21. gadsimtā joprojām runājam par “sieviešu” un “vīriešu” algām? Kā mainījusies plaisa starp abu dzimumu vidējām algām Latvijā 27

Pēc centrālās statistikas portāla datiem pandēmija ir mazinājusi starpību starp sieviešu un vīriešu stundas vidējo bruto darba samaksu. 2021. gadā tā bija 14,6% jeb par 7,7 punktiem mazāka nekā gadu iepriekš, kad tā bija 22,3%.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 11
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 71
Lasīt citas ziņas

Šī ir nebeidzama tēma, ka sievietes, strādājot to pašu darbu, saņem mazāk par vīriešiem. Vai šobrīd šī plaisa starp algām mazinās un situācija uzlabojas?

“Algu plaisa pastāv, bet to korekti var novērtēt, ja ir identiska darba vieta, identiski kandidāti, kuriem sakrīt visi parametri – pieredze, kvalifikācija.

CITI ŠOBRĪD LASA

Latvijā jāņem vērā vidējā alga vīriešiem un sievietēm, ja salīdzinām, vidējos rādītājus, protams, atšķiras tāpēc, ka sievietes vairāk koncentrējas veselības, izglītības nozarēs, tekstilrūpniecībā, sociālajā aprūpē jeb tā saucamajās sievišķajās profesijās, vīrieši būvniecībā, autoservisos,” TV24 raidījumā “Preses klubs” komentāru sniedz Jānis Hermanis, LDDK finanšu un nodokļu eksperts.

Viņš norāda, ka nozaru struktūra ietekmē šo plaisu.

Kā iemeslus, kāpēc plaisa mazinājusies, Hermanis min elastīgu darba laiku, kas īpaši izplatīts kļuva pandēmijas laikā, kad daudzu nozaru darbinieki strādāja attālināti no mājām.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.