Foto: Dainis Bušmanis/Latvijas mediji

Kāpēc hortenzijas plaukst tik lēni? 0

Inita Šteinberga / Latvijas Mediji

Šogad dārzā hortenziju ziedi ir diezgan mazi un tie paši negrib plaukt. Kāpēc tā? Jautā Juris Talsos.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Es nekad nebiju plānojusi būt par prezidenta sievu!” Zelenska skumji atklāj, kādas attiecības viņai tagad ir ar vīru 114
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
TV24
“Ukraiņi atraduši alternatīvu ATACMS raķetēm,” atklāj NBS majors Slaidiņš 105
Lasīt citas ziņas

Hortenziju ziedēšanas maksimuma laiks ik gadu atšķiras, mierina paraugdārza Saulesķirši saimniece Velta Breidaka Ādažos.

“Jūlija beigās dārzā rīkoju hortenziju svētkus, tāpēc ir piefiksēts, cik kupli tās ziedējušas. Tāds īpatnējs gads ir pirmoreiz arī manā dārzā. Piemēram, skarainajām hortenzijām ziedēšana svētkos šoreiz bija tikai sākumstadijā.” Ir gadi, kad ziedēšanas kvalitāti ietekmē karstums, ir, kad ziedus sakapā lietus…

CITI ŠOBRĪD LASA

Viens no vēlās ziedēšanas iemesliem šogad ir jūlija vēsais laiks, galvenokārt aukstās naktis. Jutīgākās šķirnes varēja ciest arī pavasara salā. Tāpēc jaunie dzinumi un ziedi veidojas, taču ziedēšana ir vēlāka.

Piemēram, ja augu neapgriež, hortenzijas uzziedēs agrāk, taču ar maziem ziediem.

Jo spēcīgāk krūmu apgriež, jo vēlāk tas uzzied.
Vēsais un mitrais jūlijs aizkavēja ziedu veidošanos, taču lietus bagātīgi sadzirdītie krūmi ir varen sakuplojuši.
Foto: Inita Šteinberga / Latvijas Mediji

Apgriež pareizi

Ziedi veidojas nelieli, ja krūms netiek pienācīgi apgriezts. Lai ziedu ķekars būtu liels, jau pavasarī izgriež sīkos, krietni saīsina garos dzinumus. Svarīgi, lai dzinumi veidotos spēcīgi, tad arī ziedi to galos būs lieli. Ja vēlas patiesi gigantiskas galvas, otrreiz vainagu koriģē ap Jāņiem. Papildus izgriež aptuveni trešdaļu vārgāko dzinumu. Protams, katrs augs un katra šķirne kopjama nedaudz atšķirīgi.

Skaisti ziedi neveidojas hortenzijām, kas iestādītas pilnīgā ēnā. Vislabāk, ja tām pusi dienas tiek rīta vai vakara, bet ne pusdienlaika saule.

Baro un laista

Svarīgi hortenzijām nodrošināt pietiekami daudz mitruma un mēslojuma. Biežākā kļūda ir barot hortenzijas tikai ar mēslojumu skābummīļiem augiem. Hortenzijām tiešām vajag skābāku augsni, taču tās vēlas arī organisko mēslojumu. Vislabāk tām patīk satrūdējuši zirgu mēsli, der arī komposts, vistu mēslu granulas. Papildus mēslo ar hortenzijām paredzēto pilnmēslojumu ieteiktajās devās.

Skaistai ziedēšanai svarīgi arī, kāda ir dārza augsne. Smilšainās, nabadzīgās augsnēs vai vietās, kur ir liela citu augu sakņu konkurence, hortenzijām vajag vairāk barības vielu.

Reklāma
Reklāma

Padoms

Visskaistākie skaraino hortenziju ziedi veidojas krūmiem, kuri stādīti lielos podos, – visu mēslojuma porciju un ūdeni hortenzija saņem viena pati.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.