Kāpēc par apkuri maksājam vairāk, ja dabasgāzes cenas krītas? Atbildi mēģina skaidrot Rīgas izpilddirektors 86

Šobrīd tarifs par siltumu Rīgā ir apmēram 87 eiro par megavatstundu – un tas absolūti nav tas vislielākais tarifs. Skaidri arī redzams, ka tirgus situācija šobrīd mainās. Tā TV24 raidījumā “Ziņu top” Jānis Lange, Rīgas pilsētas izpilddirektors, uzmanīgi mēģināja skaidrot siltuma cenas veidošanos pilsētniekiem.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
7 datumi, kuros dzimuši izredzētie: visticamāk, viņi nenojauš par kādu apslēptu talantu
Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā
VIDEO. “Kaut ko tādu dzīvē nebiju redzējusi!” Kristīne netālu no Valmieras vakarā sastapusies ar veselu “zoodārzu” 8
Lasīt citas ziņas

Ja pagājušajā sezonā gāzi iepirka 53-55 eiro par par kubikmetru, tad šobrīd šī cena ir par lētāka. Skaidrs, ja runājam par nākamo apkures sezonu, šis tarifs kritīsies pavisam noteikti, sola pilsētas domes pārstāvis.

Viņam tika uzdots jautājums, kā iepriekš minēto jau tagad var apgalvot, ja gāzes krājumus iepērk tikai vasarā – tas ir loģiski, ka iepērk pirms nākamās, tāpēc apkures cenas sezonas laikā nekrītas. Kā 1. martā var pateikt o, kas stāsies spēkā tikai oktobrī?

CITI ŠOBRĪD LASA
“Mēs redzam, arī “Rīgas siltums” no savas puses ziņo, ka mazajos iepirkumos, kur jau sāk iepirkt gāzi, šī cena ir stipri zemāka.

To redzam arī tirgū. Skaidrs, ka liela daļa no “Rīgas siltuma” tarifa veido “Latvenergo gāzes” iepirkums.”

Lange arī cer, ka “”Latvenergo” iepirks gāzi lētāk nekā pagājušajā sezonā, protams, tas ir pieņēmums, bet tirgus situācija rāda, ka tarifam noteikti ir jākrīt.”

Visticamāk, vasaras sezonā mēs jau zināsim precīzāk, par cik procentiem šis kritums būs, saka Lange, paužot pārliecību, ka noteikti tas būs zemāks nekā pērn.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.