Publicitātes foto

Kā izvēlēties piemērotu gaisa kondicionieri? 6

Īpaši karstās vasarās gaisa kondicionieris ir īstā ierīce, kas spēj atvēsināt telpas, tādējādi sniedz iespēju patverties no lielā karstuma. Arī citos gadalaikos šī ierīce spēs nodrošināt patīkamus apstākļus ikvienā telpā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties
14 iecienīti produkti, kuru sastāvā ir vielas, kas var veicināt vēža veidošanos 3
Ukraina pazemo Putinu, pārkāpjot vienu “sarkano līniju” pēc otras
Lasīt citas ziņas

Mūsdienās veikalos tiek piedāvāts ļoti plašs gaisa kondicionieru klāsts, tāpēc uzreiz atrast piemērotāko varētu nebūt visai vienkārši. Raksta turpinājumā atradīsiet vērtīgu informāciju, kas ļaus atrast vispiemērotāko kondicionieri tieši Jūsu vajadzībām.

Kondicionieru veidi

Mūsdienās ir pieejami 3 gaisa kondicionieru veidi – logu kondicionieri, split-sistēmas, kā arī mobilie kondicionieri. Lai saprastu, kā izvēlēties kondicionieri un kurš no visiem ir labāks variants atbilstoši Jūsu vajadzībām, nepieciešams sīkāk apskatīt katru no tiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Logu kondicionieris
Šis kondicioniera veids tiek uzstādīts pašā loga ailē vai arī tajā sienā, kur atrodas logs. Ja salīdzina logu kondicionieri ar citiem kondicionieru veidiem, tad šis variants ir visekonomiskākais.

Logu kondicionierim ir diezgan daudz priekšrocību. Tas ir nopērkams par izdevīgu cenu, to ir viegli uzstādīt un kopt, tam piemīt augsta dzesēšanas jauda, kā arī tam ir raksturīga daudzfunkcionalitāte.

Tomēr šim modelim ir arī savi trūkumi, piemēram, tas aizņem diezgan daudz vietas, kā arī tas rada diezgan lielu troksni. Šis noteikti nebūs labākais variants cilvēkiem, kuri vēlas klusumu.

Split-sistēmas kondicionieris

Šis kondicioniera veids mūsdienās ir vispopulārākais. Šo kondicionieri cilvēki izvēlas uzstādīt mājās, dzīvokļos un arī ofisos. Bieži vien cilvēki dod priekšroku tieši šim variantam, jo tam piemīt vairākas būtiskas īpašības, piemēram, gaisa uzsildīšana vai ventilācija.

Tāpat pie pozitīvajām šī kondicioniera īpašībām var minēt kluso darbību un ērto lietošanu. Šo kondicionieri iespējams uzstādīt ikvienā vietā mājoklī, kur vien ir vēlēšanās.

Vēl viens ļoti svarīgs aspekts – šim kondicionierim ir augsta ekspluatācijas drošība. Tomēr jāņem vērā, ka šis kondicionieris izmaksā lielu naudas summu un to uzstādīt nepieciešamajā vietā var tikai profesionāls meistars.

Mobilais kondicionieris

Šo kondicioniera veidu ieteicams izvēlēties tad, ja tas jāuzstāda mazās telpās. Mobilie gaisa kondicionieri ir aprīkoti ar ritentiņiem, tāpēc tos ir ļoti vienkārši pārvietot no vienas telpas uz kādu citu.

Reklāma
Reklāma

Mobilos gaisa kondicionierus ir ļoti vienkārši uzstādīt un tos iespējams iegādāties par zemu cenu. Tomēr jāņem vērā, ka arī šis kondicionieris radīs diezgan lielu troksni.

Ko vērts ņemt vērā, iegādājoties kondicionieri?

Izvēloties gaisa kondicionieri, jāņem vērā vairāki faktori, piemēram:

  • Jauda – šo parametru ir svarīgi izvēlēties atbilstošu telpas platībai. Ja izvēlēsieties ierīci ar mazu jaudu, tad lielu telpu tā nespēs atvēsināt. Ja Jums pašam nav skaidrs, cik jaudīgu ierīci izvēlēties savam mājokli, tad noteikti jautājiet profesionāļa padomu. Profesionālis Jums ieteiks vislabāko variantu, kas būs piemērots Jūsu mājoklim.
  • Energoefektivitāte – izvēloties konkrētu kondicionieri, noteikti uzmanība jāpievērš tā energoefektivitātei. Ja vēlēsieties maksāt pēc iespējas mazāku elektrības rēķinu, tad ierīces energoefektivitātes klasei ir jābūt pēc iespējas augstākai.
  • Funkcijas – mūsdienās gaisa kondicionieri ir aprīkoti ar vairākām funkcijām, piemēram, gaisa dzesēšanu, ventilāciju, kā arī gaisa uzsildīšanu. Jāņem vērā, ka katra funkcija palielina ierīces izmaksas. Lai nenāktos pārmaksāt, izvēlieties ierīci, kurai ir tikai tādas funkcijas, kas Jums ir nepieciešamas.
  • Uzstādīšana – ne visus gaisa kondicionierus ir viegli uzstādīt. Lai nesabojātu ierīci tās uzstādīšanas laikā, labāk šo darbu uzticēt profesionāļiem.

Gaisa kondicionierus iespējams iegādāties gan būvniecības veikalos, gan arī internetā. Piemēram, interneta veikalā 220.lv ir pieejami kondicionieri par izdevīgām cenām. Šajā veikalā noteikti atradīsiet savām vajadzībām atbilstošāko ierīci.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.