Krišjānis Kariņš.
Krišjānis Kariņš.
Foto: Zane Bitere/LETA

Kariņš paziņo, kur tiks būvēta akustiskā koncertzāle 3

(Papildināts plkst.19.15.)

VIDEO. Tāda vētra sen nebija piedzīvota! Soctīklotāji dalās ar uzfilmētajiem negaisa video
Bergmanis par jaunajiem NATO plāniem: “Izskatās, ka mēs ar šo konceptu nonākam aukstajā karā”
Baidīsies no katra trokšņa! Medvedevs pēc TV24 raidījuma “Preses klubs” draud bijušajam Latvijas iekšlietu ministram
Lasīt citas ziņas

Rīgā tiks būvēta akustiskā koncertzāle, pirmdien pēc koalīciju veidojošo partiju sadarbības sanāksmes uzsvēra Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Viņš informēja, ka Ministru kabinets rīt, 16.jūnijā, izskatīs Kultūras ministrijas sagatavoti informatīvo ziņojumu par Rīgas akustiskās koncertzāles celtniecību Elizabetes ielā 2, kur patlaban atrodas tā dēvētais “Pasaules tirdzniecības centrs”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pēc valdības vadītāja teiktā, “Pasaules tirdzniecības centra” ēka tiks nojaukta un tās vietā tiks būvēta akustiskā koncertzāle.

Kariņš atzina, ka koncertzāles celtniecība sāksies ar šo informatīvo ziņojumu, turklāt kultūras sabiedrībai tiks dots signāls, ka Rīgas akustiskā koncertzāle būs un tai ir atrasta konkrēta vieta.

LTV “Panorāma” sižets:

Kultūras ministrs Nauris Puntulis (VL-TB/LNNK) pavēstīja, akustiskā koncertzāle Rīgā ir sens un gadiem nenokārtots valsts parāds Latvijas izcilajai mūzikas nozarei. Ministrs pauda gandarījumu, ka valdība kā komanda ir gatava nokārtot šo parādu cieņpilnā veidā un arī laikā. Nojaucot ēku, pilsēta atbrīvosies no komunisma laika būves, kas nomenklatūras vajadzībām izbūvēta vienā no labākajām vietām pilsētā, pauda politiķis.

“Rīt Ministru kabineta sēdē pieņemsim šo lēmumu. Tā būs liela diena gan valdībai, gan kultūras nozarei,” sacīja Puntulis.

Tāpat ministrs pastāstīja, ka koncertzāles būvniecībai tiks izsludināts starptautisks konkurss. Puntuļa ieskatā, koncertzāle pieprasa ekskluzīvu projektu un finansējums būs iekļauts nākamā gada budžetā.

Runājot par nākamajiem soļiem, Puntulis sacīja, ka nākamā gada pavasarī, iespējams, tiks izsludināts konkurss par ēkas nojaukšanu un paralēli noritēs darbs pie skiču projekta, kas, kā plānots, notiks divās kārtās. Viņaprāt, būvniecības uzsākšana varētu notikt trīs gadu laikā.

Jautāts, kādas varētu būt ar koncertzāles būvniecības saistītās izmaksas, Puntulis sacīja, ka vēl priekšā ir lēmuma pieņemšana par finansējuma modeli.

Precīzi aprēķini varētu būt zināmi, kad panāks vienošanos par finansējuma modeli. Viņš norādīja, ka koncertzāle varētu tapt septiņu gadu laikā – patlaban ir panākta vienošanās, ka koncertzāle Rīgā ir nepieciešama un tā atradīsies Elizabetes ielā 2.

LETA jau rakstīja, ka pagājušā gada beigās attīstības projekts “Riga Port City” pauda vēlmi Latvijas valstij dāvināt zemes gabalu Andrejsalā Nacionālās akustiskās koncertzāles būvniecībai. “Riga Port City” pārstāvis Juris Pētersons skaidroja, ka dāvinājumam paredzēti divi nosacījumi. Pirmkārt, ka uz dāvināta zemes gabala saprātīgā laika termiņā tiks uzbūvēta koncertzāle, otrkārt, ka tiks īstenots esošais detālplānojums, kas paredz, ka tiks “iztaisnota” Eksporta iela, proti, to novirzot tālāk no Daugavas, lai rastu vietu koncertzāles celtniecībai. Tomēr Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) atzina, ka valstij nebūtu jāiesaistās privātpersonu piedāvātajā darījumā par koncertzāles būvniecību Andrejsalā.

Pirmdien koalīciju veidojošo partiju sadarbības sanāksmē plānots pārrunāt Kultūras ministrijas priekšlikumu celt koncertzāli “Pasaules tirdzniecības centra” vietā.

Patlaban gan nav zināmas koncertzāles būvniecības detaļas un finansējuma avoti, tomēr tās varētu būt zināmas pēc koalīcijas partneru tikšanās.

2018.gada augustā Ministru kabinets atbalstīja priekšlikumu pārcelt Ekonomikas ministriju (EM) un tās iestādes uz “Pasaules tirdzniecības centru” Elizabetes ielā.

Bija paredzēts, ka uz šo īpašumu pārceltos Konkurences padome, Patērētāju tiesību un aizsardzības centrs, Centrālā statistikas pārvalde, Būvniecības valsts kontroles birojs un Latvijas Nacionālais akreditācijas birojs. Savukārt Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra pauda vēlmi saglabāt savu pašreizējo atrašanās vietu Rīgā, Pērses ielā 2.

