Latvijā
Politika

Labklājības ministre Petraviča stāsta, kādas izmaiņas plāno1


Labklājības ministre Ramona Petraviča
Labklājības ministre Ramona Petraviča
FOTO: Valsts kanceleja

Apritot gadam amatā, labklājības ministre Ramona Petraviča nosaukusi 2020. gada prioritātes.

Kā la.lv informēja Labklājības ministrijā, drīzumā tiks uzsākts darbs pie sociālo pakalpojumu groza izstrādes, kas būtu obligāti nodrošināms pašvaldībās dažādām sociālam riskam pakļautām iedzīvotāju grupām.

“Tā rezultātā visiem Latvijas iedzīvotājiem noteiktās situācijās būs pieejams līdzvērtīgs atbalsts, neatkarīgi no tā, kādā pašvaldībā viņš dzīvo, kā arī pašvaldībām būs pienākums nodrošināt saviem iedzīvotājiem pašu nepieciešamāko pakalpojumu grozu,” skaidro ministres pārstāve Evita Rumbiniece.

Liels izaicinājums būs lēmuma pieņemšana par asistenta pakalpojuma personām ar invaliditāti izmaiņām. Variantam, kas, iespējams, apmierinātu mērķa grupu, papildus varētu būt nepieciešami ap 20 miljoniem eiro, min ministrija.

Paralēli tam turpināsies iesāktais darbs pie bērnu tiesību aizsardzības sistēmas sakārtošanas jeb bāriņtiesu reformas un valsts sociālās aprūpes centru darba uzlabošanas.

2020. gadā turpināsies darbs, lai pilnībā ieviestu minimālā ienākumu atbalsta sistēmu, tiks rosināts pārskatīt ģimenei sniegto valsts atbalstu, vēsta ministrija.

Ramona Petraviča pirmo gadu valdībā novērtējusi kā izaicinājumiem bagātu.

Viņa uzskaitīja, ka no 2020. gada 1. janvāra ir uzsākts paaugstināt minimālās valsts pensijas aprēķina bāzi – tas ietekmējis minimālās vecuma pensijas apmēru, valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu personām ar invaliditāti, minimālās invaliditātes pensijas.

“Šis darbs turpināsies. Pienācīgs atbalsts senioriem ir ne tikai labklājības ministra, bet tai būtu jābūt arī visas valdības prioritātei,” saka ministre.

No 2019. gada 1. jūlija par 100 eiro (no 213,43 līdz 313,43 eiro) palielināts īpašas kopšanas pabalsts bērniem ar ļoti smagu invaliditāti un pilngadīgām personām, kurām invaliditātes cēlonis ir slimība no bērnības.

No 2019. gada 1. jūlija adoptētājiem ir tiesības uz jaunu valsts sociālo pabalstu – bērna adopcijas pabalstu līdz bērna 18 gadu vecuma sasniegšanai (līdz bērna 7 gadu vecuma sasniegšanai – 107,50 eiro, no 7 gadu vecuma sasniegšanas līdz 18 gadu vecumam sasniegšanai – 129 eiro).

Saistītie raksti

No 2019. gada 1. aprīļa palielināts valsts sociālās aprūpes centru darbinieku atalgojums, nodrošinot darba samaksas palielinājumu vidēji par 30%, uzsver LM.

Krišjāņa Kariņa valdībai viens gads
LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Dzīvojam laikos, kad vēlme visu kontrolēt pārsniedz veselā saprāta robežas 3
21 stundas
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Klāt nākotnes izvēļu laiks. Kā pieņemt pareizo lēmumu?
21 stundas
LE
LETA
Latvijā
Daugavpilī astoņos bērnudārzos nav pieejamas programmas latviešu valodā 6
21 stundas

Lasītākie

ML
Māra Libeka
Latvijā
“Vairāk nekā 700 cilvēku nomiruši, iedzerot metanolu”. Informācijas pandēmija, kas nogalina
6 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Neizdodas palaist kosmosā jaunu raķeti
34 minūtes
LE
LETA
Dabā
Šodien gaidāms vasarīgs un saulains laiks, bet lietussargs var noderēt
59 minūtes
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
2000. gada 26. maijā. Pamatakmens leģionāru Brāļu kapiem Lestenē
27 minūtes
SK
Skaties.lv
Ekonomika
Latvija viena no pirmajām pasaulē, kas izmēģinās “Apple” un “Google” Covid-19 izsekošanas lietotni 3
9 stundas