Sports
Citi sporta veidi

Komandas darbs bija neticams! Kad vējš iepūš burās un kaimiņus aiznes līdz uzvarai0


Rīgas līča regates dalībniekiem nācās izbaudīt visus Baltijas jūras piedāvātos laika apstākļu labumus.
Rīgas līča regates dalībniekiem nācās izbaudīt visus Baltijas jūras piedāvātos laika apstākļu labumus.
Publicitātes (Jāņa Spudziņa) foto

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Svētdien Kuivižos noslēdzās mūspusē lielākās burāšanas sacensības – Rīgas līča regate, kurā šogad dalību ņēma 47 jahtas. Visa sacensību flote tika sadalīta četrās grupās – prestižākajās “ORC1” un “ORC2” klasēs uzvarot kaimiņiem.

Pirmajā no tām uzvaru svinēja lietuviešu komanda “Cool Water” ar kapteini Raimondu Šiugždinu, bet “ORC2” klasē, kurā gan startēja tikai igauņi, uzvaras laurus plūca “Sugar” vienība ar kapteini Marjalīsu Umbu. Jāpiebilst, ka “Sugar” komanda pērn savā klasē kļuva par pasaules čempioniem burāšanā.

Latvieši bija pārāki pārējās divās klasēs – “LYS1” jahtu konkurencē uzvarēja “Roccabella” ar Valteru Romanu uz komandtiltiņa, bet “LYS2” grupā nepārspēti palika “Blondy” komandas dalībnieki un tās kapteinis Andris Zubrickis.

Regatē bija pieci posmi, taču laika apstākļu dēļ nācās mainīt plānus, jo jahtām stiprā vēja dēļ tā arī neizdevās paviesoties Sāmsalā. Tā vietā notika posms no Ventspils uz Roju, bet finišs svētdien notika Kuivižu ostā.

Saistītie raksti

“Mūsu komandā bija trīs jaunieši vecumā līdz 21 gadam ar nelielu iepriekšēju pieredzi jūras burāšanā ar lielām laivām. Lai sekmētu jaunās paaudzes aktīvāku iesaisti, mēs apzināti centāmies viņus maksimāli likt pie darba un uzticējām atbildīgas pozīcijas. Komandas darbs bija neticams. Mums šoreiz arī paveicās un nedaudz vairāk kā citiem,” pēc sacensībām sacīja Valters Romans.

“Mūsu grupā sacentās 18 komandas. Liels izaicinājums bija arī mainīgie laika apstākļi – brīžiem vēja bija par daudz, un sacensību organizatoriem nācās pat atcelt vienu posmu, citas dienas vējš bija ļoti mainīgs, un tas pakutināja nervus visiem burātājiem,” “LYS2” grupas uzvarētāju komandas kapteinis Andris Zubrickis norāda, ka sacensības bijušas ļoti interesantas.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

IJ
Ieva Janelsiņa
Kultūra
Jaunā teātra sezona ir klāt. Ar kādām prasībām tagad jārēķinās skatītājiem?
Speciālreportāža 2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Baltkrievijā dzīvību zaudējis protestētājs, vairāki desmiti ievainoti
35 minūtes
LE
LETA
Kultūra
Mūžībā devies rakstnieks un publicists Artūrs Snips
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Levits aicina izmeklēt Baltkrievijā notikušo prezidenta vēlēšanu procesu
52 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Kā atšķiras un sakrīt krievvalodīgo interešu aizstāvju viedokļi? Priekšvēlēšanu duelī “Cīņa par Rīgu” Inna Djeri un Jānis Kuzins 2
1 stunda