Latvijā
Novados

Kandavas novada dome šodien pieņēmusi lēmumu vērsties Satversmes tiesā0


Pēc vairāku mēnešu pārtraukuma pie Saeimas ēkas atkal varēja pulcēties piketētāji. Vienā protesta akcijā ļaudis iebilda pret pašvaldību reformu, kuras gaitā plānots apvienošanai pakļaut arī pašpietiekamas pašvaldības, piemēram, Ikšķiles un Kandavas novadus.
Pēc vairāku mēnešu pārtraukuma pie Saeimas ēkas atkal varēja pulcēties piketētāji. Vienā protesta akcijā ļaudis iebilda pret pašvaldību reformu, kuras gaitā plānots apvienošanai pakļaut arī pašpietiekamas pašvaldības, piemēram, Ikšķiles un Kandavas novadus.
Foto: Karīna Miezāja

Kandavas novada deputāti 30.jūnija domes sēdē pieņēma lēmumu vērsties Satversmes tiesā, portālu LA.LV informēja Kandavas novada domes pārstāvji.

Pašvaldībā uzsvēra, ka jau iepriekš tika veiktas konsultācijas ar zvērinātu advokātu biroju konstitucionālajos tiesību jautājumos, lai saprastu cik jēgpilni ir panākt Kandavas novada saglabāšanu, kā arī pārrunāti viedokļi ar citām pašvaldībām, kas jūtas vīlušās pēc jaunā Administratīvi teritoriālā likuma izsludināšanas.

Pēc Saeimas balsojuma arī Valsts prezidents Egils Levits izsludinājis Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu, kas paredz Latvijā no 2021. gada 119 pašvaldību vietā izveidot 42 pašvaldības.

Tomēr, prezidents uzsver, ka likumā noteiktās administratīvās teritorijas un robežas nav akmenī iecirstas uz visiem laikiem, un, ja kāda pašvaldība vai vietējā kopiena uzskata, ka tās argumenti politiski nav pienācīgi saklausīti un ņemti vērā, tām ir iespēja vērsties Satversmes tiesā un tiesiskā ceļā panākt to vērtējumu.

Prezidents atzīst, ka likuma sagatavošanas un reformas virzīšanas gaita nav un nevar tikt uzskatīta par labas reformas procesa paraugu.

Saistītie raksti

16. jūnijā, Kandavas novada domes priekšsēdētāja Inga Priede kopā ar citiem 46 Latvijas pašvaldību vadītājiem no dažādām politiskajām partijām ar kopīgu vēstuli vērsās pie prezidenta, aicinot neizsludināt šo likumu.

“Pie prezidenta vērsāmies arī kā Kandavas novada pārstāvji ar lūgumu satikties klātienē, tāpat vēstules prezidentam, Saeimai, Ministru kabinetam, Tiesībsargam ir nosūtījušas citas ietekmīgas personas un Kandavas novada nevalstiskās organizācijas. Tāpēc prezidents preses konferencē norādīja, ka vēl būtu iespējama likuma pārskatīšana un grozījumi gan Kandavas, gan Varakļānu novadiem. Uztverot prezidenta aicinājumu, gan Kandavas novada dome, gan citas pašvaldības, gan daļa Saeimas deputātu vērsīsies Satversmes tiesā,” skaidroja Kandavas novada domes pārstāve Līga Šupstika.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Latvijā
Rīgas domes vēlēšanās būs 156 vēlēšanu iecirkņi. Balsot varēs jebkurā
10 stundas
LE
LETA
Latvijā
Aplaupītā un smagi piekautā sieviete no gūtajām traumām mirusi Daugavpils slimnīcā
10 stundas
EL
Egils Līcītis
Latvijā
“Ko vēl traģisku, drausmīgu, nepatīkamu nesīs 2020. gads, ja ne saskaņiešu atkārtotu uzvaru Rīgas vēlēšanās.” Egila Līcīša feļetons 1
12 stundas

Lasītākie

LL
LETA, LA.lv
Veselam
Biji kādā no šīm ēdināšanas vietām Rīgā un Liepājā? 14 dienas būs jāvelta veselības stāvokļa novērošanai
11 stundas
LE
LETA
Latvijā
Covid-19 pozitīva pasažiera dēļ noteikta karantīna visiem 5.jūlija autobusa Liepāja-Rīga pasažieriem
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
Atgriežoties no Lielbritānijas, pašizolācijā vairs nav jādodas. Publicēts saraksts ar valstīm
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Tautas likteņstāstā rodam spēku nākotnei.” Levits un Vīķe-Freiberga iestādījuši veltījuma ozolus Likteņdārzā
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Reportieri bez robežām” pauž nožēlu par ES sankciju izmantošanu, lai Baltijas valstīs aizliegtu RT 1
5 stundas