foto – Jānis Pastars

Karro izpogā igauņus 0

Latvijas čempionāta motokrosā trešajā posmā Dobelē prestižākajā MX1 klasē pirmo reizi šosezon pie uzvaras tika pašmāju sportists.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

MX1 klasē pašlaik toni nosaka igauņi, arī Dobelē viņi ieņēma četras no pirmajām piecām vietām. Tomēr šoreiz viņus trasē izpogāja Matīss Karro. Pirmajā braucienā Karro izmantoja līdera Tanela Leoka neveiksmi (lielāko brauciena daļu bija līderis, taču finišēja tikai piektais) un izcīnīja uzvaru, otrajā palaida priekšā tikai to pašu Leoku. Taču nekur tālu – finišā abus šķīra tikai sešas sekundes.

“Parādīju, ka Matīss nav aizmirsts cilvēks un vēl var pacīnīties par uzvaru. MX1 klasē esam maz latvieši – vēl jo vairāk prieks – latvietis uzvarēja mājās. Lieliski sagatavota trase, Dobeles trase ir sarežģīta, ar interesantiem elementiem – sportistiem baudāma. Laika apstākļi gan kā ziemā, bet skatītāju daudzumu tas neietekmēja, par ko liels paldies,” gandarīts par izcīnīto uzvaru bija Matīss Karro. Leoks šoreiz otrais, Karels Kutsārs – trešais.

Cīņā par Latvijas čempionāta medaļām latvieši var palikt tukšā. Karro izlaida Tartu posmu un pašlaik ir septītais, bet visaugstāk no mūsējiem – ceturtais – ar 207 punktiem ir Dāvis Līvs. Priekša igauņi Tanels Leoks (280), Prīts Ratseps (236) un Jans Jakobsons (216).

MX2 klasē pārliecinoši uzvarēja Eiropas čempionātā regulāri braucošais Kārlis Sabulis, otrais Ādažu motoklubu pārstāvošais Andero Lusbo, trešais dobelnieks Arnolds Sniķers. Sezonas kopvērtējumā līderu trijnieks ir identisks Dobeles rezultātiem – Sabulim ir 278 punkti, Lusbo – 250, Sniķeram – 217.

85 kub.cm klasē arī šoreiz pirmās divas vietas ieņēma šīs sezonas neapstrīdami līderi Edvards Bidzāns un Kārlis Alberts Reišulis, kuri ar attiecīgi 294 un 258 punktiem ir kopvērtējuma līderi. Trešais posmā un kopvērtējumā ar 228 punktiem ir igaunis Miks Martins Lohmus.

Tikmēr ekipāžu klasē Latvijas čempionāta ieskaites punkti tika dalīti kopā ar igauņiem Pērnavas trasē. Abos braucienos uzvaras izcīnīja Baltijas pašlaik vadošā ekipāža Kerts Variks un Lauris Daiders, otrajā vietā Didzis Gorbenko un Tanels Koivs, trešie Jānis Daiders un Mārtiņš Zemeskalns. Pašreizējie Latvijas čempioni Māris Rupeiks un Kaspars Liepiņš šoreiz tikai septītajā vietā.

Pēc trīs posmiem līderi ar 262 punktiem ir Jāņa Daidera ekipāža, Gorbenko/Koivam ir 216 punkti, Margo Sonam un Arturam Linteram – 214, Rupeikam/Liepiņam – 206.

Turpat Pērnavā Igaunijas čempionāta otrajā posmā solo motocikliem MX1 klasē Matīss Karro ar ceturto un trešo vietu braucienos izcīnīja trešo vietu aiz Hari Kullas un Tanela Leoka.