Foto: Nicoleta Ionescu/SHUTTERSTOCK

Kā pareizi tīrīt automašīnas logus? 0

Ziema ir gadalaiks, kas visvairāk nodara pāri automašīnām, jo Latvijas ielas un ceļus lielākoties klāj dubļi, ko rada sāls, ūdens un smilšu sajaukums, kas neizbēgami nonāk uz auto ritošās daļas un virsbūves, kur par šā pārklājuma noturību parūpējas sals.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 4
Krievijas Federācijā beidzas padomju tehnikas krājumi. Putinam ir kāds neticams plāns 93
Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā 52
Lasīt citas ziņas

Gada tumšajā laikā, kad laba redzamība īpaši būtiska, daudzi auto īpašnieki, cenšoties logus notīrīt, aiz nezināšanas vai neapdomības panāk gluži pretēju efektu.

Ledusskrāpis sabojās

Ziemas rīts daudziem sākas steigā, jo automašīnai ir aizsaluši logi un pēc iespējas ātrāk tie jādabū tīri. Ja ar sniegu vairākums auto īpašnieku veiksmīgi tiek galā, izmantojot sniega slotiņu, ar aizsalušiem logiem nav tik vienkārši.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Ierasts skats – kamēr automašīna silst ar ieslēgtu dzinēju, tikmēr ar lielu centību no logiem tiek nokasīts ledus, izmantojot sniega slotiņas otru galu, kas aprīkots ar skrāpi.

Foto: pexels.com

Tā ir visrupjākā kļūda, ko pieļauj liela daļa auto īpašnieku.Kopā ar ledu pie stiklu virsmas ir piesaluši smilšu graudiņi no netīrā ūdens, kas braukšanas laikā nokļūst uz auto virsbūves.

Ledusskrāpja cietā virsma kopā ar smiltīm veido kārtīgu smilšpapīru, kas skrāpējot atstāj neizdzēšamas pēdas uz logu stikliem, galvenokārt vējstikla,” skaidro SIA Domenikss tehniskais direktors Normunds Tarkšs.

Sīkie skrāpējumi stiklā ierobežo redzamību braukšanas laikā.

To varbūt nepamanīsiet, braucot diennakts gaišajā laikā labos laika apstākļos, bet, tiklīdz sāk krēslot vai iestājas tumsa, turklāt līst vai snieg, saskrāpētais vējstikls pretimbraucošā automobiļa lukturu staros vizuļos visās varavīksnes krāsās, un redzamība samazinās par 50–60 procentiem.

Normunds Tarkšs arī norāda, ka tikpat liela kļūda ir mēģinājums sasalušu stiklu atkausēt ar karstu ūdeni, jo krasā temperatūras maiņa var novest pie vēl pamatīgākiem stikla bojājumiem – tas vienkārši var saplaisāt.

Kā rūpēties par logiem saudzējoši

Ko darīt, lai maksimāli izvairītos no brutālas logu tīrīšanas sekām? “Var, protams, sēdēt mašīnā, sildīt salonu un gaidīt, līdz ledus uz stikla izkusīs, pateicoties no salona plūstošajam siltumam.

Tomēr efektīvāk būs lietot speciālus logu atkausēšanas un atledošanas līdzekļus, kas pieejami gandrīz visos degvielas uzpildes staciju veikalos, kā arī auto piederumu stendos lielveikalu saimniecības preču nodaļās,” iesaka Normunds Tarkšs.

Logu atkausēšanas līdzekļi ir aerosoli, kas jāizsmidzina uz aizsalušā stikla. Pēc dažām minūtēm ledu no stikla varēs viegli noslaucīt ar mīkstu sniega slotiņu, nebojājot stikla spoguļvirsmu. Turklāt tas ietaupīs laiku rīta steigā, jo būs krietni ātrāk un iedarbīgāk, nekā kasīt piesalušo ledu ar skrāpi.

Reklāma
Reklāma

Ir iespēja izvēlēties arī autoražotāju piedāvātos logu šķidruma koncentrātus, kas pasargā no šķidruma sasalšanas uz vējstikla, vai līdzekļus logu atkausēšanai. Šādi līdzekļi mēdz būt īpaši saudzīgi un bez smaržas, vienlaikus sniedz ilgnoturīgu aizsardzību pret stiklu aizsvīšanu un ar vienu izsmidzināšanas reizi izkausēt ledu pat -15 °C salā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.