Rota veidota, iedvesmojoties no grieķu senā teātra arhitektūras formām. Mazākā koka detaļa simbolizē skatuvi, dzintars – orķestra daļu, bet lielākā detaļa – skatītāju zāli.
Rota veidota, iedvesmojoties no grieķu senā teātra arhitektūras formām. Mazākā koka detaļa simbolizē skatuvi, dzintars – orķestra daļu, bet lielākā detaļa – skatītāju zāli.
Foto – Anda Krauze

Kaklarota no veca krēsla kājas vai kāpņu margas fragmenta. Kāpēc ne? 0

Vai kādai ir ienācis prātā, ka kaklarotas kulons var tapt no savu laiku nokalpojuša koka krēsla kājas vai kāpņu margas fragmenta? Rotu dizainere INITA RUDZĪTE uzskata, ka patiesas vērtības rodas, ja veco prot izmantot kaut kā jauna radīšanai.

Reklāma
Reklāma

Pat no krēsla kājas

Kā itāļiem izdodas iztirgot savus olīvu atkritumus Latvijā… Inese “iegrābusies”, iegādājoties Latvijā populāru olīveļļu
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 16
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 34
Lasīt citas ziņas

Dizainere pārliecinājusies, ka vērtīgi materiāli rotu darināšanai ir mums apkārt, tikai vajag vērīgāk paskatīties. Lādītē mājās var glabāties izjukušas krelles vai dzintara saktiņa, kam nolūzusi aizdares adatiņa, bet, ejot gar jūru, liedagā iespējams atrast gan ūdens nopulētus oļus un koka gabaliņus, gan, ja paveicas, saules akmeni dzintaru. Doma, ka rotām varētu izmantot arī nokalpojušu mēbeļu detaļas, dzimusi, maģistrantūrā apgūstot tēmu par otrreizējo pārstrādi. – Izremontētās fakultātes telpās mainīja arī mēbeles, tāpēc gaitenī bija salikti veci krēsli izmešanai. Man šķita interesanti, ka šāda daudz pieredzējuša krēsla daļu, uz kura 20, 30 gadus sēdējuši studenti, var iestrādāt rotā. Ne vienmēr materiāls jāpērk par lielu naudu, turklāt, izmantojot koka priekšmeta itin labi saglabājušās daļas, tiks saglabāts augošs koks, to nevajadzēs cirst.

Pie šādas pārliecības Inita nonākusi pakāpeniski, kad jau uzkrāta neliela pieredze rotu darināšanā. Tāpat kā daudzām rokdarbniecēm, arī viņai pirmās skaistumlietiņas – krelles, rokassprādzes un auskari – tapušas no hobijpreču veikalā nopērkamām pērlītēm un bumbiņām. Vēlāk tas šķitis pārāk vienkāršots paņēmiens, tāpēc meklējusi jaunas tehnoloģijas un hobijpreču veikalos reti atrodamus materiālus: koku, akmeni, ādu, linu, nerūsējošu tēraudu un arī dzintaru.

CITI ŠOBRĪD LASA
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.