Karikatūras

Gatis Šļūka. Mums draud pelēkais saraksts!

Strasbūrā šonedēļ Eiropas Padomes noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas pasākumu novērtēšanas ekspertu komitejas “Moneyval” plenārsēdē skata arī Latvijas iesniegto progresa ziņojumu par rekomendāciju izpildi. Oficiālais slēdziens no “Moneyval” puses varētu būt šodien.

Reklāma
Reklāma
ASV vairs nevēlas pagaidu pamieru Ukrainā: Venss nāk klajā ar jaunu paziņojumu 42
“Uzvaras” dienā Putinam uzvaras noskaņojuma nebūs! Ukrainas prezidenta biroja pārstāvis diktatoram sola skarbu 9. maiju
Glābt vairs nebūs iespējams: Krieviju gaida spēcīgs trieciens jau pēc diviem mēnešiem
Lasīt citas ziņas

Tikmēr šonedēļ vairākas amatpersonas izteikušās par draudošo iespējamību, ka Latvija varētu tikt iekļauta tā sauktajā “pelēkajā sarakstā”. Piemēram, ASV vēstnieks Latvijā Džons Kārvails rakstā portālā “Delfi”, analizējot to, ko Latvija ir darījusi, lai cīnītos pret naudas atmazgāšanu un korupciju, secina: “Aktuāls ir jautājums, vai ar šīm reformām būs gana, lai izvairītos no iekļaušanas pelēkajā sarakstā. Godīgi sakot, es nezinu.” Savukārt Latvijas Bankas padomes loceklis un Latvijas Bankas prezidenta amata kandidāts Mārtiņš Kazāks “Delfi” izteicies – iespēja, ka februārī Starptautiskā finanšu darījumu darba grupa Latviju iekļaus pelēkajā sarakstā, “ir nekomfortabli augsta”.

(Karikatūrā izmantotās slavenās grāmatas “Fifty Shades of Grey” nosaukums latviski tiek tulkots “Greja piecdesmit nokrāsas”, taču angļu valodā izmantota vārdu spēle, jo “grey” nozīmē “pelēks”.)

RAKSTA REDAKTORS
Oskara Zeizas piekautās sievietes stāsts: “Es kliedzu un cerēju, ka kaimiņi sadzirdēs”
TV24
“Nobungā artilēriju, pēc tam atkal kājnieku uzbrukums…” Slaidiņš komentē, ko Krievijas okupanti cenšas paspēt kaujas laukā līdz 9.maijam
Kokteilis
“Viņš prasa, ko man teikt un par ko lai mēs runājam?” Magone atklāj, kādas attiecības ir viņas dēlam ar Venti
“Uzvaras” dienā Putinam uzvaras noskaņojuma nebūs! Ukrainas prezidenta biroja pārstāvis diktatoram sola skarbu 9. maiju
Zelenskis: “Viņu elks ir vectēvs Sarkanajā laukumā, kurš atņēmis miljoniem dzīvību”
“Es nesaprotu, ko viņš runā!” Sieviete un policists strīdas par krievvalodīga taksista tiesībām – kuram ir taisnība?
Krimināls
Bīstamais nogurums: Jelgavā autovadītājs aizmieg pie stūres un iebrauc kokā
TV24
“Visi uzskata, ka garantijas ir kaut kādi papīrīši…” Politologam Sergejam Medvedevam nav pārliecības, ka NATO iestāsies par Rīgu, Tallinu un Viļņu
Pērn Spānijā iestrēga vairāk nekā 100 bērni no Latvijas: PTAC piemēro maksimālo naudas sodu tūrisma operatoram “Fisom”
Lidojuma laikā nekad nekrustojiet kājas! Eksperts brīdina par nopietniem veselības riskiem