Reklāmraksti

Kā sagatavoties mazuļa ienākšanai ģimenē?0

Publicitātes foto

Mazuļa ienākšana ģimenē ir liels notikums, taču tam ir apzinīgi jāgatavojas. Līdz brīdim, kad tiek sagaidīts pirmdzimtais, jāpaspēj izdarīt ļoti daudz. Ir lietas, bez kurām pilnībā nevar iztikt, kamēr citas ir gluži liekas. Dodoties uz veikalu, pastāv iespēja, ka topošie vecāki apjuks un nezinās, kas ir nepieciešams, tādēļ raksta turpinājumā iepazīstinām Jūs ar pirmās nepieciešamības precēm, ja ģimenē gaidāms mazulis.

DRĒBĪTES

Viena no visbiežāk pieļautajām kļūdām, iegādājoties lietas mazulim, ir pārlieku lieli drēbīšu iepirkumi. Iespējams, ka jaunie vecāki aiz satraukuma nenojauš, cik ātri patiesībā aug mazulis, tādēļ lielākā daļa no drēbītēm pat netiek izmantota.

Iepērkot drēbītes mazulim, nepieciešams rīcības plāns – pirmās nepieciešamības preces attiecībā uz apģērbu ir rāpulītis, jaciņa, cepurīte un sega. Īpaši jāņem vērā apģērba biezums, kas atkarīgs no gadalaika un laikapstākļiem. Nevajag uztraukties un domāt, ka mazulim ar šīm lietām būs par maz, jo vienmēr iespējams sagādāt vairāk.

RATIŅI

Viens no svarīgākajiem pirkumiem ir bērna ‘’pirmais auto’’ jeb ratiņi. Tiem vajadzētu būt pēc iespējas vieglākiem, lai tos var pārnēsāt jebkurā situācijā, ērti vadāmiem, lai pārvietošanās ar mazuli nesagādātu pārlieku lielas grūtības un viegli kopjamiem, lai pēc katras to izmantošanas reizes nenāktos mocīties.

Šobrīd populārākā izvēle ir 3 in 1 bērnu rati. Tie ir universāli un vecākiem nav jāuztraucas par ratu piemērotību jebkādos apstākļos.

AUTO SĒDEKLĪTIS

Auto sēdeklītis ir mazulim nepieciešama lieta, kas jāņem līdzi jau dodoties uz dzemdību iestādi. Tas rūpēsies par mazuļa drošu pārvadāšanu.

Iegādājoties auto sēdeklīti, nepieciešams pārliecināties par tā kvalitāti. Nav ieteicams iegādāties lietotu auto sēdeklīti, kas piedzīvojis kādu nelaimes gadījumu vai ticis kādā veidā bojāts. Nekādā veidā neekonomējiet uz to, jo tas nodrošina mazuļa drošību un komfortu, dodoties ceļā ar automašīnu!

HIGIĒNAS PRECES

Kad sarūpētas iepriekš minētās lietas, vajadzētu padomāt arī par mazuļa turpmāko aprūpi. Būs nepieciešamas tādas higiēnas preces kā autiņbiksītes, cinka ziede, vates tamponi, kā arī mazuļiem paredzētās ziepes un, iespējams, arī šampūns. Mazuļa higiēna ir viens no svarīgākajiem aspektiem, kam uzmanīgi jāseko līdzi.

Nereti vecāki pirms mazuļa dzimšanas dodas arī uz aptieku, iegādātos ne tikai higiēnas preces un ziedes, bet arī pretkoliku līdzekļus un dažāds citus medikamentus. Taču ar medikamentu iegādi nepieciešams uzmanīgiem un iegādāties tos tikai tad, kad tiešām rodas nepieciešamība un tas jādara, tikai un vienīgi konsultējoties ar ārstu– iespējams, jūsu mazulim ir ideāla veselība.

DZEMDĪBU SOMA

Viens no svarīgākajiem soļiem, gatavojoties mazuļa sagaidīšanai, ir dzemdību somas sagatavošana. Kas jāņem līdzi uz dzemdībām?
Māmiņai nepieciešams parūpēties par sevi – nepieciešams ērts apģērbs, ar kura palīdzību būs iespējams ērti pabarot mazuli.

Noteikti nepieciešams ņemt līdzi barošanas krūšturi, maiņas veļu, čības, zeķes, kā arī higiēnas preces. Nav nepieciešams ņemt pārlieku daudz, jo, ja ar mazuli un māmiņu viss būs kārtībā, dzemdību iestādē nebūs iespējams uzturēties pārāk ilgi. Somā jāieliek arī vairākas drēbītes mazulim, sedziņa un autiņi. Drēbītes, kas tiks uzvilktas mazulim uzreiz pēc dzimšanas, vajadzētu likt atsevišķi.

Somā var ielikt arī kaut ko ēdamu, piemēram, ūdeni un augļus, kas nebūs pārāk smaga pārtika un pirms dzemdībām pārlieku nenoslogos kuņģi.

Jebkurā gadījumā, tētis ir lielākais māmiņas atbalsts, kam jāpalīdz situācijā, ja māmiņa aiz satraukuma ir aizmirsusi nokomplektēt dzemdību somu. Nav nepieciešams ņemt līdzi visu savu iedzīvi, jo uzturēšanās dzemdību iestādē nav ceļojums.

ROTAĻLIETAS UN DAŽĀDI SĪKUMI

Ja vēlaties jau laicīgi parūpēties par mazuļa labo garastāvokli un izklaidēm, tad varat iegādāties, piemēram, grabulīšus vai lielas mīkstās rotaļlietas. Šeit gan jāņem vērā, ka rotaļlietas nedrīkst sastāvēt no mazām detaļām, jo mazulis ar laiku sāks tās ‘’pārbaudīt’’, liekot tās mutē.

Ja nevēlaties uz to iespringt, ir pieejamas arī rotaļlietas bērniem internetā. Tas samazinās uztraukumu, kas radies, domājot par to, vai mazulim ir viss nepieciešamais.

Pat, ja šķiet, ka mazuļa gaidīšana ir liels stress un atbildība, tā ir arī milzīga laime un prieks. Parūpējieties par nepieciešamo laicīgi un Jūsu mazulis pēc tam būs Jums pateicīgs!

LA.lv
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
Kādu ūdens sildītāju izvēlēties savam mājoklim?
16. jūnijs, 2020
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
Ceļvedis tvaika nosūcēju pasaulē: dažādi tvaika nosūcēju tipi un padomi, kā iegādāties piemērotāko no tiem
16. jūnijs, 2020
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
Ceļvedis skrituļdēļu pasaulē: dažādi skrituļdēļu tipi un to priekšrocības
16. jūnijs, 2020

Lasītākie

JR
Jānis Riekstiņš
Latvijā
Viņš ne tikai piedalījās, bet arī teorētiski pamatoja visnežēlīgākās represijas. Kādu cilvēku uz Latviju atsūtīja Staļins? 2
2 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Esmu priecīgs, ka esmu dzīvs!” Pasaules apceļotājs Kārlis pabeidzis divus gadus ilgo ceļojumu pāri Klusajam okeānam
Intervija 3 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Latvietis Ivo Puriņš iekļūst “Ekstrasensu cīņās” un atklāj patiesību par šovu
2 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
VIDEO. Silakrogā mītošie kaķi vairojas, dzemdē, ir izkropļoti un iet bojā: pašvaldība teic, ka nav saņēmuši iedzīvotāju sūdzības
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Iekšlietu ministrija steidzami lūdz atrast 10 miljonus eiro glābēju vajadzībām, citādi nāksies aizvērt vairākus depo
3 stundas