Labklājības ministre Ramona Petraviča
Labklājības ministre Ramona Petraviča
FOTO: Valsts kanceleja

Labklājības ministre Petraviča stāsta, kādas izmaiņas plāno 1

Apritot gadam amatā, labklājības ministre Ramona Petraviča nosaukusi 2020. gada prioritātes.

Reklāma
Reklāma
13 pazīmes, kas liecina – tavs partneris ir “toksisks” un zog tavu laimi 2
10 produkti, kas “svilina taukus” un paātrina vielmaiņu
Krimināls
Jūrmalā pazudusi māte ar mazuli. Policija lūdz palīdzību 1
Lasīt citas ziņas

Kā la.lv informēja Labklājības ministrijā, drīzumā tiks uzsākts darbs pie sociālo pakalpojumu groza izstrādes, kas būtu obligāti nodrošināms pašvaldībās dažādām sociālam riskam pakļautām iedzīvotāju grupām.

“Tā rezultātā visiem Latvijas iedzīvotājiem noteiktās situācijās būs pieejams līdzvērtīgs atbalsts, neatkarīgi no tā, kādā pašvaldībā viņš dzīvo, kā arī pašvaldībām būs pienākums nodrošināt saviem iedzīvotājiem pašu nepieciešamāko pakalpojumu grozu,” skaidro ministres pārstāve Evita Rumbiniece.

CITI ŠOBRĪD LASA

Liels izaicinājums būs lēmuma pieņemšana par asistenta pakalpojuma personām ar invaliditāti izmaiņām. Variantam, kas, iespējams, apmierinātu mērķa grupu, papildus varētu būt nepieciešami ap 20 miljoniem eiro, min ministrija.

Paralēli tam turpināsies iesāktais darbs pie bērnu tiesību aizsardzības sistēmas sakārtošanas jeb bāriņtiesu reformas un valsts sociālās aprūpes centru darba uzlabošanas.

2020. gadā turpināsies darbs, lai pilnībā ieviestu minimālā ienākumu atbalsta sistēmu, tiks rosināts pārskatīt ģimenei sniegto valsts atbalstu, vēsta ministrija.

Ramona Petraviča pirmo gadu valdībā novērtējusi kā izaicinājumiem bagātu.

Viņa uzskaitīja, ka no 2020. gada 1. janvāra ir uzsākts paaugstināt minimālās valsts pensijas aprēķina bāzi – tas ietekmējis minimālās vecuma pensijas apmēru, valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu personām ar invaliditāti, minimālās invaliditātes pensijas.

“Šis darbs turpināsies. Pienācīgs atbalsts senioriem ir ne tikai labklājības ministra, bet tai būtu jābūt arī visas valdības prioritātei,” saka ministre.

No 2019. gada 1. jūlija par 100 eiro (no 213,43 līdz 313,43 eiro) palielināts īpašas kopšanas pabalsts bērniem ar ļoti smagu invaliditāti un pilngadīgām personām, kurām invaliditātes cēlonis ir slimība no bērnības.

No 2019. gada 1. jūlija adoptētājiem ir tiesības uz jaunu valsts sociālo pabalstu – bērna adopcijas pabalstu līdz bērna 18 gadu vecuma sasniegšanai (līdz bērna 7 gadu vecuma sasniegšanai – 107,50 eiro, no 7 gadu vecuma sasniegšanas līdz 18 gadu vecumam sasniegšanai – 129 eiro).

Reklāma
Reklāma

No 2019. gada 1. aprīļa palielināts valsts sociālās aprūpes centru darbinieku atalgojums, nodrošinot darba samaksas palielinājumu vidēji par 30%, uzsver LM.

Krišjāņa Kariņa valdībai viens gads
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.