Kāpēc ir svarīgi visiem atjaunot programmatūru savās ierīcēs? “Izstrādātāji nav eņģeļi, arī viņi pieļauj kritiskas kļūdas!” 23

Kāpēc ir svarīgi atjaunot programmatūru ierīcēs – viedtālruņos, datoros? Artūrs Filatovs, LVRTC Kiberdrošības biznesa virziena vadītājs TV24 raidījumā “DigiTuvi” sacīja, ka šo jautājumu vēlētos skatīt plašāk.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
Kokteilis
Viņi dzīvo, lai piedzīvotu! 10 vārdu īpašnieki, kuros mīt nepiesātināms ceļotāja gars
TV24
“Esam baigās auzās iebraukuši ar šo!” Bērziņš par pensiju sistēmu Latvijā 105
Lasīt citas ziņas

Viens ir telefoni, bet nu jau varam runāt par daudzām gudrajām ierīcēm, piemēram, gudrajiem katliem un ledusskapjiem, un daudzām citām lietām. “Programmatūras visiem ir jāatjauno – tas vienkārši ir jādara! Kļūdas tiek atrastas gan programmatūras, gan tehnoloģijas izstrādājumos!”

“Viņi, izstrādātāji, nav kaut kādi eņģeļi, viņi arī kļūdās. Tas ir normāls process. Šos kļūdu labojumus viņi izlaiž tāpēc, lai tos atjauninātu. Mēs arī redzam, piemēram, ka telefonos, iznākot jaunai operatora relīzei, kas parasti notiek reizi gadā, visās jaunajās tehnoloģijās redzam, ka divu mēnešu laikā jau pirmie atjauninājumi, jo ir atrastas kādas kritiskas kļūdas, ar kuru palīdzību ļaundari varētu pārņemt iekārtu vai nozagt datus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Cits jautājums ir, kā smejas speciālists, vai tie ļaundari līdz jums tiks, vai jūs esat tik interesanta persona un tik svarīga, lai tērētu resursus un pie jums izmantotu šo te ievainojumu. Tomēr šo jautājumu nevar atstāt bez vērības!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.