Kāpēc par naudu pie ārsta var tikt uzreiz, bet “valsts rindā” bieži jāgaida mēnešiem? Skaidro Pavļuts 192

Kāds TV24 skatītājs jautā, kāpēc pie ārsta var tikt uzreiz, ja maksā vairākus desmitus eiro, bet uz valsts apmaksātu ārstēšanu ir jāgaida pusgads, gads utt.? Raidījumā “Uz līnijas” komentāru sniedz veselības ministrs Daniels Pavļuts.

Reklāma
Reklāma
13 pazīmes, kas liecina – tavs partneris ir “toksisks” un zog tavu laimi 2
10 produkti, kas “svilina taukus” un paātrina vielmaiņu
Krimināls
Jūrmalā pazudusi māte ar mazuli. Policija lūdz palīdzību 1
Lasīt citas ziņas

Viņš skaidro, ka valsts pērk pakalpojumu par to naudas summu, kas ir tās rīcībā, taču pieprasījums ir lielāks nekā valsts apmaksātās iespējas, tāpēc ir jāgaida ilgāk.

Savukārt, ja ārsts strādā privātpraksēs ne par budžeta līdzekļiem, ir iespēja pie viņa uz konsultāciju tikt par savu naudu.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Tā situācija ir nepatīkama, bet viņa nav tik dramatiska, kā tad, ja pat par naudu nevar tikt pie ārsta. Tas nozīmē, ka vienkārši trūkst speciālistu,” ministrs atzīst.

Viņš skaidro, ja valstij būtu vairāk naudas, tad varētu nopirkt vairāk darba stundu pie šī speciālista un nodrošināt, ka pakalpojumu saņem ātrāk.

Veselības ministrs arī uzsver, ka onkoloģisko saslimšanu gadījumā, tiek nodrošināts zaļais koridors, kad izmeklējumi ir pieejami ārpus kārtas – paātrinātā veidā par valsts līdzekļiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.