Latvijā
Politika

Kaimiņš zvēr pie sava suņa. Partijas kongresā skaļas debates25

Foto – Dainis Bušmanis

“Varu apzvērēt pie sava suņa Borhesa, ka neesmu piesavinājies nevienu centu nodokļu maksātāju naudas,” uzrunājot partijas “KPV LV” biedru sapulces dalībniekus, paziņoja partijas līderis Artuss Kaimiņš. Viņš arī žēlojās, ka pēdējās dienās pret partiju tiekot vērst masīva nomelnošanas kampaņa.

“Es pat nezinu, kurš tieši mums uzbrūk, bet varu izturēt sitienus. Ceru, ka izturēsiet arī jūs. Jo tikai kopā kā partija mēs varam panākt pārmaiņas, no kā daudzi baidās. Tādēļ tuvojoties vēlēšanām sagaidāmas jaunas provokācijas. Varbūt kādam kaut ko neatļautu atradīs mašīnā, vai kā Maiklam Džeksonam – zem segas. Un tad ej nu pierādi Latvijas tiesu sistēmā, ka neesi zilonis,” teica Kaimiņš, solot sadarboties ar izmeklējošajām iestādēm, lai atspēkotu izteiktās aizdomas.

Partijas līderi arī izmantoja iespēju paironizēt par bijušo partijas biedru Ilmāru Poikānu, kurš vērsies prokuratūrā par iespējamu partijas nelikumīgu finansēšanu. “Kamēr Misters Iespējams raksta iesniegumus uz 12 lapām, mēs strādājam,” teica Kaimiņš.

Viņš arī aicināja partijas biedrus uzdot jautājumus, ko izmantoja tikai viena delegāte no Liepājas nodaļas. Viņa interesējās, kas noticis ar Kaimiņa solījumu saņemto deputāta algas pielikumu ziedot Latvijas teātra mākslas pārstāvjiem.

Partijas līderis pažēlojās, ka vēlējies to izdarīt “Spēlmaņu nakts” pasākuma ietvaros, bet organizatori viņam to nav ļāvuši. Deputāts gan nepaskaidroja, kādēļ nevarētu šo ziedojumu nodot personīgi, un pēc dažiem jokiem savu uzstāšanos beidza, pirms citi delegāti bija paguvuši uzdot jautājumus.

Asas debates bija par statūtu grozījumiem, kas samazinātu biedru sapulces pilnvaras, nododot tās valdei, piemēram, ievēlēt partijas Ētikas komisijas un Revīzijas komisijas locekļus. Vairāki biedri skaļi pauda neapmierinātību, ka drīz partijā “visu izlems valde” un biedru sapulces kļūs tikai par formalitāti.

Tāpat pretrunīgi tika uztverts priekšlikums partijas valdes locekļu skaitu samazināt no deviņiem līdz pieciem. “Tas nepieciešams, lai mazinātu spriedzi un nākotnē nepieļautu šķelšanās iespējas, kā arī valde varētu efektīvāk strādāt,” skaidroja līdzšinējais partijas valdes loceklis Matīss Kaļāns. Balsojumā strīdīgie priekšlikumi tika atbalstīti.

Pagājušā gada rudenī partiju pameta četri valdes locekļi – Poikāns, Marita Eisaka, Uldis Neilands un Armands Kincs, kuri bija vīlušies partijas darbā un tās līderī. Biedru sapulcē par nodomu pamest partijas valdi paziņoja arī Kaļāns, to pamatojot ar nepieciešamību veltīt vairāk laika ģimenei, bet uzticību partijai viņš neesot zaudējis un turpināšot tajā darboties. Kaļāna vietā tika ievēlēta uzņēmēja Linda Liepiņa. Turpmāk KPV valde strādās piecu cilvēku sastāvā – Kaimiņš, Atis Zakatistovs, Liene Eglāja, Miks Vizbulis un jaunievēlētā Liepiņa.

Saistītie raksti

Kopumā uz “KPV LV” biedru sapulci Rīgas Kongresu namā ieradušies 177 biedri, vēl 64 atsūtījuši pilnvaras valdes locekļiem balsot viņu vietā, tādēļ kopumā sapulcē piedalās 241 biedrs, kas ir vairāk kā kvorumam nepieciešamā puse. Pašlaik partijā “KPV LV” ir 420 biedri.

Partijas sanāksmē paredzēts grozīt “KPV LV” statūtus, un ētikas kodeksu, samazināt valdes locekļu skaitu un veikt izmaiņas valdes sastāvā, kā arī apspriest partijas programmu pašvaldību vēlēšanām.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Latvijā
Jūrmala atzīta par vienu no drošākajām pludmalēm Eiropā pēc koronavīrusa krīzes 1
1 diena
LE
LETA
Latvijā
Lietuvas uzņēmums, ar kuru lauza līgumu, tomēr vēlreiz cer tikt pie iespējas remontēt Deglava tiltu
1 diena
AG
Andris Grīnbergs
Latvijā
“LA” aptauja: Vai ārkārtas situācijā, kad noteikti pulcēšanās ierobežojumi, ļaudis apmeklē baznīcu?
1 diena

Lasītākie

KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Ministrs Edgars Rinkēvičs: Ir izgudrota velnišķīga aplikācija, kas izsekos visu, ko darām un nedarām
1 stunda
IB
Ivars Bušmanis
Ekonomika
“Pandēmija parādīja, ka attīstāmies nepareizi.” Intervija ar Arni Putniņu
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
SKDS noskaidrojusi cilvēku viedokli par administratīvi teritoriālo reformu. Nekā glaimojoša
23 minūtes
AJ
Atis Jansons
Ekonomika
Kā tad tās riepas deldējam? Droša braukšana un nedaudz tehnisku zināšanu
1 stunda
LE
LETA
Veselam
Latvijā atklāts viens jauns Covid-19 inficēšanās gadījums. Izcēlās Garkalne
4 stundas