Foto: Fotolia

Kur solītais pielikums pie pensijas invalīdiem? 0

“Esmu III grupas invalīde. Gada beigās tika ziņots, ka no šā gada 1. janvāra invalīdiem būs pielikums pie pensijas. Tomēr 10. janvārī, saņemot pensiju, nekādu pielikumu nekonstatēju. Kāds ir ienākuma nodoklis no 304,89 eiro? Kāds pielikums ir III grupas invalīdiem?” taujā Lūcija.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Vai stārķi gaidījāt? 10 vārdu īpašnieki, kas drīzumā varētu sagaidīt ģimenes pieaugumu
Kokteilis
“Mūsu tētis šodien atkal precas…” Bijusī sieva pavēsta, ka komponists Jānis Lūsēns iestūrējis laulības ostā
Kokteilis
ĀTRAIS TESTS. Ko ieraudzīji pirmo – jaunu dāmu vai padzīvojušu kungu? Aplūko zīmējumu un uzzini par sevi ko jaunu!
Lasīt citas ziņas

Palielināts pensionāra neapliekamais minimums

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) Pensiju metodiskās vadības daļas vecākā eksperte Sanita Letapura informē, ka no valsts pensijas (ieskaitot piemaksu pie pensijas par apdrošināšanas stāžu, kas uzkrāts līdz 1995. gada 31. decembrim) tiek ieturēts iedzīvotāju ienākuma nodoklis, piemērojot pensionāra neapliekamo minimumu.

CITI ŠOBRĪD LASA

2019. gadā pensionāra neapliekamais minimums bija 270 eiro mēnesī, 2020. gadā tas ir 300 eiro mēnesī. Ja algas nodokļa grāmatiņā kā galvenā ienākuma gūšanas vieta norādīta VSAA, tiek piemēroti arī ienākuma nodokļa papildu atvieglojumi, ja uz tādiem ir tiesības.

Personām, kurām noteikta III invaliditātes grupa, ir tiesības uz nodokļa papildu atvieglojumu 120 eiro mēnesī.

Personām, kurām pensija piešķirta līdz 1996. gada 1. janvārim un nav pārrēķināta saistībā ar uzkrāto pensijas kapitālu pēc pensijas piešķiršanas, neapliekamais minimums ir šīs pensijas (kopā ar piemaksu par uzkrāto apdrošināšanas stāžu) apmērā.

Tas nozīmē, ka no šīm pensijām iedzīvotāju ienākuma nodoklis netiek ieturēts.

Tādējādi, ja algas nodokļa grāmatiņa ir piesaistīta VSAA un piešķirtās pensijas un piemaksas pie pensijas par apdrošināšanas stāžu kopējais apmērs 2019. gadā bija mazāks nekā 390 eiro vai ja pensija ir piešķirta līdz 1996. gada 1. janvārim un nav pārrēķināta, tad 2020. gadā izmaksājamais pensijas apmērs nemainās, jo ienākuma nodoklis netiek ieturēts.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.