Pauls Jonass

Jonass pasaules čempionātā motokrosā izcīna trešo vietu, ceturto reizi MXGP karjerā sasniedzot pjedestālu 2

Ilmārs Stūriška, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

Pauls Jonass pasaules čempionāta motokrosā sestajā posmā vakar Beļģijā izcīnīja trešo vietu, ceturto reizi MXGP karjerā sasniedzot pjedestālu.

Pirmajā braucienā Jonass bija ceturtais, bet otrajā sākumā izvirzījās vadībā un noturēja to līdz 11. aplim, kad priekšā aizsteidzās francūzis Romāns Fevrē.

Pauls finišēja otrais, atpaliekot četras sekundes, bet trešais bija viņa kādreizējais komandas biedrs spānis Horhe Prado. Par posma uzvarētāju ar 47 punktiem kļuva Fevrē, nīderlandietis Džefrijs Herlings ieguva 41, Jonass – 40 punktus. Sezonas kopvērtējumā Jonass ar 159 punktiem saglabā astoto vietu, līderis ar 226 ir slovēnis Tims Gajsers. Šīs nedēļas nogalē MXGP posms risināsies Ķegumā.

Atzīstami pasaules junioru čempionātā Grieķijā startēja Latvijas jaunie motokrosisti. 125 kubikcentimetru klasē Kārlis Reišulis bija piektais, bet 85 kubikcentimetru klasē Markuss Ozoliņš izcīnīja ceturto vietu. Kvalifikācijas uzvarētājs Jānis Reišulis pirmajā braucienā izstājās, otrajā ierindojās 12. vietā un kopvērtējumā bija 14.

F-1 pasaules čempionāta posmā Ungārijā vakar pirmo uzvaru karjerā izcīnīja 24 gadus vecais francūzis Estebans Okons, aiz sevis noturot vācieti Sebastianu Fetelu un britu Lūisu Hamiltonu, kurš kļuvis par līderi kopvērtējumā.