Mītiņš pie Brīvības pieminekļa pulcē vairākus simtus protestantu.
Mītiņš pie Brīvības pieminekļa pulcē vairākus simtus protestantu.
Foto: Mikus Kovalevskis

Rolands Repša: Klusējošā vairākuma pacietība nav bezgalīga 29

Rolands Repša, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests: pasaki, ko ieraudzīji pirmo, un atklāj, ko tas liecina par tavu nākotni
Veselam
Veiksmīgi cilvēki nekad nedara no rīta šīs četras lietas
Kokteilis
Ja esi dzimis vienā no šiem pieciem gadiem, tevī slēpjas potenciāls kļūt par ģēniju 8
Lasīt citas ziņas

Ko īsti gribēja panākt 12. decembra mītiņu dalībnieki Daugavmalā un pie Brīvības pieminekļa? Organizatoru uzaicināto runātāju izteiktie saukļi bija visdažādākie – sākot ar prasībām atcelt masku nēsāšanu un pret obligāto vakcināciju (kuras nemaz nav), līdz jau labi pazīstamajiem aicinājumiem atlaist Saeimu. 11. novembra krastmalā stāvēja divi tukši krēsli Levitam un Kariņam, kurus vienlaikus gan prasīja ierasties un runāt ar “tautu”, gan tūlīt pat atstāt valsti, līdzi paķerot arī Viņķeli.

Pa vidu publika skandēja sirdi sildošos Mīlestība, Brīvība, Latvija! Un tad nobeigumā draudi – tas ir vēl tikai sākums!

CITI ŠOBRĪD LASA

Nu, nē, draugi! Esmu pārliecināts, ka Latvijas sabiedrības vairākums kategoriski negrib šāda Covid-19 pašaplipināšanās šova atkārtošanos. Varu tikai iedomāties, kādu reakciju tas atstāja mediķu aprindās, ja viņiem vispār bija laiks to vērot.

Latvijas sabiedrības racionālais vairākums parlamenta un valdības personā ir izlēmis, ka mēs ar Covid-19 cīnāmies ar ierobežojumu palīdzību. Jā, daļēji upurējot ekonomiku un pasliktinot iedzīvotāju sociālo stāvokli.

Bet kādi citi varianti mums ir? Zviedrijas maigo ierobežojumu režīms, kuru Zviedrija pati jau atmetusi?

Protestos pret Covid-19 ierobežojumiem 11.novembra krastmalā pulcējas vairāki simti cilvēku

Var saprast, ka daļu cilvēku pandēmija un arī valdības lēmumi ir iedzinuši izmisuma stāvoklī (zaudēts darbs, piemēram) un viņi atnāca paust savu rūgtumu, tomēr gandrīz visi ignorēja ārkārtas situācijas ierobežojumus – nenēsāja maskas un neievēroja distanci.

Tātad faktiski pasliktināja savu jau tā grūto situāciju. Vai tas nav iracionāli?

Valdība pieļāva kļūdu, atļaujot sabiedrības iracionālajam mazākumam atklāti un nekaunīgi sabotēt ārkārtas situācijas ierobežojumus, tādējādi pakļaujot inficēšanās riskam gan sevi, gan mītiņus apsargājošos policistus, gan savus mājās palikušos gados vecākos ģimenes locekļus.

Lai veselība viņiem visiem!

Mītiņš pie Brīvības pieminekļa pulcē vairākus simtus protestētāju

Kļūdīties, arī valdībai, ir cilvēcīgi, no tā nav pasargāts neviens. Bet tādā gadījumā, ja kļūda tiek nekavējoši apzināta un labota.

Tas nozīmē, ka, pamatojoties uz 12. decembra pasākumos fiksēto pulcēšanās ierobežojumu pārkāpumu, masveida masku nenēsāšanu un distances neievērošanu, valdībai jāpieņem lēmums, ka šādi mītiņi turpmāk vairs nav atļauti.

Savus viedokļus katrs var brīvi izteikt soctīklos. Pretējā gadījumā mēs nonāksim līdz Rietumos redzētās “BLM” dauzoņu Latvijas versijas.

Reklāma
Reklāma

Ja valdība nepasargās racionālo vairākumu no iracionālā mazākuma nesaprātīgajām aktivitātēm, tad arī šis pagaidām pacietīgi klusējošais vairākums novērsīsies no valdības un mēs varam piedzīvot tās krišanu.

Klusējošais vairākums pagaidām ir pat ļoti apzinīgs un saprotoši pacieš gan neveiklus amatpersonu izteicienus, gan brāķus likumdošanā. Bet tas nav bezgalīgi!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.