognozēt ievērojamas projekta izmaksas, būvniecības pakalpojumu cenu kāpums pēdējo divu gadu laikā ir būtiski pārsniedzis aprēķinus. Tendence rāda, ka cenas nozarē turpina augt, tāpēc ir lieki cerēt, ka konkrētā projekta realizācija SIA “DG Baltic” izstrādātajā redakcijā un apmērā, nepārkāpjot racionālu un ekonomiski pamatotu izmaksu slieksni, būs iespējama tuvāko gadu laikā,” pauda pašvaldības izpilddirektore Līga Lonerte.

Pašvaldībā uzsver, ka piedāvātās darbu veikšanas izmaksas būtiski pārsniedz ekonomiski un saimnieciski izdevīga projekta robežas.

Kā norāda novada domes priekšsēdētājs Ziedonis Caune (LZS), viņš zina, cik ļoti novada dienvidpuses iedzīvotāji gaida šo būvi. Neskatoties uz solīto, viņš cera, ka iedzīvotāji sapratīs, ka “pašvaldība nevar skriet ar galvu sienā par katru cenu”. Viņš uzsver, ka pagaidām ekonomiski saprātīgi ir nogaidīt.

“Esam pārliecināti, ka tad, kad būs uzcelta sporta zāle, reiz Elejā sliesies arī baseins – meklēsim iespējas vispirms attīstīt arī termālā ūdens ieguvi kā resursu, kas palīdzēs ekonomiskāk izmantot un uzturēt nākotnes būvi,” solīja novada domes priekšsēdētājs Ziedonis Caune (LZS).

Pašlaik pašvaldības speciālisti sadarbībā ar neatkarīgiem jomas profesionāļiem izvērtē iespēju organizēt objekta būvniecību atsevišķos projektos – sporta halle un administratīvais korpuss un tikai pēc tam otrajā etapā peldbaseins.

“2017.gadā, uzklausot iedzīvotāju viedokli un redzējumu par sporta kompleksa izveidi, prevalēja viedoklis, ka pirmās nepieciešamības būve ir tieši sporta halle, jo Elejas pagasta skolēniem un iedzīvotājiem nav pieejama piemērota sporta infrastruktūra. Kā prioritāti izskatām iespēju būvniecību sadalīt kārtās – vispirms veikt sporta halles projektēšanu un būvniecību, paredzot iespēju perspektīvā ēku paplašināt, piebūvējot arī peldbaseinam nepieciešamās telpas,” skaidroja Lonerte.

Jau vēstīts, ka SIA “DG Baltic” izstrādātais būvprojekts paredz, ka Elejas sporta halles un baseina celtniecība notiks trīs kārtās.

Projekta pirmajā kārtā paredzēta baseina un administrācijas korpusa būvniecība, katlu mājas novietošana, esošās garāžas ēkas pārbūve, dīzeļdegvielas ģeneratora nojumes izveidošana un pazemes ugunsdzēsības rezervuāru būvniecība. Tāpat plānots izbūvēt arī maģistrālos inženiertīklus – siltumtrasi, ūdensapgādi un kanalizāciju, ārējo elektroapgādi un lietus kanalizācijas sistēmu.

Savukārt projekta otrajā kārtā plānots būvēt sporta halli, bet trešajā kārtā veikt iekšpagalma teritorijas labiekārtošanu, bruģa seguma ieklāšanu un atpūtas zonas izveidi.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LA
LA.LV
Veselam
“Jā, Covid-19 ir bīstams, bet tas ir pārspīlēts,” uzskata Apinis 37
10 stundas
IF
Imants Frederiks Ozols
Pasaulē
“Tas ir rets notikums!” Otrdien Latvijā ieradīsies Francijas prezidents Makrons kopā ar kundzi Brižitu
4 stundas
EL
Egils Līcītis
Latvijā
“Uhaņā saražotais draņķis ir izrādījies no aplam izturīga materiāla taisīts.” Egila Līcīša feļetons 2
3 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Kāpēc lai es kaut ko tādu ēstu?” Skolēni izbrāķē savdabīgās brīvpusdienu pārtikas pakas
32 minūtes
LA
LA.LV
Pasaulē
Nepamodās no narkozes: zobārsta krēslā nomirst deviņus gadus veca meitenīte 3
8 stundas