Latvijā
Politika

Egils Līcītis: Kariņa valdības otrā elpa2

Foto: Timurs Subhankulovs

Valdības mājā ir liela rosība. Kantoristi nes iekšā meijas, kancelejas dāmītes cep pīrāgus, griež un maisa rasolu. Ēkas pagrabstāvā novietotas kastes ar blakšūdeni un dzirkstošiem dzērieniem.

Švīkst slotas un birstes vestibilos, parādes kāpnēs, garos gaiteņos, kabinetos, konferenču zālēs un uzgaidāmajās telpās – visur uzposdamas un spodrinādamas rīkojas pucfrau. Kaut kur nama bēniņos orķestranti uzskaņo bazūnes un sitamus un pūšamus štrumentus surdinētas melodijas atskaņošanai goda maltītē.

Brīvības bulvārim 36 tuvīnās adresēs skaistumkopšanas saloni, lietoto drēbju, fraku, smokingu nomas punkti, kā arī alkohola tirdzniecības vietas savlaicīgi pārgājušas uz strādāšanu 24 h režīmā. Gaisā jūtama svētku noskaņa, jo šonedēļ būs viesības – pacilātā atmosfērā svinēs viena gada jubileju Krišjāņa Kariņa vadītajam Ministru kabinetam.

Kā zināms, Latvijas valdība ir modernākā un ekoloģiskākā Eiropas Savienībā, kurā iekļauti ne vien cilvēki, bet arī redzamākie faunas un floras pārstāvji, dzīvnieki, putni un augi. Starp ministriem ir pāris aunu, 1 gab. aita, 1 gab. zoss, un Labklājības ministriju vada košumkrūms.

Nav tā, ka līdzpilsoņiem jābaidās, visi ministri ir vakcinēti un sapotēti. Parlamentā starp koalīcijas dedzīgākajiem atbalstītājiem ir kaķis, kurš staigā, kur pašam patīk. Tādēļ Kariņa ambiciozu mērķu kabinets ir visiem eiropiešiem pazīstams kā klimata politikas virzītājs, tīras enerģijas atbalstītājs un zaļā kursa līderis.

Valdības ēkā brīvās preses žurnālistiem pretim ar skāvieniem atplestām rokām steidzas pats namatēvs. Premjerministrs kā vienmēr ir možs, starojošs un atvērts ienācējiem, kundzes, dakteres Andas, pulverīšiem uzmundrināts. Kas būtu domājis, ka jauneklīgais, kā maikste slaidais gaišmatis ar grāmattārpa brillīti uz deguna, Krišjānis Kariņš, izrādīsies īsts divkājains lauva Latvijas noturēšanā!

Premjera biogrāfija, Krišjānīša CV rakstīts mūsu acu priekšā, var teikt, no bērna kājas. Vēlētāji zina Kariņu ar asu, analītisku prātu kā sarežģītu jautājumu risinātāju, kurš spējis organizēt kopdarbībai zvaigžņu kolektīvu. Ministri dodas uz darbu ar prieku un smaidu, katrs savā iecirknī ko paveic, darbodamies disciplinēti un apzinīgi, lai sniegtu iedzīvotājiem derīgus pakalpojumus un uzlabotu darbaļaužu materiālos apstākļus.

Valdības kritiķiem, kuri skābi brīdina par pusmastā nokritušo mīnus 36 reitingu, droši var atcirst, ka līdz Latvijas rekordam, Godmaņa valdības mīnus 77, ir ļoti tāls ceļš ejams, līdz šim skaitlim var krist un krist.

Īsā laikposmā, gada laikā, premjera komandai uzkrāts kolosāls labo darbu saraksts. Milzīgs sasniegums demokrātijas stiprināšanā nešaubīgi ir partiju finansēšanas pieaugums ar nodokļu maksātāju līdzekļiem.

Valdības galva uzsver uzdevumus nākotnē, kur jāturpina cīņa ar liberastiem un jāveic administratīvi teritoriālā reforma. Kariņš neizslēdz spēka lietošanu pret sīkstiem pārmaiņu pretiniekiem no veco agrāriešu partijas, kuri nostājas pret Latvijas izvandīšanu.

Saistītie raksti

Pārvarētas bažas par iespējamu nesaprašanos starp pieciem koalīcijas partneriem. Kolēģu rokasspiediens ir ciešs, ir vērojama īsta vīru draudzība, piemēram, iekšlietu un tieslietu ministra starpā, kur jēkabpilietis ar balvenieti labprāt dodas kopā uz futbola maču vai makšķerēšanas izbraukumos pie dabas krūts. Pareizā virzienā iestellēta arī valdības Latgales grupējuma darbība, kur daudz neviens nelecas.

Tauta, kurai tā laimējies ar Krišjāņa valdību, cer, ka otrais gads iezīmēsies ar otro elpu, ministriem pašaizliedzīgi cīnoties ar korupciju, atjaunojot tiesiskumu valstī un pieņemot svarīgus lēmumus.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.