Kā ārstēt jauniešus no atkarībām un fobijām? 0

“Eksistējot alternatīvas metodas, kā strādāt ar jauniešiem, kuri izdarījuši likumpārkāpumus, nevis ievietot viņus likvidējamā sociālās korekcijas iestādē “Naukšēni”, nostāju pauž Gunita Kovaļevska, Valsts Bērnu tiesību aizsardzības centra vadītāja TV24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Vanga izteikusi draudīgas prognozes 2026. gadam: viens no notikuma datumiem jau ir zināms
Mājas
7 pārtikas produkti, kas nekad nebojājas. Var izveidot krājumus visam mūžam!
“Krievija jau sen būtu zaudējusi šo karu.” Budanovs atklāj iemeslu, kāpēc tas vēl nav noticis
Lasīt citas ziņas

Nav nepieciešamas daudz iestāžu, kur ievietot bērnus un jauniešus, kam ir grūtības. Labāk būtu pielāgot konkrētus pakalpojumus visām vecuma grupām un vajadzībām, tāda esot VBTAC iecere.

VBTAC jaunā vadītāja G. Kovaļevska palepojās ar valsts finansētu pilotpakalpojumu “virtuālās atkarības terapija”, kas ilgs līdz šā gada novembrim un kura īpaši mērķēta gan uz likumpārkāpumus izdarījušiem jauniešiem, gan uz cietušajiem šādos nodarījumos. Mērķa grupa esot vecumā no 12 līdz 18 gadiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kovaļevska pastāstīja, ka šo terapiju vada pusaudžu psihoterapeits Nils Sakss – Konstantinovs ar saviem kolēģiem un noslēgumiem tiks izvērtēta projektā gūtā atdeve.

11 valsts apmaksātu terapijas nodarbību laikā jaunietis varēs iziet cauri un pārvarēt sevī baiļu un šaubu, kā arī atkarību blokus psihē.
Līdz ar to jaunieši būtu drošāki, socializētos un nolemtu vairs neatgriezties uz noziegumu ceļa.

SAISTĪTIE RAKSTI