Foto – Shutterstock

Kā apkarot pļavas dzelzeni? Atbildam lasītājai 1

Pļavas dzelzene (Centaurea jacea) ir daudzgadīgs kurvjziežu dzimtas lakstaugs, kas zied no jūnija līdz septembrim violeti sārtiem ziedu kurvīšiem. Plaši sastopama pļavās, laukos, mežos, ceļmalās, grāvmalās, dažkārt kā nezāle aug arī dārzos. Izplatās veģetatīvi ar sakneņiem, kā arī sēklām.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 3
Vēstures atkārtošanās ir neizbēgama! Peskovs atklāj, uz kuru Eiropas galvaspilsētu Krievija mērķēs savas raķetes 164
Lasīt citas ziņas

Piemājas dārzā vispareizāk būtu šo nezāli apkarot ar videi saudzīgām metodēm, respektīvi, izravēt, mēģināt izrakt saknes maksimāli dziļi un pēc ataugšanas neļaut dzelzenēm izziedēt, lai neizbirst sēklas.

Ja šādi ar daudzgadīgajām nezālēm tomēr nav iespējams tikt galā, dārzā pēc pārtikas augu novākšanas var lietot kādu no glifosātu saturošiem preparātiem. Latvijā ir reģistrēti vairāki herbicīdi, katram ir atšķirīga lietošanas deva (2–6 l/ha) un iedarbības laiks (šī informācija norādīta uz iepakojuma). Ir pieejami preparāti, kas vēl nākamajā gadā iedarbojas efektīvi un neļauj ataugt nezālēm, bet ir arī glifosātu saturoši preparāti ar krietni īsāku iedarbības laiku. Tas nozīmē – ja nākamajā sezonā iestājas ļoti silts un mitrs laiks, sakņu nezāles ataug daudz ātrāk, tāpēc ķīmiski jāapstrādā atkārtoti.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.