Latvijā
Sabiedrība

Kādus preses izdevumus Latvijā lasa visvairāk? Jaunākie dati0

Foto: Edijs Pālens/LETA

Vidēji 85,4% jeb 1 332 000 Latvijas iedzīvotāju vecumā no 16 līdz 74 gadiem ir lasījuši vai caurskatījuši kādu no pēdējiem sešiem preses izdevumu numuriem, liecina “Kantar” 2019.gada pavasarī veiktā Nacionālā preses auditorijas pētījuma rezultāti, informē “Kantar”.

Pētījumā apkopota informācija par 180 drukāto preses izdevumu auditoriju.

2019.gada pavasarī lasītākie preses izdevumi pēc viena numura vidējās auditorijas Latvijas iedzīvotāju vidū ir laikraksts “MK Latvija” krievu valodā, žurnāls “Ieva”, laikraksta MK Latvija’’ pielikums “Televizor”.

Nedēļas laikrakstu krievu valodā “MK Latvija” vienu numuru lasījuši vai caurskatījuši 11,0% jeb 172 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju vecumā no 16 līdz 74 gadiem, nedēļas žurnālu “Ieva’’ – 9,5% jeb 148 tūkstoši lasītāju un “MK Latvija’’ pielikumu “Televizor” vidēji vienu numuru lasījuši vai caurskatījuši 6,9% jeb  108 tūkstoši lasītāju.

Desmit lasītāko periodiskās preses izdevumu vidū vēl ierindojas žurnāls “Privātā Dzīve” ar 6,7% jeb 104 tūkstošiem lasītāju, žurnāls “Kas Jauns” ar 6,4% jeb 100 tūkstošiem lasītāju, žurnāls “Ievas Stāsti” ar 5,8% jeb 91 tūkstoti lasītāju, žurnāls “Ilustrētā Pasaules Vēsture” ar 5,2 % jeb 81 tūkstoti lasītāju, žurnāls “Ievas Virtuve” ar 4,5 % jeb 71 tūkstoti lasītāju, savukārt žurnālu “Ilustrētā Zinātne” un žurnālu “Ievas Veselība” vidēji vienu numuru lasījuši vai caurskatījuši līdzīgs daudzums – 4,3 % jeb 67 tūkstoši lasītāju.

Mediju pētījumu klientu vadītāja Solvita Kronberga komentē: “Kopumā lasīšanas ieradumi saglabājas stabili. Salīdzinot divus pēdējos pētījuma periodus, desmit lasītāko preses izdevumu rindojumā ir nelielas svārstības, taču tās nav statistiski nozīmīgas. Starp reģioniem ( statistiski sešu reģionu dalījumā) šī gada pavasarī regulārāk šos preses izdevumus lasījuši Zemgalē , kur vidēji 44% šī reģiona iedzīvotāju vecumā no 16 līdz 74 gadiem lasījuši kādu no desmit lasītākajiem preses izdevumiem un Vidzemē – vidēji 43% šī reģiona iedzīvotāju lasījuši vai caurskatījuši vienu no desmit lasītākajiem preses izdevumiem, bet Kurzemē šos izdevumus lasījuši vismazāk – 36% šī reģiona iedzīvotāju lasījuši vai caurskatījuši vienu no desmit lasītākajiem izdevumiem. Aktīvāki šo izdevumu lasītāji ir vecumā no 50 līdz 74 gadiem, biežāk sievietes, un lauku apvidos dzīvojoši iedzīvotāji.”

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
VIDEO. Ceļā uz Saulkrastiem izveidojies sastrēgums vairāku desmitu kilometru garumā
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
No nākamās nedēļas bruņotie spēki sargās valsts austrumu robežu
7 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Metas ar nazi pie kakla: Šampēterī iedzīvotājus veikalā pārbiedē neadekvāts vīrietis
7 stundas

Lasītākie

LE
LETA
Veselam
Covid-19 konstatēta Austrumu slimnīcas onkoloģei
4 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Tukumā uguns no atkritumiem pārmetusies uz blakus esošo angāru, deg arī kūla
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
VID saņemti jau 498 iesniegumi dīkstāves pabalsta izmaksai
1 stunda
IE
Ināra Egle
Latvijā
Vai neievēro pašizolāciju? Iedzīvotāji ziņo par Saeimas deputātu atrašanos ārpus dzīvesvietas
49 minūtes
LE
LETA/AFP
Pasaulē
Lai ierobežotu Covid-19 izplatību, Krievija uz laiku slēgs sauszemes robežas
2 stundas