Praktiski
Dārzs

Kā pasargāt augus no agrām salnām?0

Foto: LETA

Irina Šteinberga, “Praktiskais latvietis”, AS “Latvijas Mediji”.

“Ir tāds līdzeklis Greenstim, kas aizsargā augus no salnām pavasarī. Vai to drīkst lietot arī tagad? Cik ilgi pēc lietošanas drīkst vākt ražu? Kur to var nopirkt?” – jautā Annija no Salaspils.

Biešu brīnums

Tā sauktais pretsalnu līdzeklis Greenstim nepasargā augus tikai no pavasara salnām – tā iedarbība stiprina auga izturību kopumā, palīdzot augam pārciest ekstremālas temperatūras: gan aukstās naktis, gan karstumu visu sezonu. Šā līdzekļa ietekmē tiek saglabāta šūnu fiziskā noturība. Greenstim palīdz augiem tikt galā ar tā saukto vides stresu, ko izraisa ne tikai krasas temperatūras svārstības, bet arī mainīgs mitruma līmenis.

Greenstim ir dabīgs, gatavots uz melases bāzes, nevis no ķīmiski sintezētām vielām. Tas satur augsti koncentrētu glicīna betaīnu, kas ekstrahēts no cukurbietēm (97% koncentrācijā). Pēc šā līdzekļa lietošanas nav jāievēro nogaidīšanas laiks. Augļus un ogas drīkst vākt un ēst, kad vēlas.

Miglo cītīgi

Sagatavo darba šķidrumu pēc instrukcijas un augus nomiglo, nevis aplaista ar lejkannu. Uz auga lapām jāveidojas aizsargājošas miglas kārtiņai, un tai noteikti jāpagūst nožūt. Tādēļ apstrādi ieteicams veikt beznokrišņu dienā no rīta, kad vairs nav rasas. Iedarbība jūtama jau pēc 24 stundām. Jo labākā laikā (bez lietus) augu apstrādās, jo pamatīgāk preparāts pagūs iedarboties. Kopējais darbības un auga aizsardzības ilgums ir divas trīs nedēļas.

Spēcinājuma porcija derētu, piemēram, vēl veselīgiem tomātiem un gurķiem siltumnīcā, rudens avenēm, remontantajām zemenēm, vīnogām. Savukārt tādiem augiem, kas salnu nebīstas, piemēram, burkāniem, preparātu nav jēgas tērēt.

Jārēķinās, ka šo līdzekli vērts lietot tikai veselīgiem augiem. Tiem, kas jau nonīkuši, slimi, tas nepalīdzēs.

Pietiek ilgi

Saistītie raksti

Diemžēl šo līdzekli var iegādāties tikai lielos iepakojumos (2 kg). Iepakojuma cena ir 35–40 eiro. Taču to var labi glabāt, un mazdārziņam pietiks nākamajai sezonai vai pat vēl ilgākam laikam. Tas būs arī labs kolektīvais pirkums draugiem un kaimiņiem.

Periodos, kad ir krasas temperatūras svārstības, var lietot Greenstim kopā ar Kelpak, Omex, BIO20 vai Calmax.

Konsultējuši uzņēmuma Agrimatco Latvia speciālisti.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

IS
Ilmārs Stūriška
Sports
“Reizēs, kad pagurstu, saku sev: Ati, jādara, nedrīkst padoties!” Karsto punktu reportieris Atis Klimovičs par savu jaunāko projektu
Intervija 9 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. Policisti saraudina sirmgalvi, kura pie veikala tirgo ābolus 47
12 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Dzimtās zemes klēpī guldīts viens no Latvijas valstiskuma virzītājiem – Miķelis Valters 1
8 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Dzīvoklī atstātās pēdas nevēsta neparko labu.” Ģimene izmisīgi meklē pazudušo Leonu
8 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
“Kaut ko tādu piedzīvot nenovēlu nevienam.” Itālijā apcietinātās mūziķes Dženiferes māte sīkāk pastāsta par notikušo 22
13 stundas