Krāšņās rudens puķes gladiolas

Kā dārzā tikt pie gladiolu jaunumiem: padomus sniedz selekcionārs un audzētājs 0

Inita Šteinberga, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Mūsu tētis šodien atkal precas…” Bijusī sieva pavēsta, ka komponists Jānis Lūsēns iestūrējis laulības ostā 61
Kokteilis
VIDEO. Latvieši pauž viedokļus par NBA čempiona Kristapa Porziņģa rīcību pēc iegūtā titula
VIDEO. Putina ministri krīt ārkārtējā kaunā – vienkāršs Ziemeļkorejas ierēdnis viņus padzen no sēdvietām 65
Lasīt citas ziņas

“Ļoti patīk gladiolas, un veidoju kolekciju dārzā. Laikam kaut ko daru nepareizi, ja aug, bet vēl nezied (ir vairākas šķirnes). Kur var nopirkt jaunākās vietējās selekcijas šķirnes?” – jautā Māris Valmierā.

Vainojams laiks

“Šogad visiem gladiolas sāk ziedēt vēlāk nekā citus gadus, jo tās ietekmējuši neparastie laika apstākļi vasarā,” skaidro gladiolu selekcionārs un audzētājs Laimonis Zaķis. Diemžēl pat uz 1. septembri tradicionālos gladiolu pušķus skolotājiem bija grūti nodrošināt. Karstums aizkavēja gladiolu attīstību – ziedu vārpas sāka saņemties tikai pēc lietiem.

Ziedi skaisti

CITI ŠOBRĪD LASA

Taču ir kāds labums – šogad vasara bijusi nelabvēlīga tripša attīstībai, un ziedi ir skaisti, bez bojājumiem.

Jaunākās šķirnes, kādas veido selekcionāri un pieprasa pircēji, ir ar varenām ziedu vālēm, kurās ir vismaz 20 pumpuru, ziedi ir bagātīgi krokoti. Izstāžu variantā astoņiem vienlaikus jābūt atplaukušiem. Tām jābūt ar stabilām, taisnām un noturīgām ziedu vālēm.

Par Latvijas gladiolu selekcijas jaunumiem var uzzināt vietnē: www.gladiolus.lv. Tās apskatāmas sadaļā Jaunumi. Patlaban vēl redzami pērnie jaunumi, jo šīsvasaras veikums būs apskatāms aptuveni janvārī.

Steidz pasūtīt

Taču jārēķinās, ka ne vienmēr varēs tūlīt tikt pie kārotā jaunuma savai kolekcijai. Pēc tiem ir liels pieprasījums, bet šis gads bijis nelabvēlīgs bumbuļsīpolu audzēšanai, piemēram, vairsīpoliņi slikti dīguši. Daļa sarosījušies tikai pēc lietus perioda sākuma un nekādi lielie neizaugs.

Tāpēc selekcionārs iesaka – kad sāks tirgot gladiolu bumbuļsīpolus, neatlikt to pasūtīšanu un iegādi (arī to gladiolu, kuras nav jaunumi).

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.