Kā mazināt muguras sāpes grūtniecības laikā 0

“Silts ūdens atslābina muskuļus un mazina sāpes. Vai arī grūtniece muguras sāpju gadījumā drīkst izmantot ūdens procedūras?” 
Evija P. Jēkabpilī

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. Šarma karalienes: šī gada 10 iekārojamākās latviešu dāmas MI skatījumā
Situācija DUS. Gribēju hotdogam tā vairāk majonēzes un mazliet sinepes, man atbildēja: Kādu uztaisīšu, tādu ēdīsi! 86
Labs darbiņš, kas padarīts – “Visiem nepietiek!” Krievijā sācies 95.benzīna deficīts 73
Lasīt citas ziņas

Rīgas “Veselības centra 4” Bērnu veselības centra fizioterapeite Lolita Keberga skaidro, ka muguras sāpēm grūtniecības laikā ir vairāki iemesli – gan vēdera muskuļu izstiepšanās, ķermeņa masas palielināšanās, paaugstināta progesterona jeb relaksējošā hormona koncentrācija, gan muguras izliekuma izmaiņas. Sāpes var izraisīt arī agrāk gūtas mugurkaula traumas.

Grūtniecēm muguras sāpes visbiežāk saasinās ap 20. nedēļu. Tās var būt īslaicīgas, bet var arī turpināties visu gaidību laiku un pat pusotru mēnesi pēc dzemdībām – līdz brīdim, kad hormonālais līmenis sievietes organismā atgriežas sākotnējā līmenī, kā arī iegurņa saites un muskuļi atgūst tonusu. Pēcdzemdību muguras sāpes bieži piemeklē sievietes, kurām dzemdību laikā bijis ķeizargrieziens, jo operācijas laikā traumē vēdera priekšējās sienas muskuļus, kas pilda stājas noturēšanas funkciju, un rodas papildu slodze mugurai.

CITI ŠOBRĪD LASA

L. Keberga iesaka muguras sāpes samazināt, rūpīgi pārdomājot aktivitātes un izvairoties no tām, kas rada papildu slodzi mugurkaulam. Piemēram, ja paredzama ilgstoša stāvēšana, vēlams ik pa laikam apsēsties vai izmantot relaksācijas pozas. Tāda ir, piemēram, guļus uz sāna, kājas saliecot ceļos un starp tiem ievietojot spilvenu.

Muguras muskulatūras nostiprināšana, izmantojot grūtnieču jostu, palīdz stiprināt mugurkaulu gan profilaktiskos, gan ārstnieciskos nolūkos.

Jā, muguras sāpes samazina arī fiziskas aktivitātes ūdenī! Tās rada bezsvara sajūtu un ievērojami palīdz relaksēt sasprindzinātos muskuļus. Gan emocionālu, gan praktisku palīdzību var sniegt arī mīļotais vīrietis. Viņš jostas krustu daļu var pamasēt ar speciālu bumbiņu, ko mēdz saukt par ezīti.

Ja muguras sāpes ir īpaši spēcīgas, topošajai māmiņai nekādā gadījumā nevajadzētu iet karstā vannā. Karsts ūdens paplašina asinsvadus un veicina asins cirkulāciju, tādēļ var sākties gaidāmajam bērnam vai pašai grūtniecei bīstama asiņošana vai pat dzemdības. Šā iemesla dēļ nav vēlamas manuālās terapijas un fizikālās medicīnas procedūras, tostarp sildīšana.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.