Foto © Markomarcello – Fotolia.com

Kāpēc sievietes pogājas no labās uz kreiso pusi 2

Pievieno LA.LV

Patiesību sakot, viss jau pamatā ir pareizi, jo – ievērojami lielākā daļa cilvēku pasaulē ir labroči. Un tas nozīmē, ka viņiem ir ērtāk rīkoties ar labo roku, tostarp arī aizdarīt apģērbu no kreisās uz labo pusi. Bet – kāpēc šis elementārais princips nedarbojas saistībā ar sievietēm?

“Ja esat ārā no pilsētas, ieteiktu tur arī palikt,” iedzīvotāji Rīgā un citviet Latvijā sūdzas par savādu smaku gaisā 84
Kokteilis
Veiksmes vilnis tuvojas šīm 3 zodiaka zīmēm – tās tuvākajās dienās būs favorītes
“Dēliņš un mūsu mīļais puisītis šodien tika atrasts” – noslēgušies meklēšanas darbi Gaujā pazudušajam bērnam
Lasīt citas ziņas

Izrādās, vienkārši tāpēc, ka pogas, kas pakāpeniski nomainīja aizsējus un šņorējumus, sākotnēji bija ļoti dārgas rotas lietas, proti, tās izgatavoja no zelta, sudraba un dārgakmeņiem. Tādas “mantiņas” atļauties varēja tikai patiešām bagāti ļaudis, proti, tādi, kuri paši… neģērbās – šim nolūkam gan sievām, gan meitām bija kalpotājas. Lūk, tieši rūpējoties par kalpotāju ērtībām, dāmu apģērbiem aizdarījumu arī izvietoja no kreisās puses uz labo, tikai… attiecībā pret kalpotāju.

Pievieno LA.LV
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.