Tolaik tika aplēsts, ka, lai EM pārceltos uz ēku Elizabetes ielā, 22,5 miljoni eiro būtu nepieciešami būvniecībai, 1,5 miljoni eiro telpu aprīkošanai ar mēbelēm, bet 1,5 miljoni eiro – teritorijas labiekārtošanai.

Tiesa, izdevumi tiktu samazināti par 8,8 miljoniem eiro, ja tiktu atsavināta EM līdzšinējā ēka Brīvības ielā 55.

Vēl šā gada martā VAS “Valsts nekustamie īpašumi” valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs aģentūrai LETA stāstīja, ka Pasaules tirdzniecības centrs Elizabetes ielā 2 ir rezervēts EM un tās pakļautībā esošajām iestādēm.

Viņš arī teica, ja EM no šīs iespējas atteiksies, VNĪ ēku piedāvās citām ministrijām.

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (KPV LV) sarunā aģentūrai LETA atzina, ka EM patlaban neplāno veikt lielas investīcijas, lai ministrija pārietu uz citu ēku.

“Tā nav mūsu prioritāte un pašlaik nav mūsu darba kārtībā. Šobrīd naudu ir svarīgāk ieguldīt dažādos atbalsta mehānismos, nevis betonā,” uzsvēra Vitenbergs, piebilstot, ka patlaban EM ēkai Brīvības ielā tiek siltināta un sakārtota fasāde.

Iepriekš kultūras ministrs Nauris Puntulis (VL-TB/LNNK) intervijā Latvijas Radio stāstīja, ka, domājot par Covid-19 krīzes pārvarēšanu, Kultūras ministrija (KM) valdībai piedāvājusi īstenot visus līdz šim neuzcelto kultūras objektu projektus, atzīstot, ka viņa prioritāte būtu uzbūvēt Rīgā jaunu akustisko koncertzāli.

SAISTĪTIE RAKSTI

Puntulis pastāstīja, ka KM valdībai piedāvās īsteno akustiskās koncertzāles, laikmetīgās mākslas muzeja, vienota sabiedriskā medija ēkas, operas ēkas trešās kārtas un citus projektus.

Ēka Elizabetes ielā 2 uzcelta 1974.gadā kā Latvijas PSR Komunistiskās partijas centrālās komitejas ēka. Kopš pagājušā gadsimta 90.gadu sākuma tajā atradās uzņēmums “Pasaules tirdzniecības centrs “Rīga””, kas 2014.gadā mainīja juridisko adresi, reģistrējot to Tērbatas ielā 14.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
VIDEO. Tāda vētra sen nebija piedzīvota! Soctīklotāji dalās ar uzfilmētajiem negaisa video
Bergmanis par jaunajiem NATO plāniem: “Izskatās, ka mēs ar šo konceptu nonākam aukstajā karā”
Baidīsies no katra trokšņa! Medvedevs pēc TV24 raidījuma “Preses klubs” draud bijušajam Latvijas iekšlietu ministram
Darba devēji izķer pat pirmo kursu studentus. Kura profesija šobrīd ir viena no pieprasītākajām darba tirgū?
“Daudzi to uztver ļoti nopietni.” NBS kapteinis komentē izplatīto versiju par Krievijas iebrukumu Latvijā
Lasīt citas ziņas
Pirmais gads jaunajos novados: “Labu sistēmu sagrāva, bet jaunā top gausi”
Dimants: “Citas valstis jau strādā pie atbalsta mehānismiem, bet Latvija tikmēr maina ministrus!”
Kas jāmaina nodokļu politikā, lai mums būtu tikpat lielas algas kā kaimiņvalstīs?
Intervija ar Vairu Vīķi-Freibergu: Krievija ir pieradusi iet uz priekšu, kamēr to aptur
Vītolu fonds saņēmis 1,3 miljonu eiro anonīmu ziedojumu
10:18
FM: Mazumtirdzniecības izaugsmi ierobežos apkures sezonas sākums rudenī
10:11
TV24 video. Krievija cenšas panākt situācijas eskalāciju ar teroristiskām metodēm, uzskata R. Bergmanis
10:08
Zemessardzē turpinās iesāktais, gatavošanās “cīņai ar pilnas jaudas pretinieku savā teritorijā”
Mežs: Demogrāfiskā situācija Latvijā ir ļoti slikta, bet ne galīgi katastrofāla
FM: Mazumtirdzniecības izaugsmi ierobežos apkures sezonas sākums rudenī
Vītolu fonds saņēmis 1,3 miljonu eiro anonīmu ziedojumu
Nākamnedēļ Latvijā atgriezīsies mērena gaisa temperatūra
Stalbe: “Varējām kā deviņdesmitajos, saliet degvielu kannās un mucās, būtu lētāk, bet…”
Karstums apdraud veselību – ārstniecības iestādēs nonāk desmitiem pārkarsušu cilvēku
Par ko uztraukties amerikāņiem? Kāpēc viņiem ir svarīgi atbalstīt Ukrainu?
Parīzes teroraktu īstenotājam piespriests mūža ieslodzījums
MĒS JAUTĀJAM: Kā vērtējat jauno novadu pašvaldību pirmo darba gadu?
Pabriks: “Kritiskos apstākļos nav vajadzīgas kazarmas, lai karotu”
Kontrabandu noslēpt grūtāk: sistēma pati nosūta uz papildus pārbaudēm
Leonīds Kalniņš: Ar brigādi primārai Latvijas aizsardzībai vajadzētu pietikt
Vai tiešām valsts badina sabiedriskos medijus un atpaliekam no ārvalstīm?
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs