Rita Sproģe
Rita Sproģe
Foto: Paula Čurkste/LETA

Jūrmalas dome palielina sev algas: dažam atalgojums pieaug par 54% 55

LETA, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Jūrmalas domes ārkārtas sēdē deputāti lēmuši paaugstināt sev algas. Par to medijus informēja opozīcijā esošās Nacionālās apvienības (NA) frakcija, bet dome oficiālu informāciju par sēdē lemto nesniedz, aicinot gaidīt, kad tā tiks publicēta pašvaldības mājaslapā.

Reklāma
Reklāma
FOTO. Ziemeļkorejas līderis uzdāvina Putinam greznu portretu, kas lika apklust…
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 69
VIDEO. Laupītāji uz motocikliem mēģina apzagt garām ejošu sievieti, taču nelāgais nodoms viņiem tūlītēji atspēlējas 11
Lasīt citas ziņas

Kā informēja NA frakcijā, Jūrmalas domes priekšsēdētāja Rita Sproģe no nākamā gada saņems 5915 eiro mēnesī. Šogad domes priekšsēdētāja atalgojums bija 3852 eiro, tādējādi viņas alga palielināta par 54%.

Priekšsēdētājas vietnieks Jānis Lediņš līdzšinējo 3386 eiro vietā saņems 4550 eiro, kas ir algas kāpums par 34%, teikts NA izplatītajā paziņojumā. Algu kāpums ir paredzēts arī komiteju priekšsēdētājiem un domes deputātiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jūrmalas domes priekšsēdētājas padomnieks, iepriekšējais mērs Gatis Truk­snis turpmāk saņemšot algu 4732 eiro, kaut iepriekš kā mērs viņš saņēma pat zemāku atalgojumu – 3852 eiro. Algas tiks paceltas arī pārējiem domes darbiniekiem.

Ministru kabineta publiskotā informācija par vēlēto amatpersonu mēnešalgu apmēru 2023. gadā liecina, ka maksimālais pieļaujamais atalgojums valstspilsētas domes priekšsēdētājam, ja pilsētā ir vairāk nekā 20 000 iedzīvotāju, ir 5915 eiro pirms nodokļu nomaksas, bet priekšsēdētāja vietniekam – 4550 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Medijiem izplatītajā paziņojumā par Jūrmalas domes apstiprināto budžetu 2023. gadam minēts, ka budžeta ieņēmumi būs 99,64 miljoni eiro.

Būtiskākās prioritātes 2023. gada budžetā esot uzsākto lielo pilsētas infrastruktūras objektu īstenošana un esošā sociālā atbalsta saglabāšana jūrmalniekiem. Nākamā gada budžeta ieņēmumi plānoti par 1,4% mazākā apmērā nekā 2022. gada ieņēmumi, un samazinājums saistīts ar prognozēto samazinājumu no iedzīvotāju ienākuma nodokļa, kā arī ar valsts mērķdotāciju samazinājumu.

Izdevumi 2023. gadā plānoti 130,24 miljoni eiro, kas ir par 2% vairāk nekā 2022. gadā, rak­sta domes sabiedrisko attiecību nodaļa.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.