Publicitātes foto

Kā laikapstākļi ietekmē gruntsūdeņu daudzumu zemes slāņos? 0

Vasara ir laiks, kad atsevišķās akās ievērojami pazeminās gruntsūdeņu līmenis. Kas veido gruntsūdeņu plūsmu? No kā atkarīgs ūdens daudzums zemes slāņos?

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests: pasaki, ko ieraudzīji pirmo, un atklāj, ko tas liecina par tavu nākotni
Kokteilis
Ja esi dzimis vienā no šiem pieciem gadiem, tevī slēpjas potenciāls kļūt par ģēniju 8
Veselam
Veiksmīgi cilvēki nekad nedara no rīta šīs četras lietas
Lasīt citas ziņas

“Latviešu valodā principā ir divi termini- pazemes ūdeņi un gruntsūdeņi. Pazemes ūdeņi ir visi ūdeņi zem zemes, savukārt gruntsūdeņi ir pirmais ūdens piesātinātais slānis no zemes virsmas,” RīgaTV 24 raidījumā “Būtu zinājis” skaidroja Latvijas Universitātes ģeogrāfijas un zemes zinātņu fakultātes vadošā pētniece Aija Dēliņa.

“Pazemē ir nogulumieži, kuri nav absolūti blīvi, kuru plaisās ūdens pārvietojas. Tas notiek spiediena starpības dēļ. Tas arī veido šo gruntsūdeņu ūdens plūsma.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Speciāliste arī skaidro, ka šo pazemes ūdeņus un gruntsūdeņus mēs izmantojam ūdens apgādē, tāpat mēs kaut ko būvējam un rokam bedres, grāvjus. Pie noteikta dziļuma tie kļūst ūdens piesātināti. Tāpat jāsaprot, ka gruntsūdeņu sastāvs var būt ļoti dažāds.

Runājot par gruntsūdeņu daudzumu zemes slāņos, A.Dēliņa skaidro, ka tas ir atkarīgs, piemēram, no tik šķietami vienkāršas lietas kā nokrišņi. “Ja nokrišņu ir maz, tad gruntsūdeņiem īsti nav no kā atjaunoties.”

Visu raidījumu par gruntsūdeņu ūdens plūsmu skaties šeit.

Raidījumu finansiāli atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.